Liečba akné retinoidmi a vedľajšie účinky

19. aug 2023

Kožná mi navrhla liečbu akné retinoidmi. Niečo mi už k tomu povedala a čítala som si o tom aj na internete. Tie lieky majú veľa nepriaznivých vedľajších účinkov a celkom sa bojím, či mi to stojí za to. Ak ste to niektorá podstúpili, prejavili sa u vás počas liečby nejaké vedľajšie účinky?

bluemoon24
19. aug 2023

Nenavrhla ti spise kortikoidy? Retinol a retinal jsou volne prodejne latky, ktere se vetsinou pouzivaji na povrch pleti.

monro
19. aug 2023

Asi mate na mysli liecbu isotretinoinom, roaccutane. Predpisuje sa to pri vaznom akne. Pomaha to.

andreakotesova
19. aug 2023

Sestra mala Roaccutan a 80% vedľajších účinkov z cca 6-metroveho prívalové letáku 😅 pleť sa jej zlepšila, rok vydržala, no po roku to vzdala (tvar jej nezostala ako pri užívaní R). Nestalo jej to za to. Pečeň mala ako totálny alkoholik.

lusiza
19. aug 2023

Myslíte Beloretin alebo podobne lieky? Mne to Dr. Predpísal po 40ke, dovtedy som sa len trápila rôznymi mastami, ktoré, aj tak nezaberali. ŠKODA, ZE SOM TIE LIEKY NEBRALA SKÔR!!! určite to odporúčam, vedľajšie účinky len prvý týždeň, kým si telo zvyklo... Potom len neustále suché pery, inak v pohode a pleť ako bábätko 🙏

autor
19. aug 2023

@lusiza ďakujem, áno, takýto typ liekov mám na mysli. A po dobratí účinok ostal, alebo sa akné vrátilo?

lusiza
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusiza
19. aug 2023

Nevrátilo sa, ale stále používam krém na noc Belakne na doporučenie od kožného

neplecham28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz