Mám niečo s mozgom?

sylwi
16. aug 2013

Caute mam 27 rokov vsetko sa to zacalo tym ze sa mi pretazil organizmus dve male deti stres nedostatok spanku. Raz som mala hyperventilaciu lebo som dostala stasny tlak do hrudnika zle sa mi dychalo a zlakla som sa ze je infarkt bolo to po Op.kolena Odvtedy sa snazim byt vnutorne zrovnana a nemat stres vela spat a nic neriesit. Ale casto krat uz to mam aj dva tyzdne pocas dna mam tlaky v hlave a zalahnute usi ako kazdy den tlak v usiach tieto tri dni tie usi presli.Ale mam tlak v hlave a potom take akoby ja neviem mravcenie po tvari mozem tvarou hybat ale je to take zvlastne mravcenie neviem ci trpnutie casto je to spojene vsetko dokopy. Nemam ziadne cierno pred ocami ked som velmi unavena mam pocit ze vidim hmlisto boli ma ja niekedy krcna chrbtica rano ale neviem ci by to mohlo viest az tak daleko za posledny mesiac som chudla 2kg. Citim sa vycerpane a ked mam skoro kazdy den ten tlak v hlave tak sa niekedy zlaknem zeby nieco s mozgom...Je pravda ze dnes som pocas noci bola dva krat hore lebo mali plakal. Mavam aj tlak n ahrudniku a stazene dychanie. Testy krvi spred dvoch tyzdnov boli v poriadku e EKG a krvne testy na strdce mi boli robene. Povedali ze som pretazena niekedy si ani nerobi stres ani nema strach a uz sa zobudim s tym tlakom a mravcenim ppo tvari je to taky zvlastny pocit vtedy som taka malatna a necitim sa ako ja. Niekedy sa mi to strieda bud sa mi tazko dycha a mam ten tlak alebo mam tlak v hlave. Mozem mat tak skor predporazkove stavy mozgu? Ake su priznaky? V zivote som nic take nemala a je to strasne neprijemne. dakujem

anexis
16. aug 2013

@sylwi nie, porazka to nebude
zrejme mas problem s krcnou chrbticou, od tej boli hlava trpne, moze hucat v usiach a tak
jak ti nieco zacne byt, sa zlaknes a uz sa spusti panika
reagujes presne ako moja znama, este aj tak chaoticky pises
naozaj psycholog v kombinacii s psychiatrom by ti mali pomoct plus neurolog a ortoped

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amadora
16. aug 2013

@sylwi pripadá mi to ako tetanický záchvat, mala som ho tiež tak mi to príde podobné. istotne by si mala navštíviť neurológa

sandracs
16. aug 2013

Určite navštív obv. lekára a popíš mu svoje problémy, on ťa pošle k ďalšiemu odborníkovi. Na to, že to prejde by som sa nespoliehala.
Preťaženie sa zvykne podceňovať ("veď kto niesme"), ale je potrebné ho riešiť lebo vedie k ďalším problémom. Ak Ti môžem poradiť, vezmi si dovolenku, popros niekoho s rodiny, aby Ti pomohol s deťmi a poriadne sa vyspi. Robí to zázraky aj na iné zdravotné problémy.

sylwi
autor
16. aug 2013

Zrak ok.len kes som unavena co som tera stale mam pocit hmlisteho videnia ale skor ok.skusala som to mozem sa smiat a aj pyskat tlak dojde hlavne po prebudeni a v strasnej unave a zhorsi sa to ked sa zlaknem inak asi mam tetaniu vsetko sedi akurat som to citala ct hlavy pojdem ak to neprejde nemam to kazdy den.to v tej tvari je podobne ako kdd som mala hyperventilaciu v perach a prstoch.citim pri tej hlave seba ako v oblaciku vo zveraku.teliesko nemam.Citim sa strasne vycerpana a zacalo to bolestou v hrudi mal to aj moj muz zhorsilo sa nam to po viruse co sme prekonali.moj muz ma to mravcenie a trpnutie v nohach mali sme podobne veci po tom vycerpani ale on nemal tu hlavu ale ja vseobecne trpim na bolesti hlavy.dakujem vsetkym za pomoc!

silvia.t
16. aug 2013

@helencek asi si myslela sylwi

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sylwi
autor
16. aug 2013

Mate uplnu pravdu najkepsie je ze pisem chaoticky to je uplna pravda ked si to citam no jejda inak mam problemi s chrbticou ked som si pomasirovala jeden bos na krku mravcenie na tvari zmizlo.Tlak mam skor nizky .muz ma teraz dovolenku tak spim polku dna bud.tyzden ideme na sr ak to neprejde tak pojdem k lekarovi.Ale osobne citim ze to musim zvlaenut sama v sebe.ta tetania sa prejavuje aj tlakom v hlave a mravcenim.na tvari?teraz som sa ukludnila a vsetko ok.Inak vseobecne vecer je to vzdy najlepsie a najhorsie mi je r 😝 ano a poobede ked pride unavs..inak ma napadli ze rpred par dnami sme boli v zoo mne doslo z nicoho.nic divne unava tlak v hlave a potom tlak na hrud zle dychanie a to som na nic nemyslela a chcela som si uzit den proste si tam uzit a skrze tu slabost to bola katastrofa.Mozem mat tie problemy z vycerpania?ked je ten tlak prilis velky tak sa zlaknem.V nemocnici mi povedali ze musim vela oddychovat

terezka1947
16. aug 2013

@sylwi ja zvyknem mat po tazkych dnoch problemy s dychanim...akoby som sa nemohla poriadne nadychnut...a fakt je to niekedy strasne 😒 ...a este mamv hlave takydivny pocit-akoby som plavala a vsetko okolo mna som pocula cez nejakuclonu..neviem to ani definovat....ked sa dostanem do pohody je to ok....ale pre istotu skus neurologa...pokial vsetko vylucia,pokojne to moze byt stres a nedostatok spanku,oddychu 😒

sylwi
autor
16. aug 2013

Zacalo tym hrudnikoma dychanim ked mi povedali ze mi nic nie je tak som sa toho uz nebala a preslo to ale trvalo to lebo som to mala z unavy ako popisujes ty teraz uz akoby nie som taka unavena ale mavam problemy s tlakom v hlave alebo zalahnutymi usami a tlakom v nim alebo znova stazene dychanie. A to som pred tym take nemala aj to s tou tvarou preto som sa zlakla a je dost mozne ze skrze to ta panika sa mi to len zhorsilo. Som presvedcena ze keby som vedela ze moja hlava je ok ze to znova prejde ale nemala by som mat naozaj nijake riziko na ten mozg.pripad podla toho co tu citam a ako som si zhrnula a spomenula na vsetko. Inak kdo ma tu tetaniu prosim napisete mi mozem mat aj tlaky v hlave a v tvari take mravcenie alebo trpnutie mozem hybat tvarou je to len strasne neprijemne a je mi casto zima mam studene ruky aj nohy aj ked je vonku teplo. Beriem teraz viac magnezia.dakujem

sylwi
autor
16. aug 2013

Aj ked unavena som stale nie je to take ako pred tym pred tym som sa nezastavila teraz vela spim len sa citim viac oddychnuta skrze to ze je tu moj muz. Potrebujem citit bezpecie a ze tu niekoho mam pri sebe. Myslite ze musim ist neurologovi alebo mozem este pockat tyzden. Chcem ist aj osteopathovi nakolko mam problem s chrbatom. Ten neurolog co vlastne robi ake vysetrenie? Lebo mne robili krv a srdce a tu tepnu kde zitili hyperventilaciu a vtedy ma tiez tak divne talkovo bolela hlava. Musim ist na Ct hlavy? Ked poujem slovo neurolog vyznie to tak vazne

terezka1947
16. aug 2013

@sylwi skus toho neurologa...teda ak si este nebola...a nestersuj.....mne sa vzdy iba prihorsilo,ked som sa zacala bat a namyslat si,co vsetko mi moze byt....skoncilo to aztak zle,ze som mala veeelky problem pred jednou operaciou 😒 ,neskutocne sa mi zle dychalo a tlak mi behal hore dole 😒
pochod po lekaroch,vylucia vsetko ...prip.ma tiez napadla krcna chrbtica....skratka,oddychuj,viac spi...a zbytok nechaj na lekaroch,ty nerozmyslaj....

sylwi
autor
16. aug 2013

Ok skusim este pockat a zvladnut to sama ak to nepojde pojdem, dakujem vsetkym velmi ste super!!!!!!!!!

terezka1947
16. aug 2013

@sylwi neurolog jeakoiny lekar 😉 ....neboj...a objednaj sa,lebosa zvykne cakat dlhsie,prip.si priplat za prednostne vysetrenie...a hlavne nestresuj,urob si pekny vecer,vypni MK 😀 ...lebo tu iba prides na kadejake bububu diagnozy 😀 😀
aj ked,baby si tu naozaj pomahaju......u neurologa sa robi EEG a RTG hlavy,moze ajCT...ale nerobi sa to automaticky...mna poslal neurolog aj na ortopediu...takze klud 😉 budes ok

poleva
16. aug 2013

tlaky na uši je vysoký tlak,aký zvykneš mať? nemeriaš si?

sylwi
autor
16. aug 2013

Nemeriam aleked som bola u lekara aj v nemocnici vzdy ok skor nizky a nemam busenie srdca ani nic take je to skor zalahnute ucho hej zalahnute usi mam ako pri nizkom tlaku ten tlak som myslela ako ze musim vyrovnavat tlak ako v lietadle ked lietas take zalahnutie myslim.je to vysoky tlak?ja som skor vtedy unavena a boli ma hlava

petraxy6
16. aug 2013

@sylwi no tam si si odpovedala: "potrebujem cítiť bezpečie..." nie som si istá, či máš niečo vážne. To bude podľa mňa psychický problém ☹

zuzana76
16. aug 2013

tetania, uzkostna alebo panicka porucha, ako tu bolo spomenute, ale najistejsie to povie len lekar, ale podla mna ziadna mrtvica ani nic podobne, najpravdepodobnejsia je ta tetania

zuzana76
16. aug 2013
yukki
16. aug 2013

@bettypo aj mňa napadla ako prvé tetánia.

lujzabb
16. aug 2013

@sylwi ja som mala podobne stavy a bola mi zistena tetania.normalne u neurologa.dovod hlavne vycerpanost a mala som aj malo magnezia, zeleza, a tak vsetko dokopy. samozrejme mi spravili aj vysetrenia mozgu MRI, EEG aby sa vylucilo vsetko ostatne.no ak mas pocit ze je to aj o psychike, kludne navstiv okrem neurologa aj psychiatra ci psychologa.
ja som brala niekolko mesiacov len magnezium(lieky som odmietla), a citim sa dobre.

cemi
16. aug 2013

@lujzabb co je ta tetania? Priznaky? Dakujem.

lujzabb
16. aug 2013

@cemi neviem ci je to u vsetkych rovnake, ja som mala neznesitelne bolesti hlavy, tlaky v hlave, trpnutie koncatin a tvare, zavrate, zalahnute v usiach...sem tam krce v nohach, niekedy stav tesne pred odpadnutim, cize ani obraz ani zvuk 🙂
doktorka mi to vysvetlila tak ze je to vyssia drazdivost nervov ci nieco take...moze vzniknut aj zo psychickych problemov, alebo v tele nieco chyba...asi tak

sendy182
16. aug 2013

@sylwi fakt ako som ti už písala vyhľadaj dobrého neurológa..... 😉 ruky, nohy ti netŕpnu?

sylwi
autor
16. aug 2013

Dakujem skusim sa to vykaslat a oddychovat a tesit sa z toho co mam mam uplne podobne symptony ako ty lujzabb presne nohy a ruky mi netrpnu ruky som mala len.pocas najhorsieho stavu.Lujzabb ako riesis tetaniu?ja ked sa uplne vycerpam a malo jem tiez mam to co ty skoro skolabujem.Budem sa snazit to.zmenit a verit ze to.vsetko prejde.dakujem

silvia.t
16. aug 2013

@sylwi hlavne oddychuj,a nevycerpavaj sa nepotrebnymi aktivitami..nic neutecie.. a tes sa zivota,mas krasne zdrave deti 🙂 viac ti netreba

lujzabb
16. aug 2013

@sylwi mne lekarka dala na vyber...ci chcem lieky alebo nie...neviem presne ake, uz si nepamatam(ale boli to lieky na psychiku...na ukludnenie), ale ja som ich odmietla. sama doktorka povedala, ze ak tie stavy dokazem zvladnut tak nech ich nejem..no a odporucila mi magnezium 2-3x denne dlhodobo...mne sa stav zlepsil po niekolkych mesiacoch, teraz si uz dam len sem tam.pre istotu...

lujzabb
16. aug 2013

@sylwi no a zabudla som..nerozculovat sa, byt kludna..aj ked nie vzdy sa mi to podari pri mojej dcerke 🙂

tinki
16. aug 2013

@sylwi neprečítala som celé, ale súhlasím, že to môže byť tetánia..Hlavne si nasaď Magne B6..

sylwi
autor
16. aug 2013

Dakujem vsetkym nasadim si v nemocnici mi nepovedali ze mam ist neurologovi aj ked som im povedala ze mam tlAk v hlave davali to dokopy s hyperventilaciou a povedali ze psycholog mi pomoze.no bud povkam alebo pojfem hned neurologovi bud tyzden.dakujem ste vsetci super a u mna je to tiez fyzicko psychicke pretazenie aspon tak mi bolo povedane.