Mám lámavé a štiepiace sa nechty

martina888
15. jún 2013

Ahojte neviete mi niekto poradiť čo robyť aby sa mi nelamali a neštiepili nechty? Hlavne neštiepili pretože sa mi tak štiepia že ich mám tenučké ak papier a bolí to. Už som skušala vitamínové doplnky ako je pantenol uzivam zinok vápnik máčam si nechty v olivovom oleji a potieram citronovou štavou ale nič nepomáha. Kupila som si lak na spevnenie nechtov z oriflame a to je ešte horšie ked si ich odlakujem su hrozné a štiepia sa ešte viac ako pred nalakovaním neviete niekto o niečom čo by som mohla ešte vyskúšať. Alebo poprípade kolko musí trvať takato liečba aku podnikám ja aby som videla výsledky dakujem (už som tu položila taku istu otazku ale tam nemôžem reagovať tak som otvorila diskusiu 🙂 )

k_a_j_k_a
15. jún 2013

@martina888 ahoj. Chcela sm Ti napisat, ze skus nejake vitaminy, ale ak si uzivala, tak neviem 😒 Ja som mala podobny problem a mne pomohli vitaminy z DM drogerie na vlasy, pokozku a nechty. Najskor som ich brala kazdy den a po tyzdni som mala pekne pevne nechty ako u davno nie. A teraz ich beriem len vtedy, ked ma to napadne. A dokonca sa mi prestali robit take tie biele flaky na nechtoch. A pomohlo mi to aj na vlasy, kt. sa mi tolko nemastia 🙂
Inak ani mne nepomahali laky.

moncicip
15. jún 2013

@martina888 Skus Biosil plus, mojej mame pmohol, mala rovnaky problem.

martina888
autor
15. jún 2013

dakujem vam za reakcie no vitaminy skusam ale nepomahaju musim skusit nieco iné lakovať uz nelakujem lebo sa mi stiapia este viac chcem ich trochu podliečit a potom si ich mozno sem tam aj prelakujem ale teraz urcite nie a ake to boli vitaminy z DM nazov alebo take nieco alebo oni budu vediet ked take daco budem chciet??

cerez
15. jún 2013

Dcéra užívala Kremík + H, železo, namáčanie do olivového oleja a na polhodinu som jej naolejované ruky dala do igelitových rukavíc. Kožiar nám tiež povedal, že je to problém z nedostatočného pitného režimu.

martina888
autor
15. jún 2013

@moncicip no ved ja uz skusam kadeco rozmyslala som ze si kupim revalid vela ludi to chvali ale je to drahe ako čert a čo ak mi to nepomoze lebo na forach som citala ze dakomu to vôbec nepomohlo tak neviem čo mam prve skušať

martina888
autor
15. jún 2013

@cerez dakujem no pitny režim v tom nebude lebo ja pijem strašne vela vody dakedy aj viac ako tri litre ale minimalne dva za den vypijem tak neviem , a ja si ich tiez macam v olivovom oleji mozem vyskusat este zabaliť ich do rukavic ako piesete a pomohlo jej to??

cerez
15. jún 2013

@martina888 Pomohlo. Vždy večer pred spaním.

martina888
autor
15. jún 2013

@moncicip pozeram na nete ten biosil a nieje vôbec drahý ale ked som si kupovala v lekarni nieco na nechty tak mi taketo daco vôbec neponukli musím sa na to konkretne opytat

martina888
autor
15. jún 2013

@cerez no ja si ich mačam v ol. oleji vecer ked uz dam maleho spať a tak lahnek k telke a mačam a mačam a este by som chela ze po akom cca čase by som mala vidieť zmeny aby som vedela ze to zacalo zaberať či to je u kazdeho inak asi

cerez
15. jún 2013

Asi po dvoch týždňoch už nechty vyzerali lepšie. My máme práve problém s pitím, tak som ešte do nej liala vodu. Ale ty problém s pitím vravíš, že nemáš. Bola si u kožiara? Ak nie, zájdi si. Daj si zobrať aj krv nech vieš kde je problém.
@martina888

martina888
autor
15. jún 2013

no problem s pitím nemam ja sa vodou napajam stale no u kožneho som nebola aj by som sla len u nas je to hrozne u kozneho mam male dieta a tam byva vzdy tolko ludí ze by som tam od rana cakala az doobeda a nemam kde dat maleho tak neviem ale mohla by som sa vybrať len to daako zorganizovať

moncicip
15. jún 2013

@martina888 Spytaj sa ale to treba aspon tri mesiace brat aby to fakt pomohlo.

martina888
autor
15. jún 2013

@moncicip to nevadí budem brat aj rok len aby pomohlo lebo uz som zufala a tak strasne by som chela mat pekné nechty

moncicip
15. jún 2013

@martina888 Mojejmame to pomohlo ak dufam zea aj tebe zaberie.

martina888
autor
15. jún 2013

@moncicip dakujem pekne za radu urcite vyskusam a aj ja dufam ze mi to pomoze

dada97
15. jún 2013

@martina888 ahoj, nedavno som na forum pridavala prispevok o prekysleni, za precitanie nedas nic, ale urcite sa v niecom najdes, to, ze osetrujes nechty z vonku je ok, ale pricina je vo vnutri.

martina888
autor
15. jún 2013

@dada97 jasne dakujem precitam si to

dada97
15. jún 2013

skopirovala som to sem, tiez som to nevedela najst
Este jedna info pre zdravie velmi dolezita acidobazicka rovnovaha v tele je velmi dolezita. Krv ma PH 7,4 teda je mierne zasadita keby sa Ph krvi zmenilo mozme zomriet, a preto organizmus urobi cokolvek(prostrednictvom pecene, pluc a obliciek) aby ho udrzalo v opacnom pripade taha z vlastnych zasob, pokial mu nedodame mineraly a zacina zacarovany kruh.
------príciny prekyslenia:zla zivotosprava- hltave jedenie- (zle pozuta strava v traviacom trakte sposobuje vznik hnilobnych procesov, ) prijem maleho mnozstva tekutin, stres, emocie, pri cviceni a potom naslednej svalovke sa tvori kyselina mliecna...
-----ako spoznam ze som prekyslena: okrem toho, ze to zistim podla lakmusovych papierokov
- casto sme nevysvetlitelne unavene
-nedostatok energie
-studene ruky, nohy
-plesnove ochorenia
-problemy s travenim-naduvanie, palenie zahy, zvlastny povlak na jazyku
-vznik paradentory, zapach z ust
-potime sa
-poruchy spanku
-zlte ocne bielka
-vlasy su suche, lamu sa, vyskyt lupin aj ked predtym sme s lupinami problem nemali
-lamu sa nam nechty
-sucha pokozka
-rozne alergicke reakcie nevysvetlitelne
-senna nahcha
-----co prekyslenie sposobuje:
-unava po jedle
-astma, ekzemy, osteoporozu, artrozu(trpia klby, kedze si telo berie mineraly), chronicke bolesti hlavy, neplodnost, gynekologicke zalezitosti, mykozy a zapaly
-onkologicke ochorenia, cukrovka, infarkt
-oblickove a mocove kamene
a cislo 1. rakovina
teraz k potravinam, aj ked niektore potraviny su kysle, pri traveni su zasaditotvorne, napr, citron...
KYSELINOTVORNE POTRAVINY:
maso, alkohol, kava, cierny caj, syrove vyrobky, cukor, biele vino, sol, cokolada, kukurica, huby, sladkosti, vajicka, kondenzovane a zavarane ovocie, biela muka, cestoviny, majonezy, pivo ale je ich viac, no to si viete vygooglit
NEUTRALNE:
voda, rastlinne oleje, med, klasicke maslo
ZASADITE:
zelenina, figy, hrozienka, pomarance, citrony, grep, hrozno, slivky, zlty melon, marhule, ceresne, jahody, ribezle, orechy, semena

ked si spomeniete na delen stravu a niektore zienky pocas nej schudli, ide tam vlastne o spravnypomer a hlavne kombinaciu potravin...
s ProBalance a cajikom vam viem pomoct a zvysok si viete same skombinovat a garantujem, ze kilecka pojdu dole (cajik je sypany a Probalance je 360 v baleni oba vydrzia minimalne 3 mesiace, tak by ste mali pokryte na jun a cele leto) + vyhoda, ze teraz bude k dispozicii sezonna zelenina tak nam to pojde lahsie) ja sa idem tiez pustit do prace so sebou, kedze som mala rok problemy s nohou a nedavno som dala dole sadru, tiez chcem byt kocka, opat zacat cvicit a urcite by mam to slo lepsie, keby sme si vedeli vymienat postrehy a vysledky, tesim sa 🙂

kludne sa mi ozvite v IP, nemam problem aj zavolat a vysvetlit o co ide
9. jún 2013 16 komentárov Páči sa mi to 1 Zmaž

dada97
Prezentaciu sem nemozem dat, tak aspon opisem o co ide co sa prekyslenia tyka
tak pri traveni nam vznikaju v zaludku kyseliny, aj po sporte ale aj ked sme v strese, najlahsie to zistime prave uz spominanymi lakmusovymi papierikmi, ktore viete kupit aj v lekarni... kedze priprekysleni vznikaju agresivne kyseliny, ktore doslova vedia rozozrat aj kamen, tak nas organizmus sa brani tym, ze vnutorne organy a zaludok obaluje tukom, aby ho ochranil a aby sam vyrovnal hladinu odcerpava z vlastnych zasob mineraly, vapnik a pod. tym trpia zuby, kosti, plet, citime sa take onicom, unavene, moze nas palit zaha....a prave vyrovnanie Ph si vieme zabezpecit tym, ze do tela dame mineraly, my mame k dispozicii probalance, vydrzia cca na 3 mesiace, ked je PH neutralne vtedy je to pre nase telo znak, ze zacne uvolnovat tuky. najdem ktore potraviny su kyselinotvorne a ktore zasadite a verim, ze tymto sposobom pomozem aby sme sa vedeli nastartovat, lebo vieme, ze casto pocuvame, ze priberiem aj z vody, snazime sa upravit jedalnicek, ale pokial nemame skombinovane vhodne potraviny, telo nepusti ani gram
8. jún 2013 Pridaj komentár Páči sa mi to 6 Zma

modrofuzik11
15. jún 2013

mam podobny problem. myslim, ze mi pomaha, ked pijem viac mlieka, jem viac mliecnych vyrobkov a urcite viac zeleniny a ovocia... nie vzdy sa mi vsak chce alebo da, a potom sa zase tie nechty rozstiepia...

martina888
autor
17. jún 2013

@modrofuzik11 no ja nemam vôbec problem s tým ze by som nepila mlieko alebo mliecne vyrobky ja mliecne vyrobky zboznujem a mliekom sa napajam aj vodou takze v tom to asi nebude ale dakujem pekne za radu

martina888
autor
17. jún 2013

@dada97 dakujem pekne idem citat

dada97
17. jún 2013

@martina888 keby si mala nejake otazky, v pohode sa pytaj 🙂

evabb35
21. jún 2013

@martina888
Prejedzte sa ku krajším nechtom
Móda a krása Telo, 18. júna 2013 Chcelo by to nejaký nový lak, aby vaše nechty vyzerali vábnejšie? Zadržte! Ešte skôr, ako zakryjete nedokonalosti, ktoré sa ukazujú na vašich rukách, pozrite sa im na zúbok. Nie je náhodou problém vo vašej výžive?

Nielen nechty, ale celé naše telo je od prijímaného jedla závislé. Ťaží z neho po prvé energiu, po druhé bohatý obsah, ktorý sa podpisuje na fungovaní, zdraví a zároveň kráse. Prospešnými látkami, ako sú vitamíny, minerály či stopové prvky, teda na tanieri nešetrite, pretože „nakŕmené" nechty prejavia spokojnosť svojím vzhľadom. A o to vám predsa ide.

Bez vitamínov nie je krása
Z vitamínov ocenia nechty Áčko, ktoré podporuje rast a podpisuje sa na ich sile. Nájdete ho v červenej a žltej zelenine, mlieku či rybách. Veľmi dôležité sú aj vitamíny skupiny B, z ktorých môžeme prstom ukázať na niekoľko z nich. Za označením B2 sa skrýva riboflavín, teda vitamín potrebný pre stav kože a z nech vychádzajúcich nechtov, B7 zabezpečuje rast nechtových buniek. Vitamín B12 je nápomocný pri narábaní s bielkovinami, takže prospieva nechtu ako takému.
Ak by sme vynechali zázračné Céčko, nechtom by sme neprospeli. Objavíte ho v citrusoch, rajčinách, paprike i v orechoch a jeho príjmom zabraňujete tvorbe záderov. Nezabúdajte ani na zdravé slnenie sa, pretože týmto spôsobom telo prirodzene prijíma vitamín D. Keďže podporuje vstrebávaniu vápnika, zaistí vám pevnejšie a tvrdšie nechty. Vitamínová abeceda potrebná pre nechty obsahuje aj E, vďaka čomu majú nechty zdravú farbu, takisto H, ktoré ich posilňuje a spevňuje.
Iste ste už počuli, že pre zdravie a krásu nechtov je potrebný zinok. Nejde o žiadne babské „povedačky", ale o pravdu, ktorej by ste sa mali držať. Skonzumujete ho v červenom mäse či vajíčkach a podporíte tým rast nechtov a ich silu. Nezabudnime ani na vápnik, ktorý sa síce primárne spája s kosťami, no ocenia ho aj nechty. Aby boli dostatočne vyživené, konzumujte aj mliečne výrobky, tofu či orechy.

V strave by vám nemali chýbať ani tuky, ktoré zaisťujú odolnosť nechtov. V tomto prípade však môžeme hovoriť aj o výdatnej pomoci zvonka, pretože práve oleje sú zväčša prvou pomocou pri nezdravých nechtoch. Poskytujú ochranu, dostatočnú výživu a svojím pôsobením zanechávajú nechty i kožu pružné. Pomôcť si takto môžete napríklad mandľovým olejom, ale takisto tým, čo máte doma v kuchyni - olivovým olejom.
Trpezlivosť prináša krásne nechty
Na záver dodávame, že pestrá a vitamínmi nabitá strava je zväčša liekom na každý vyskytnutý sa problém vašej krásy. V prípade nechtov však nečakajte zázraky z večera do rána a svojmu vylepšenému jedeniu dajte čas. Necht totiž rastie veľmi pomaly, pričom kompletné narastenie od lôžka po špičku trvá približne pol roka. Zmeny tak neočakávajte po dňoch ani týždňoch, ale tomu dajte aspoň dva - tri mesiace. Ak však budete celú túto dobu telo zásobovať primeraným množstvom vitamínov, môžete sa tešiť na krásne nechty a verte, že nielen tie...

martina888
autor
22. jún 2013

@evabb35 dakujem krásne za krásny prispevok

nadula01
22. sep 2014

Mne pomôže,len ked si ich pravidelne lakujem lakom,potom su fakt pevnejšie

nutrimas
30. jan 2015

Vhodne by bolo zvysit prisun selenu, najlepsie v prirodnej forme: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...

puffu
30. jan 2015

@martina888 mne sa raz za rok, rok a pol strasne zhorsi kvalita nechtov, zacnu sa stiepit, lamat, nedokazem ich vypestovat.. uz 3 krat mi zabralo to, ze som si dala spravit gelove, nechala som ich odrast, po 2-3 mesiacoch ak mi nechty uplne odrastli tak sa same zregeneruju a zacinaju rast tvrdsie, nelamu sa a nestiepia.. takto mi to zabralo uz 3krat, naposledy som bola v juni, potom do oktobra trvalo pokial sa nechty zregenerovali a odvtedy nemam problem s vypestovanim..

martina888
autor
30. jan 2015

@puffu dakujem za radu to som uz skusala ale bolo to este horsie .....teraz ich mam celkom lk ale zistila som ze si ich nesmiem lakovat lebo prave vtedy sa mi zacnu lamat a stiepit

sandrusqa
4. aug 2015

@martina888 DM vitaminy neber urcite, s maminou sme ich brali a pecenove testy sme mali dost zle z nich...