Kto trpí strašnými úzkosťami?

1. sep 2023

Ahojte, je tu niekto kto má skúsenosť alebo trpí strašnými úzkosťami? Keď mám úzkosti niekedy pretrvávajú aj celý deň, zvraciam, nechutí mi jesť, dokonca ma aj v noci budia a mám pocit že som blázon alebo že sa z toho zbláznim. Beriem lieky a chodím na psychoterapie, ale zaujíma ma či to má niekto podobne a či úzkosti môžu naozaj takto ničiť život a byť také strašidelné 🥲

elizita
2. sep 2023

@autorka až takéto stavy má našťastie ešte nikdy nedrapli,no keď ma to oslahlo,veľa som čítala a pýtala sa tých z okolia.. čokoľvek berieš, vyhran si denne kúsok času pre seba a športuj.. čokoľvek... Beh, joga, plávanie,hocico

banderaska29
3. sep 2023

vieš čo, poviem ti že z 80 % si uzkosti dopomahame my sami nastavením mysle a či už v pozitívnom, alebo negatívnom slova zmysle..ja som sa uzkosti zbavila 🙂 a zbavis sa aj ty... 🙂 .uzkost nezmizne sama, nepomoze len brat lieky. niečo sa musí zmenit, musí ti to docvaknúť a ked preberies nadvladu nad svojim mozgom ty, nie mozog nad tebou, začne sa proces liečenia. ja som mala uzkosti, zbavila som sa ich. teda aby som ti povedala pre predstavu, mala som take uzkosti, že som sa bala medzi ludi ( som extrovert a spoločenská osoba). pomohlo mi zbavit sa pocitu, že asi sa mi niečo stane, že asi umriem (nikdy sa ti nič nestane to je zaklad uvedomenia si 🙂 ) športovala som, behala, mozog dostane spravne hormony vdaka pohybu, zmenila som si nabytok doma, aby mi nič tie stavy nepripomínalo a prečítala knihu "panicke ataky - čo sa Vám snažia povedať ? " to bola dosial najlepšia kniha aku som prečitala, každou stranou ktoru som prečitala sa mi ulavovalo na duši ked so msi uvedomila, že naozaj to je v mojich rukach, že ja to zmenim 🙂 a ja som sa toho chopila. prestala som riešit buducnost minulost, zamerala som sa iba na pritomnost, čitala knihu, cvicila varila. postupne som mozog uplne preorientovala z toho zacyklenenho v lutosti "Ved mam uzkosti, čo ked umriem z toho" na sebavedome " uz im nedam šancu" 🙂

pridavam link ku knihe

https://www.megaknihy.sk/zdravie-diety/397815-p...

luccija
3. sep 2023

@banderaska29 mňa, keď to chytilo mi povedala psychiatricka, že mám myslieť iba na dnes, nie čo bolo, čo bude iba dnes.Co bolo už nevrátim, čo bude neviem...iba dnes viem ovplyvniť ako sa cítim, čo robím.Uzkosti mávajú ľudia čo potrebujú vytesniť niečo čo ich trápi zly vzťah, sebavedomie, práca..., nežijú v súlade s tým, čo by chceli a nemajú a bojujú...

banderaska29
3. sep 2023

@luccija ano, sustredit sa na pritomnost a jeden zmysel (čuch hmat sluch atd...) je to zvlastna spojitost hormonov, procesov v mozgu, zažitkov a strachov. treba mysliet na to, že to takto nebude navzdy a ze to prejde 🙂 len tomu treba naozaj pomoct.

autor
3. sep 2023

@banderaska29 idem si tú knihu hneď objednať 😊 áno je to všetko o nastavení mysle ja to viem a viem aj to že ma ovláda strach a keď mi prídu panické ataky tak som nefunkčná ale snažím sa aspoň niečo robiť 😊 pracujem na tom ako viem, dosť mi pomáha aj to ako ma nastavuje môj psychológ. Veľmi obdivujem takých ľudí čo to dokázali sami a bez liekov.

banderaska29
3. sep 2023

autorka kazdy kto sa vydá proti uzkostiam je vítaz. lebo to je odhodlanie, o ktorom nema potuchy ten, kto si tym neprešiel. už teraz si super, neboj sa, prejde to. len mysli na to že to prejde, nastav sa na pritomnost a skus robit to, čo ta pred porodom a tehotenstvom nanvjaic tesilo. venuj sa samej sebe. viem určite to je namahave, ked mas babatko, ale nie nemozne 🙂

autor
5. sep 2023

@banderaska29 mohla by som ti napísať správu ? 😊 chcela by som sa nieco opýtať

banderaska29
5. sep 2023

ahoj, určite 🙂