Mám panické ataky a pripadám si ako blázon

22. jún 2022

Dobrý večer. Mám za sebou niekoľko panických atakov, pričom som sa ešte stále neodhodlala ísť za psychiatrom, aj keď ma tam už môj lekár vypísal. Veľmi sa hanbím, lebo si pripadám ako blázon, že určite nemám v hlave všetko v poriadku alebo že sa na mňa každý lekár a aj ostatní ľudia, bude pozerať ako na psychicky chorú, pričom som (myslím si) normálne a inteligentné dievča. Jednoducho slovo psychiater je už pre mňa silná káva, stále si v tej čakárni predstavujem iba schizofrenikov a ľudí, ktorí majú depresie a ja k nim nechcem patriť :(

mistymay33
22. jún 2022

Ja som trpela uzkostou a panickymi atakmi pred 12 rokmi, mala som okolo 30 rokov vtedy. Velmi ma to ovplyvnovalo v praci a kedze som vtedy zila sama, tak to bolo pre mna velmi tazke, lebo ked som chytila v noci atak, tak som si sadla na chodbu pred byt, lebo som myslela ze zomieram, tak aby ma tam niekto nasiel a nezhnila som v byte sama. Bolo to strasne a nevedela som ako s tym mam pracovat a co sa vlastne deje, len som vedela, ze s tymto si sama nepomozem a spojila by som sa aj s certom len aby ma z ťtych pocitov niekto oslobodil. Potom som sa dostala k psychologovi a ten mi vysvetlil vlastne ci mi je, co to sposobuje a naucil ma ako a co mam robit aby som sa z toho dostala. Odporucil zo zaciatku aj psychiatra, aby mi dal lieky, ktore som uzivala par mesiacov. Trvalo to cele cca rok, ale dostala som sa z toho, a odvtedy dom nemala panicky atak ani raz. Ale viě ze bez psychologa a psychiatra by som to sama nedala. Preto odporucam navstevu co najskor, aby sa ti kvalita zivota vratila späť a bola si bez paniky.

salamistka
23. jún 2022

Moji rodičia ma chápali, ale nechceli to riešiť, mysleli si, že to samé prejde, v zmysle, keď sa o tom nebudeme baviť, tak to neexistuje...baby na internáte s ktorými som vtedy bývala síce nechápali, čo mi je, ale neodsudzovali ma, vychovávateľka na intráku mi hovorila, že sa mám vykričať do vankúša :D dokonca aj keď som hovorila psychiatričke, že neviem nič zjesť, tak mi povedala, že si mám dať aspoň jablko, ale ja som chcela počuť čo mám robiť, aby ma tak veľmi prestala bolieť duša a nie to, čo mám alebo nemám jesť, keď som jej tam plakala v ordinácii tak mi pohrozila, že mám prestať, lebo ma dá zatvoriť na psychiatriu :D...ale myslím, že teraz sú už aj lekári v tomto na lepšej úrovni, aj antidepresíva sú kvalitnejšie, nestane sa človek od nich závislým a môže v pohode fungovať človek hoci aj celý život s nimi...

nika23t
23. jún 2022

Ja som mala panicke ataky, ale chodila som len k psychologicke, nie k psychiatrovi. Aj Tebe to odporúčam, psychiater skôr lieči liekmi, ale
Ty sa potrebuješ naučiť, ako spracovať svoje telo a myšlienky počas ataku. A k tvojim obávam, absolútne, ale ze absolútne sa nemáš za čo hanbiť. návšteva psychiatra alebo psychológa je dnes tak bežná záležitosť ako zubár. Mam známe, ktoré psychológa samé vyhľadávaju vo chvíľach, keď majú ťažšie obdobie. Teta chodila k. Psychiatrovi v čase rozvodu, dával jej lieky na upokojenie. Úplne normálna vec. Ber to tak, že mas možnosť dať svoj duševný zdravotný stav do poriadku. Držím palce.

betulinka1
23. jún 2022

Co keby si to rodicom nehovorila, ze ides za psychiatrom, len povedz, ze na tie tvoje stavy ti predpísala lekarka nejake latky na upravu serotoninu a dopaminu. Viac im netreba vediet.

liliana212
23. jún 2022

Pokojne skús najprv psychológa a ten ti povie, či by odporučil aj psychiatra. Na stránke ipčko.sk je mapa pomoci kde sú vypísani psychológovia vrámci SR.

daniela2202
23. jún 2022

Zlepším ti náladu... určite tam dnes nechodia asociáli iba, ja som tam stretala aj pánov v oblekoch a decentné dámy.... je to choroba ako každá iná...a sama ju nevyriešiš 👉

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz