Mám príznaky rakoviny pankreasu

jsvp
22. mar 2024

Dobry...
Viem,že samodiagnostika podla googla je nie vždy dobrá,ale momentálne mi všetko podľa príznakov vychádza na rakovinu pankreasu
Mam dlhodobejšie problemy aj s vredmi na dvanastorniku,ale teraz sa pridruzili ďalšie príznaky ako bolesť v epigastriu(uplne iná ako pri vredoch),teraz proste bolest pride trva niekolko hodin a odide a tyzden je kľud...začal som chudnúť,sice kvoli vredom nejem moc nezdraveho ale aj tak je to vyrazny ubytok vahy,začalo ma bolieť v chrbte na lavo na bedrovym klbom a este aj prava ruka od ramena ma boli,taka strpnuta je,užlen čakám kedy zozltnem...prosím nejaké skúsenosti či by to mohlo byť aj niečo ine?
Mam termín na gastro, ale na hadicu kvoli vredom ale myslim ze to bude ten pankreas

deti95060810
22. mar 2024

výsledky krvi čo ukázali?
ak by si mal pankreas tak sa to už ukáže pri výsledkoch...

belllinka
22. mar 2024

@deti95060810 rakovinu pankresasu ti z krvi nezistia

stanulienkat
22. mar 2024

V tvojom pripade psychika..

harley1205
22. mar 2024

Moj stryko pri rakovine pankreasu nemal spociatku ziadne priznaky, troska sa mu zmenili chute a vyrazne schudol ale pripisoval to zdravsiemu zivotnemu stylu, ked bol u doktorky ze sa nejak neciti najlepsie v case chripky spravila mu vysetrenia poslala na gastro a az tam to zistili...

dadka1997
22. mar 2024

@jsvp NEGOOLI.. dlasi laik ktori si robí samodiagnostiku .. predovsetkym drzim palce, uvidis co gastro ukaze hlavne negoooli

macatt
22. mar 2024

Ahoj, ja mám známu, kde pol života bola strava rezne, slanina a žiaden pohyb..
Jedného dňa si kúpili s mužom permamentky, zmenili stravu, krásne schudli..
Asi po pol roku u obidvoch neskutočné problémy, žlčník, vredy, pečeň, bolesti hlavy, kĺbov, tela, prišli o vlasy, zmena životného štýlu sa normálne podpisovala na zdraví.. napriek tomu nepoľavili, liečili sa, ďalej pokračovali, bolo to až neskutočné, že orgány obrastené tukom tieto problémy nerobili..
Chcem ťa povzbudiť, je to zmena aj pre organizmus, orgány a ako keby normálne po rokoch zlého stravovania a životosprávy a teraz sa ukazuje tá daň za to… urobil si to naj pre seba, kľudne googli, ale určite to nemusí to najhoršie čo nájdeš, pobehaj vyšetrenia, daj sa dokopy a už nikdy sa k tým návykom nevracaj, je to zmena k lepšiemu…držím palce✌🏼

jsvp
autor
22. mar 2024

V oktobri som zacal chodit k tomuto gastroenterologovi...na zaciatku mi spravil sono a zobrali mi krv,tam mi vysla lahka intolerancia na mlieko...v decembri mi zacalo byvat horsie ,inak ako pri vredoch tak ma objednal na hadicu,to pojdem onedlho...ale ako pisem vyssie su tu uz aj ine priznaky

jsvp
autor
22. mar 2024

@dadka1997 ja viem ze to samodiagnostika niekedy viac uskodi ako prospeje...ale zacal som googlit az ked tych priznakov bolo stale viac...

deti95060810
22. mar 2024

@belllinka rakovinu nie, ale problém s pankrk. áno...

macatt
22. mar 2024

@jsvp áno, netreba nič podceňovať….moc si človek, ktorý chudne, schudne a telo sa čistí nevie dohľadať, že sa ukazujú veci, ktoré spali…keby som sa s tým ,,nestretla,, tak neuverím..

lavender94
22. mar 2024

Podľa príznakov, ktoré som v živote mala som podľa googlu uz musela prekonať aspoň 5 druhov rakoviny. Keď sa ti niečo nezdá, treba ísť za lekárom. Sám doma sa aj tak nevyliečiš. Tie príznaky sedia na veľa diagnóz, netreba sa hneď pochovávať.

jsvp
autor
22. mar 2024

@lavender94 ja viem ze mas pravdu,ved k doktorovi aj idem,len som chcel vediet skúsenosti a mozno to zo seba dostat von ,lebo vies psychika...

jsvp
autor
22. mar 2024

@deti95060810 krv mi brali ale asi na intolerancie,neviem ci tam je vidiet aj ine vysledky

jsvp
autor
22. mar 2024

@stanulienkat bodaj by si mala pravdu

vakatko
22. mar 2024

Vypni google !!!
Nasad pár dní alkalickú dietu na vredy a zajtra si daj dlhšiu túru v prírode s hlbokým dýchaním.
Bolí ťa chrbtica, rameno, trpne ti ruka, typické príznaky stresu a úzkosti, doplň si Horčík, Vápnik, vitamín D, Probiotiká a budeš sa cítiť lepšie.
Ano @stanulienkat má pravdu 🙂

aandrea9
22. mar 2024

@jsvp moc googlis chlape 🤦‍♀️ hybaj k obvodnému a nestresuj dopredu.

stanulienkat
22. mar 2024

Ty si podľa mňa chlapík, čo tu bol zaregistrovaný pod iným nikom a furt si hľadal nejaké rakoviny. Všetko ho bolelo, všadeho pichalo a štípalo. Podľa mňa by si mal brať adekvátnu psychiatrickú liečbu a vypnúť Google. A nájsť si vyčerpávajúcu robotu.

nikkid
22. mar 2024

Môj nebohý manžel nemal žiadne príznaky. Žiaľ, sarkóm zvíťazil. Ale on, ako jeden z mála, mal dva rôzne primárne nádory súčasne. A naozaj žiadne príznaky.
Netreba si hneď určovať chorobu, treba si doriešiť vyšetrenia najprv na základe ktorých sa určí diagnóza.

anna777115
22. mar 2024

Ty, tu stále hľadáš nejaké diagnózy.Stale, sa nanovo zaregistruješ a vymýšľaš somariny. Nájdi, si nejakú zmysluplnú aktivitu v živote, alebo porozmýšľaj nad návštevou psychiatra.

jsvp
autor
22. mar 2024

@stanulienkat nic v zlom,ale neviem s kym si ma mylis,toto je moj prvy nick,moje problemy su skutocne,mam pracu,zenu a dve deti...nechcem sa tu s nikym dosahovať o tom kto som co som,prisiel som si sem pre radu a skusenosti inych ak mas k teme co povedat a poradit budem ti vdacny

jsvp
autor
22. mar 2024

@anna777115 plati to co som napisal pred chvilou neviem s kym si ma mýlite som tu novy takze neviem kto by som to mal akoze byt

anna777115
22. mar 2024

@jsvp Tak, si počkaj na vyjadrenie odborného lekára a nenamyšlaj si diagnózy. Tu, ti nikto neporadí, len z toho že si schudol a bolí ťa brucho. To, môže mať milión dôvodov.

jsvp
autor
22. mar 2024

@anna777115 nechapem tvoju potrebu rypat do mna a nic si nevymyslam,nepoznas ma tak ma nesud...dakujem za tvoje prinosne komentare prajem ti pekny den a hlavne vela zdravicka

anna777115
22. mar 2024

@jsvp Mrzí má, že si si to zle vysvetlil. Myslela, som to v dobrom. Ak ti tu niekto kompetentnejšie poradí a zdiagnostikuje ťa, lepšie ako odborný lekár, ktorý bude vychádzať z výsledkov vyšetrení, tak klobúk dole. Aj, ja ti prajem príjemný zvyšok dňa a nech sa ti to vyrieši k tvojej spokojnosti.

jsvp
autor
22. mar 2024

@vakatko na vredy mam liecbu,no nezda sa ani kojmu doktorovi preco problemy pretrvavaju tak preto mam u neho aj termin na hadicu,no medzitym sa u mna prejavili dalsie priznaky

taktotedanie
22. mar 2024

@jsvp Ja som poznala pana ktory nemal ziadne ale ze ziadne symptomy a priznaky a mal rakovinu pankreasu
Priznaky ktore si popisal/popisala moze vysvetlovat viac diagnoz

uhnakova
22. mar 2024

@macatt tuk viaže všetky možné jedovate látky. Pri chudnutí sa uvoľnujú do tela ako sa tuk spaľuje. Keď žil niekto extra nezdravo, je veľká šanca, že má naviazané v tuku veľké mnozstvo jedov. Pri schudnutí potom zaplavia telo a orgány a zdravie ide dole vodou.

stanulienkat
22. mar 2024

@uhnakova odkial mas taketo bludy???

macatt
22. mar 2024

@uhnakova Hmm, tak to má možno vysvetlenie.. oni schudli okolo 30kg, manžel myslím aj 35kg..
Ešte mali dcéru myslím 26 ročnú, koli obezite ani otehotnieť nemohla, tá schudla tiež, tiež mala zdravotné problémy.. nedávno som ju ale videla s kočíkom😊

11spido11
23. mar 2024

Mam podobne problémy už 3 týždne. Začalo to bolesťou brucha v strede hore pod rebrami a vyzarovalo do oboch strán popod rebra. Do 2 dní sa do toho pridali bolesti chrbta s občasným ako keby pichnutim v chrbtici. Bolesť chrbta je zvláštna. Chvíľu boli pod lopatkami a potom kríze. Stolica bola redsia no nie vodnata a mala žltú farbu. Občas do hneda. Za tie 3 týždne nechutenstva do jedla a so zlou psychikou som schudol asi 5kg. Začal som samozrejme Googlit a je jasne co Google ukáže podľa príznakov. Rak pankreas. No a už to začalo psychika v riti ale samozrejme riešil som doktorov. Mal som behom 2 týždňov 3x odber krv ( KO, pečeňové testy, a všetko čo sa dá na pankreas okrem onko markerov.). Tam sa nezistili absolútne nič všetko úplne super. Potom som dával moč a stolicu. Tak isto všetko v najlepšom poriadku. Tak som šiel na gastro. Tam mi po prvotných vyšetreniach nezistili nič. Keďže bolesti pokračovali dostal som z gastra papier na sono. Tam podľa papiera zo sona bolo všetko ok. Pečeň ok len jemne stukovatena, obličky ok, zlcnik ok, a viditeľne časti pankreasu ( časť hlavy, časť tela a časť chvosta úplne normálne bez akejkoľvek zmeny). Keďže hlava už bola a ešte aj je plná rakov tak sa neviem na nič sústrediť iné len na to a bolesti stále pretrvávajú. Niekedy je to jemne niekedy je to silnejšie. Išiel som z nova na gastro a poprosil doktora o žiadanku na CT alebo MR vyšetrenie. Doktor mi povedal ze nemá problém aj keď on nevidí dôvod. Tak po týždni vybavovania skorého termínu som dnes absolvoval MR, MRCP pankreas, pečeň. CD mam doma ale čakám na správu od doktora ktorá bude do 3 dní. Áno môže to byť psychika lebo mam momentálne ťažké obdobie alebo aj chrbtica ale pokiaľ sa nevylúčil ten pankreas ma asi nik nepresvedčí ze to nie je on. 😳