Lieky pred ket, mali ste vedľajšie účinky?

miska1973
16. júl 2019

Ahojte baby prosím Vás chcem sa spýtať , Dr mi predpísal v centre pred ket estrimax 3x1 tabletku , prečítala som si prívalový leták , chcem sa spýtať mali ste niektora z lieky vedľajšie účinky , alebo sú také ktorým sa vedľajšie účinky prejavili neskôr po rokoch ? Ako píšu v letáku ? Ďakujem za odpoveď

selly671
17. júl 2019

Ahoj, aj ja som pred ket brala estrimax 3x denne jednu tabletku a potom som mala pridat progesteron tiez 3 denne. Ja som ziadne vedlajsie ucinky na sebe nepostrehla - zatial.

miska1973
autor
17. júl 2019

@selly671 a podarilo sa ti ket na prvý krát ? Alebo ako ja idem zajtra na kontrolu a o týždeň na vklad , tak mám trocha obavy

selly671
17. júl 2019

@miska1973 este neviem, este cakam 🙂 az 25teho idem na krv. A toto je moje druhe ket, ale pri prvom som nebrala estrimax, vtedy mi nedali ziadne lieky. Nemaj obavy, musis mysliet pozitivne! Hlavne pokoooooj! Ja som teraz pred druhym vkladom chodila na akupunkturu a velmi mi to psychicky pomohlo! A bola som tam aj den pred vkladom a hned po vklade, kedy ti napichaju urcite casti aby sa dietatko lepsie uchytilo. Mojej kamoske to pomohlo, tak budem dufat, ze aj mne to pomohlo.

miska1973
autor
17. júl 2019

@selly671 jejda o tom som ani teda nepočula , no ja len dúfam , že sa uchytí a nebude problém , hádam vedia lekári čo robia 🙃do ktorého centra chodíš ? Aj je ten vklad bolestivý ? No ja sa snažím si to takto nepripúšťať keďže som bola na ivf 3 krát ale ani raz som sa nedostala po odber vajíčok

selly671
17. júl 2019

@miska1973 ja chodim do Repromedica v BA, ty kam chodis ? Ten vklad nie je vobec bolestivy, je to ako bezne vysetrenie, lahnes si das nohy hore potom si 10 min polezis a ides domov. Kolko vajicok ti odobrali ?

miska1973
autor
17. júl 2019

@selly671 mám 3 vajíčka , chodím do Martina do iscare , zatiaľ som spokojná , no už sa len modlím aby sa uchytilo to vajíčko , aj si doma máš nejaký kludovy režim alebo ako ?

selly671
17. júl 2019

@miska1973 o Martine som pocula, ze je najlepsi ! Ano mam kludovy rezim, vacsinou som doma lezim, pracujem z domu momentalne,, takze chodim len na mensie prechadzky. Budem ti velmi drzat palce !

miska1973
autor
17. júl 2019

@selly671 ďakujem veľmi pekne , dúfam, že aj tebe to dobre dopadne , potom píš či sa podarilo , hádam sa drobec dobre uhniezdi , aj ja som doma snažím sa šetriť

ikuska187
17. júl 2019

@miska1973 ja užívam Estrimax 2 mg 3xdenne, potom bol pridaný Progesteron 400 mg ráno aj večer a príznaky nemám žiadne, 1. KET aj celkovo 1. vklad a zatím 7TT+5.

selly671
17. júl 2019

@ikuska187 a to este stale uzivas ten Estrimax?

ikuska187
17. júl 2019

@selly671 stále, do 11. TT, potom obdeň začnem vynecháva po 1 tbl Estrimax aj Progesteron, potrebuješ ich na udržanie sliznice. Bez tých liekov by sa babo neudržalo, až od 12.tyzdna nabehne naplno placenta.

miska1973
autor
17. júl 2019

@ikuska187 tak super gratulujem , dúfam , že už aj mne sa podarí na prvý krát

selly671
17. júl 2019

@ikuska187 aha to som nevedela. Ja som brala vzdy len progesteron totiz. Tak velmi drzim palce nech ide vsetko bezproblemovo a gratulujem!

ikuska187
17. júl 2019

@selly671 tak niektoré Estrimax neberú, v CAR ale kde chodím preferujú u všetkých Estrimax, že je to úspešnejšie, ja mam PCOS a tam to bez liekov žiaľ nejde.

ikuska187
17. júl 2019

@selly671 a ďakujem, držím palce 😊😉🍀

selly671
17. júl 2019

@ikuska187 a kam chodis do CAR prosim ta ? Mne prvy krat nedali Estrimax a teraz som bola druhy krat a uz mi teda dali 🙂 tak snad to bude tiez uspesne

ikuska187
17. júl 2019

@selly671 ja chodím do Reprogenesis Brno, ale napr. baba zo skupinky chcela ísť bez liekov, aj keď jej ich odporúčali a vyhoveli jej a tiež jej to vyšlo.

selly671
18. júl 2019

@ikuska187 a nemala si ziadne priznaky ? Neboleli ta prsia ani nic ? Robila si si test alebo si cakala tie dva tyzdne na krv ? Ja som bola doteraz v pohode, ale dnes som na nervy, bojim sa dalsieho sklamania, neviem si to ani predstavit.

ikuska187
18. júl 2019

@selly671 rada by som ti napísala, že som netestovala, ale testovala ako drak od 4teho dňa, fakt odporúčam počkať do 10teho dňa, je to hlúposť testovať skoro, fakt. A príznaky, skoro žiadne, asi naj príznaky som mala pred vkladom z liekov vrátane bolesti brucha pŕs 🙈🙈🙈 po vklade točenie hlavy 2 dní, trochu podbruško, prsia raz cítim, raz nie - ale vravím pred vkladom bolo všetko intezivnejsie. Aktuálne už xdni vôbec, podbruško trochu chvíľu, potom xdni vôbec. Skôr čuch mam extrémne citlivý a chute začínajú, sladkosti, langos, prosto sprostosti, čo som predtým nechcela.

selly671
18. júl 2019

@ikuska187 no ja som len 7 dni po vklade, tak este je asi zbytocne sa testovat, ale cez vikend to uz asi nevydrzim a vyskusam. Tebe az ten 10ty den ukazal test nejaky naznak ?

ikuska187
18. júl 2019

@selly671 10ty deň som už mala koľajnice a na digi 2-3. Tiež mi to vyšlo na nedeľu, počkaj na nedeľu ráno, to už dáš 😉😊🍀

selly671
18. júl 2019

@ikuska187 haha dakujem, tak pockam teda na nedelu! 🙂

mayush789
30. júl 2019

@miska1973 ja cakam na ms a tiez mam doma nachystanry estrimax 3 ×1 idem na ked v polke augusta dufam ze to vyjde mam svoj prvy vkla et mi bol odlozeny pre hyperstimulak ale vraj v mojom veku je to bezne

szkatuska
2. aug 2019

@miska1973
Ahoj! Robili genetické vysetrenie embrii PGT?

mayush789
2. aug 2019

@szkatuska nie nerobili ani skm o take vysetrrnie neziadala . Toto je moje prve ivf a pevne verim ze aj posledne uspesne 🙂

luckalatte
7. dec 2020

Ake lieky ste uzivali pred KET. Chodime do heliosu v Martine.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre