Mám silnú alergiu

texik1
13. jún 2023

Ahojte mám silnú alergiu sopel oči kašeľ.🤔 Alergodil,livostin nič do očí livostin nič.Lieky nemôžem hocijaké nakoľko beriem antidepresíva.Uz som zúfalá.Chidim na imunoalergologiu že musím vydržať 🤨🤔.A ešte mám psa takže tie alergény mám doma 🫣.Tento rok sa mi alergia veľmi zhoršila.Viete mi poradiť niečo prosím 🙏ten sopel má už vytáča oči svrbia 😪

pribinak
13. jún 2023

@texik1 aspoň základne antihistaminika ? Napr Spirabel zyrtec zo by si mihla nie?

simsalabim
13. jún 2023

@texik1 do nosa kortikoid? Niekolkorocna alergologicka desenzibilizacia? Na co si alergicka?

texik1
autor
13. jún 2023

@simsalabim všetky trávy,pele,breza,na to najviac.Topol,lipa.

texik1
autor
13. jún 2023

@pribinak opýtam sa psych idem k nemu to sa už nedá ty vole 😪

texik1
autor
13. jún 2023

@simsalabim alergicka som od mala ekzém atď takže tak.Imuno na to kašle buchne hocičo.

basulaak
13. jún 2023

@texik1 ja mam velmi silnu alergiu na ambroziu a beriem preto pred sezonou lieky s obsahom pelu ambrozie aby si moj organizmus vybudoval odolnost a nereagoval prehnane - desensibilizacia. Skus to o rok poziadat aj ty, idealne niekedy uz v zime sa spytaj.

miskaska
13. jún 2023

Kortikoidny sprej do nosa. Uzivat pravidelne cez sezonu.

simsalabim
13. jún 2023

@texik1 na vsetky tieto pene vies absolvovat desenzibilizaciu - niekolkorocnu liecbu Staloralom. Toto ti nenavrhli? A do nosa je klucovy kortikoidny sprej na stiahnutie opuchu v sliznici.

miskaska
13. jún 2023

@simsalabim ja som to absolvovala. Najskor v puberte injekcie a pokracovala som az do dospelosti kvapkami po jazyk. Mne to nepomohlo. Mam viac alergii, ale moja hlavna sezona je teraz. Bez liekov sa ta alergia neda vydrzat. Antihistaminika tablety + kortikoid do nosa, to je kombinacia, vdaka ktorej fungujem normalne. A urcite su aj antihistaminika, ktore sa mozu uzivat s antidepresivami. Skusila by som ineho lekara.

taktotedanie
13. jún 2023

Pytajte do oci opatanol

texik1
autor
13. jún 2023

@miskaska
@taktotedanie
@simsalabim baby idem na inuno dnes súrne som sa objednala o 11 som zvedavá čo mi dá.Opytam sa na to čo ste písali.🙏🙏🙏ste úžasné

simsalabim
13. jún 2023

@miskaska ja som v detstve absolvovala injekcne liecbu na pel trav a na tie jedine nereagujem uz vobec (a to mam 53). Alergicka som ale na vsetko od liesky cez jelsu, brezu atd., koncim palinou a ambroziou. Staloral mi radikalne zmiernil priznaky - radikalne. Ale ked je horsie, bez antihistaminik a kortikoidneho spreja to proste nejde. Na konkretne ktore pele si sa liecila a nepomohlo to? Lebo u alergika je nromalne, ze sa casom prejavi alergia aj na dalsie veci. Ja som zacinala iba tymi travami - v puberte - a na tie som po liecbe uz vobec nie alergicka. Ale zato som alergicka na ine....

texik1
autor
13. jún 2023

Tak baby bola som dala lieky

simsalabim
13. jún 2023

@texik1 opytaj sa aj na desenzibilizaciu. na tu je teraz neskoro, ale na jesen/v zime mozes zacat. Mozno ti pomoze.

texik1
autor
13. jún 2023

@simsalabim pýtala Som sa budeme to riešiť potom že teraz nie

simsalabim
13. jún 2023

@texik1 ano, v sezone sa uz neriesi, treba na to mysliet pred sezonou - na jesen sa treba ozvat.

texik1
autor
13. jún 2023

@miskaska aké berieš prosím

jaroslavo
13. jún 2023

@texik1 dala ti kompletku

Jednoduxho vsetko co sa na alergiu ma dat..
Len chvilku potrva kym to zaberie a stiahne sa zapal na sliznici
A tiez by som sa opytala na desenzibilizaciu.. ako pisu vyssiez rpbis a to mimo pelovej sezony..jesen / zima..

jaroslavo
13. jún 2023

@texik1 este som zabudla
Fixit na zaciatku kludne mozes aj 2x denne..aspon par dni kym si rozdrazdena ,potom znizit davku
Je to bezne uzivanie..

saxana000
13. jún 2023

Tento rok mam aj ja strasne silnu...