Liek Psyllium. Je vhodné užívať ho počas tehotenstva?

vejinka
25. jan 2008

ahojte potrebujem poradit. manzel mi dnes kupil pripravok psyllium 100% prirodny produkt vraj mi pomoze ked mavam tak casto zapchu. potrebujem vediet ci je vhodny aj pre mna dakujem za odpovede.

ekka
29. jan 2015

ja som sa cele tehotenstvo trapila so zapchou a nepreslo to ani po porode, tak ma poslali na gastro, spravili mi vsetky vysetrenia a nic nezistili, tak mi lekar odporucil psylium, rano si mam nastruhat jablko do neho lyzičku psylia a zapiť vlaznou vodou, mne to pomaha, vravel, ze to mam brat podla potreby, najskor kazdy den, potom kazdy druhy aby si telo samo zvyklo na vyprazdnovanie, nie je to navykove 🙂

ladyblcha
29. jan 2015

psylium mozes, to nie je liek, ale so psyliom musis vela vody - cize zamiesas, vypijes, a za tym este vodu znova, lebo ta len zapecie. inak je to velmi dobry doplnok, tehotnej nema ako ublizit.
chce to trosku disciplinu.. dobry je aj na noc, tesne pred spanim, tiez s kuskom jablka, a probiotika 🙂

nutrimas
28. feb 2015

Psyllium je cista prirodna vlaknina, nemoze uskodit ani pocas tehotenstva, ako je spomenute vyssie, treba ju zapit dostatocnym mnozstvom vody. Ma vyborne ucinky na traviaci trakt, pomaha napr. pri zapche. Najdete ju aj v nasej ponuke za velmi vyhodnu cenu: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...

mama321
8. júl 2016

ahojte maminky, prosim vas je mozne, ked som trpela zapchou, pred 2 tyzd. zacala uzivat psyllium, aby som isla na wc aj 4x za den? neprehnalo ma ale bola som 4x niekedy idem raz inokedy2,3 niekedy vobec a vcera 4, davam si polievkovu zarovnanu lyzicu a zapijem to teplou vodou, ale psyllium jedavam nie to pomlete ale tie hnedo cierne zrniecka... dakujem (vody vypijem aj cez 3ldenne)

derdia
17. okt 2017

Ja ho uzivam kazdy den, dam si sirupovu vodu do nrj dve lyzicky a uuuuplne v pohode sa to da vypit...este je to aj chutne a zaujimave...zapijem este poharom vody....PS:Netreba byt citlivka😕