Magnetická rezonancia mozgu

simisi
8. máj 2013

Chcela by som sa spytat na skusenost s magnetickou rezonanciou mozgu...som objednana koncom juna,chcela by som vediet ako vysetrenie prebieha,ako dlho asi trva...mam celkom obavu ci to zvladem 😒

kattarinn
8. mar 2016

@buba08 fuuu to je davno, to uz je mozne ze teraz to bude podobne ako tu. Uvidim, idem to pozriet. Uz som rozmyslala, ze ani by sme do toho nesli cez poistovnu ale ako samoplatitelia, ak by to nejako pomohlo v urychleni terminu.

buba08
8. mar 2016

@kattarinn myslím,že v Ružomberku ako samoplatca dostaneš termín veľmi rýchlo,ale skús najprv tu Rimavsku

baumka
8. mar 2016

@kattarinn Banská Bystrica - Novamed 2-3 týždne

valentinkaa
10. mar 2016
Používateľ valentinkaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od valentinkaa.

@kattarinn my sme nedavno riesili magneticku a sice to nebolo vzhladom na zdravotne problemy nejake akutne ale radsej som to riesila ako samoplatca, lebo cakat mesiace na jedno vysetrenie je na nervy. A co mna vie nahnevat este, ked cakas na termin velmi dlho a prides na danu hodinu a pristup sestriciek je tam priam otrasny. Preto som si povedala, ze co sa tyka statnych zariadeni alebo tak, kde pristup nestoji za nic tak tam ani chodit nebudem.

maya30
10. mar 2016

@lakatusik robila ti aj test na tetaniu ? ked mas vsetky vysetrenia v poriadku a magnezium ti ulavi, tak by som skor myslela ze to bude toto

stanusa89
11. mar 2016
Používateľ stanusa89 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od stanusa89.

@valentinkaa ako samoplatca vychadza magneticka kolko prosim ta? ja Ti rozumiem ved cakat na termin, to je cele zle. Si vezmi ked niekto ma naozaj velke problemy a teraz len magneticka moze odhalit co cloveku je a on len mesiace na vysetrenie bude cakat, ved to moze do takeho stadia prerast, ze az.. To je toto nase zdravotnictvo.

mamickajanka
15. mar 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@stanusa89 zalezi to samozrejme od toho, ze ako kde. Ale ak ti mozem poradit tak pri takychto vysetreniach by mala byt cena to posledne co by ta malo zaujimat 🙂 jedna sa predsa o zdravie a to je najdolezitejsie

lakatusik
16. mar 2016

@maya30 tie testy na tetaniu mi zatial nerobili, ale tiez mi napadlo, ze by to mohlo byt tetaniou. dakujem 🙂

eleonorcha
18. mar 2016
Používateľ eleonorcha je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od eleonorcha.

@stanusa89 zalezi to od toho ako kde a na co potrebujes magneticku 🙂 vysetrenie jedneho klbu na klinike, kde som bola ja ma stalo 99euro, Ale kedze som vysledky chcela mat co najskor, tak som to neriesila. Uz som si zvykla na to, ze ak chcem mat sluzby na jednicku, ze si za to musim zaplatit.

helen111
18. mar 2016

@stanusa89 magneticka rezonancia chrbtice vyjde cez magnetickarezonancia.sk pre samoplatcu 230 eur. Rovnaka cena pre BA ale napr aj Poprad

ostap
23. mar 2016

@kattarinn V malackach mi dali termin o 3 tyzdne. Mala som ale stastie na odhlasenych a idem o 3 dni🙂

vlastulina1
31. mar 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

@eleonorcha mna tiez tak nejako podobne ;) @stanusa89 s nasim zdravotnictvom mi vela nenarobime, musime hladat ine moznosti. Ja som tiez co najskor potrebovala mat magneticku a terminy take, ze som az ocami prevracala. A potom kamoska mi dala tip na Spinn, to je klinika v Ruzomberku tak som to zacala riesit a bolo vybavene. Co sa tyka zdravia tak to uz vsetko budem riesit jedine cez sukromne kliniky, to sa neda so statnymi ani porovnat. Je to smutne, ale je to tak.. 😔

stanusa89
6. apr 2016
Používateľ stanusa89 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od stanusa89.

@mamickajanka ved mne je to v konecnom dosledku aj jedno, pretoze si to zaplatim tak ci tak len reku na aku cenu sa mam asi pripravit 🙂 @eleonorcha jedneho klbu? a co sa tyka casti chrbtice tam sa cena ako pohybuje, to nevies nahodou? @helen111 to je dost, ale asi moc navyber mat nebudem, ked nechcem cakat :/ @vlastulina v Ruzomberku? cize to si aj dochadzat musela, ale bez problemov nie? Za aky cas si dostala termin?

dominati
14. apr 2016

@simisi Ahoj neboj zvladnes to 🙂.Ja už chodím tretí rok a tiež sa vždy bojím toho tunela ale vždy to zvládnem 🙂 Rýchlo ti ten čas ubehne.Hlavne mysli na niečo aby si odputala pozornosť.Ja vždy myslím na moje deti,čo musím doma ešte porobit alebo čo mám variť.Neboj zvladnes to 🙂

simisi
autor
14. apr 2016

@dominati Ahoj,dakujem,to bolo pred tromi rokmi tato diskusia,zvladla som to 😉

dominati
15. apr 2016

@simisi Ja som si to už potom všimla 😂.

babulik11
29. apr 2016

@sisaha až na tých 10-15 minút. ja som bola cca 45 minút, mám dosť silnú klaustrofóbiu, musela som dostať injekciu na prispatie, len tak to zvládam. Ostatní to zvládnu myslím v pohode, tie zvuky nevadia, skôr to odpútava od sústredenia sa na zlý pocit.

zofi81
20. máj 2016

Ahoj @simisi, chcela by som sa spytat, ci vysledky z magnetickej rezonancie dostanem hned po vysetreni, alebo musim par dni cakat. Objednala som sa u neurologicky hned na druhy den a teraz mi doslo, ze ak nedostanem vysledky hned, nemam tam s cim ist 🙂 dakujem! 🙂

babulina
20. máj 2016

@zofi81 vysledky nedostanes hned,aj ked sa za mnou zastavil lekar ze na rychle pozretie je vsetko v poriadku ale sprava bola az o par dni, detto manzel ale tomu robilu ct tenkeho creva

evkakorcek
20. máj 2016

@zofi81 ja som dostala výsledky až po 10 dnoch! co bolo v mojom prípade neskutocne cakanie. Pretože som z CT vyšetrenia mala nález v mozgovo miechovej casti.
Dohodni sa s neurologickou, aby si sa nemusela objednávat, ci nestacípotom príst rovno s výsledkami. Moja neurologicka má u seba v ambulancii vždy nátresk, ale ked som prišla s výsledkami nemala problem ma zobrať prednostne 🙂

evkakorcek
20. máj 2016

@zofi81 * výsledky z magnetickej

zofi81
20. máj 2016

Kocky, velmi pekne dakujem za info, v pondelok tam zavolam a skusim sa dohodnut. 🙂
@evkakorcek
@babulina

simisi
autor
20. máj 2016

@zofi81 ahoj,nemala som hned,asi az o dva tyzdne,ako ma objednali na kontrolu k neurologovi

zarad
11. júl 2016

ahojte, chcem sa spýtať, či môžem mať makeup, keď idem na magnetickú rezonanciu mozgu. Museli ste ísť tiež nalačno?
Ďakujem.

marina24
11. júl 2016

@zarad nie nesmieš mat, nič na sebe, nalacno, ani pit,a nic nesmieš mat, ani kusok kovu, make upu, laku na nechty ,musis byt uplne prirodzena

babulina
11. júl 2016

@zarad ja som make up mala, na toto ma nijako neupozornovali ze by to mal byt problem

dominati
11. júl 2016

Aj ja som mala make up

evkakorcek
11. júl 2016

@zarad mne robili magneticku rezonanciu mozgu a normalne som bola nalicena a aj lak na nechtoch som mala a nebola som ani nalacno 🙂 😉

zarad
11. júl 2016

ďakujem pekne baby, ešte sa chcem spýtať, spomínalo sa, že žiadne kovy. Čiže ani na oblečení /napr. kovové gombíky, zipsy.../?

slonik156
25. júl 2016

@babulik11 chcem sa opytat a kde si bola na tom MR? Kde ti dali ukludnovacku? A pomaha to? 🙂