Ktoré magnézium vám pomáha na kŕče?

miamia04
14. aug 2023

Ahojte, viete poradiť najlepší a pre telo najlepšie využiteľný doplnok magnézia?
Vaše skúsenosti, konkrétny doplnok..
Ide kŕče v lýtkach v noci aj počas dňa, v dôsledku nadmerného potenia(cez deň aj v noci)
Čítala som, že magnézium citrát, magnézium glycinát (chelát), magnézium laktát by mali mať vysokú vstrebateľnosť aj využiteľnosť pre organizmus, ale...sa v tom nevyznám.
Rada by som kúpila niečo, čo pomôže.
Manžel užíva magnosolv, ale ten mu neúčinkuje, len ho preženie.
Minerálne vody s magnéziom tiež nepomáhajú.
Ďakujem za rady a skúsenosti.

123miaa123
15. aug 2023

@miamia04 aj vit B12 potencuje delenie buniek preto sa nesmie pri rakovine užívať no bežna dávka B12 pre fungovanie napr.nervovej sústavy je potrebna...taktiez máme v tele mechanizmy ktoré každodenne ničia nádorové bunky...o orotate som to netušila rada si prečítam štúdiu o tom @mell27

mell27
15. aug 2023

@123miaa123 svoju spracovanú ešte nemám, čakám na výsledok, snáď do konca septembra to stihnem, ale čo sa týka iných, tak narýchlo napr. táto https://aacrjournals.org/cancerres/article/44/5... osobne nevidím dôvod spájania magnezia do orotátu, keď je jeho účinok kontroverzný a máme iné, bezpečné a podobne účinné formy...

123miaa123
15. aug 2023

@mell27 ďakujem 😊

miamia04
autor
5. sep 2023

@mell27 ahoj, chcem ťa poprosiť, je nejaký rozdiel v magnézium laktát 500mg v 1 tablete a magnezium bysglycinát 625mg v 1 tablete? Myslím, ktoré je lepšie a vyuziteľnejšie pre organizmus? Ide o kŕče v lýtkach.Ďakujem, ak si nájdeš chvíľku.🙂