Má niektorá z vás problém s nádchou aj po pôrode?

cikra
27. okt 2012

poradte ja uz neviem co robit, vkuse upchaty nos. moj maly ma pomaly 5 mesiacov a ja mam stale upchaty nos, vraj to moze byt este kvoli tomu ze kojim, ja uz som zufala. ma niektora z vas rovnaky problem? pocas tehu som pevne verila ze po porode bude konecne vsetko ok... ☹

anjelicek26
27. okt 2012

@cikra - nadcha a tehu a nadcha a kojenie nema absolutne nic spolocne. Nadchu som nemala poslednych 10 rokov urcite a to som treti raz tehu a kojila spolu 4 roky... Zabehni na alergologiu a daj si spravit testy, zabehni na nosno-krcne, ako vyzera sliznica a ci nemas hore polypy.

ludka140281
27. okt 2012

ja mam časte nadchy,teda aspon tyžden z každeho mesiaca a je to alergickeho pôvodu,tiež si myslím,že s tehotenstvom a dojčením to nemá suvis..poradí ti prakticky lekar,ked ta pošle na krčne 🙂 dalej ta možno postupia na alergologiu 🙂

mis_ka
27. okt 2012

@anjelicek26 @cikra praveze ma, mam to potvrdene od ORL. ja som mala nadchu cele tehu a celych 18 mesiacov, co som kojila. ked som odstavila, skoncila aj nadcha. takze - pravdepodobne to prejde 🙂 ale k tomu lekarovi by som na tvojom mieste pre istotu aj tak skocila.

natalinkaco
27. okt 2012

ahoj, moja sestra to mala, ale ona to mala už chronické, v noci, aby mohla spať, si musela streknúť niečo do nosa na odpuchnutie, už bola na tom závislá, nakoniec jej pomohli homeopatiká.Držím palce.

pingu1
27. okt 2012

moze ist o alergiu, kt sa prejavi a zosilni v tehu. moj pripad. mala som vkuse 8 mesiacov nadchu. musela som navstivit odbornika...jednoducho alergia sa prevalila prave v tehu. niekedy sa to polepsie, inokedy pohorsi

zuska007
27. okt 2012

mala som rovnaký problém...vo februári som síce potratila, ale kým som bola tehotná mala som neskutočnú nádchu alebo teda opuchnutu sliznicu natolko, ze som nemohla vobec dychat. Ked som znova otehotnela, ako prvý príznak zasa nádcha. Chodila som na ORL ako na klavír,lebo dr. mi nemohla nic dat, len mi vzdy napichovala nos paličkami, čo mi uvolnilo sliznicu na par hodin, ale noc bola zasa na nevydrzanie. Ked sa to uz nedalo vydrzat, zacala som si kvapkat obycajné kvapky do nosa aspon na noc, aby som sa mohla vyspat, ale to nie je riešenie, kedže to nemozno uzivat dlhodobo. Potom som teda, asi tak mesiac dozadu, zasla na alergologiu a tam mi pani dr. povedala, ze kde som doteraz bola, predpisala mi super sprej do nosa, odobreny aj v tehotenstve ( Rhinocort Aqua) x2 denne a odvtedy mám pokoj. Dýcham konečne tak ako ostatné tehulky, ktoré netrpia touto tehotenskou nádchou a v noci vstávam uz len kvoli castemu cikaniu 🙂...takze ak mozem poradit utekaj na alergologiu....su to hormony, ktore sposobuju poriadnu alergicku reakciu 🙂

ika30
29. okt 2012

no len či si v nemocnici nechytila nejakého bacila ako ja aj naša malinká, zlatého stafylokoka, máme stále sople a plný nos(((daj si urobiť výter z nosa)

sendy182
29. okt 2012

aj si niečo užívala..........mala pauzy.....a zase sa to vrátilo alebo nepretržite?............brala si neaké lieky...........bola si na vyšetreniach....ORL,imunoalergologické.......čo krvný obraz, výtery,......sople číre, husté, zelené, žlté???? suchá nádcha? po vysmrkaní pocit úľavy a čo v noci.....tiež upchatý nos............? je možné že máš bacil.....alebo len alergiu......únava........to vyrieši najlepšie lekár........možno budeš potrebovať neakú antihismatiká.............bolí ťa hlava......dutiny.....?

77matulka222
17. nov 2012

tiez mam problem a uz nevem ako dalej..v tehotenstve nonstop zapchaty nos a kychala som aj 10minut vkuse..teraz ma mala 2rocky a stale to trva ale kychanie sa zmenilo pomaly na 25minut a nos tez zapchaty nonstop prosim poradte mi niekto co a jak s tym bo uz som zufallla neda sa to vydrzaaat dakujem