Mám maternicu naopak

mudreocko
1. sep 2015

Ahojte, chcem sa opytat ci mate niektora skusenost s maternicou ktora je naopak. Bola som na sone a dokrot mi povedal, ze ju mam naopak. Ze je otocena smerom do zadu, asi preto ma tak velmi boleli krize pri poslednom tehotenstve ze mi tlacila na krize. Povedal, ze to sa stalo asi po mojom prvom porode, ze sa otocila. Lebo pred prvym pôrodom som nemala vobez problemy s krízami az po nom.
Myslite, ze po dalsom porode sa moze otocit naspat? Ale popripade ak budem mat cisarky, ci mi moze k tomu dopomoct doktor?

Dakujem za odpovede 🙂

zabudnuta
1. sep 2015

@mudreocko Vie ti ju otočiť aj doktor,,,A ak si teraz tehotná do 4. mesiaca by sa mala otočiť sama. Po pôrode sa môže otočiť naspäť ale nemusí.

majka_ka89
1. sep 2015

@mudreocko ahoj, ja mám maternicu otočenú dozadu od narodenia 🙂Áno, to ti môže spôsobovať bolesti teraz aj pri menzese, pretože ti to bude tlačiť na kríže. Uvidíš ako Ti bude. Ja som sa s tým naučila žiť a dokonca to má aj mamina a tá ma za sebou 4 pôrody (1 pôrod dvojitý) a neotočilo sa jej to. Áno pobolievali ju kríže zo začiatku ale potom to prestalo. Myslím, že to nie je nejaká extra vada, len Ti to troška ovplyvní životný komfort, lebo tie bolesti vedia byť občas nepríjemné. Ale ja s tým napríklad bez problémov existujem 🙂

ivca88
1. sep 2015

No ... toto je skor vrodena vec .... cize si to asi mala skor ako pred porodom ..
mne na to prisli v 15-tich ... velmi som sa bála ze ako to bude s tehotenstvom,... no nastastie sa váhou plodu pretocila sama 🙂
cize teraz ju mám normalne ... ale na 98% sa zase po porode vrati do svojej polohy predtym...

Doktor ti k pretoceniu dokaze pomoct iba v tehotenstve . ...
Vraj kedysi ju prisivali o brusnu dutinu ..no neskor to zakazali kvoli problemom...infekciam...potratom ...atd ...

Cize musis sa s tym naucit zit ľ

iwesska
1. sep 2015

No mne to zistili asi po 25r. ze mam maternicu dozadu a obe tehotenstva som ju tak mala a aj po nich. Obe som rodila sekciou. Je to len kozmeticky defekt, takze nevidim zmysel v tom aby ti ju otacali. V provom tehu ma tiez krize neboleli tak ako v druhom, ale to skor preto, ze som mala uz dost zniceny chrbat z prveho.

alexko33
1. sep 2015

Ahojte,aj mne vravela Dr.že mam maternicu naopak a chcela by som sa vas spytat ci ste nemali problem s otehotnenim,bojim sa ze ked ju mam naopak tak nebudem vediet otehotniet,dakujem

zabudnuta
1. sep 2015

@alexko33 je s ňou ťažšie otehotnieť ale ani to nieje pravidlo. Niektoré dievčatá otehotneli na prvú šupu

zuzana76
1. sep 2015

aj ja som mala maternicu RFV , teda dozadu, to bolo este pred tehotenstvami, otehotnela som na prvy krat, vsetko v poriadku, to je asi tak ako ked je niekto lavak a niekto pravak, proste je to ista specifickost, ale ziadna choroba, ani nic zle.

katrin21
1. sep 2015

@mudreocko prosim ta, nestresuj sa... mat RVF maternicu je uuuuuplne normalne... ma ju aj moja segra, ma 3 deti , ani tolko neplanovala :D, ja tiez a tiez pohoda... PO porodoch sa vacsinou vrati naspat... sama...
cisaaraky s tym nic nemaju, aj ja som mala cisarsky , nic to na veci nemeni. telo si robi to, co mu anatomicky vyhovuje..
a krize ta urcite nebolia preto.
je to uplne normalne... a casté... nic ti nehrozi.

katrin21
1. sep 2015

@zabudnuta napriklad ja, na1x 😀
vobec to nie je pravda, ze tazsie otehotniet, je to mytus. to mi aj doktori povedali.

mudreocko
autor
2. sep 2015

@alexko33 otehotniet som nemala problem, ale dvakrát som potratila, pred rokom a pol sme prisli o dvojicky v 7 mesiaci a teraz minuly tyzden v 6 tt 😒