Mám zápal stredného ucha a kojím

sundance
17. nov 2012

Ahojte baby, mali ste niektorá zápal stredného ucha a kojili ste? Pondelok idem k lekárke a bojím sa že mi dá antibiotika a nebudem môcť kojiť.....

janinah
17. nov 2012

kto ti zápal diagnostikoval?lekár? lebo existujú kvapky lokálne do ucha na zápal a tiež v prípade nutnosti sa predpisujú celkovo atb...neriskuj,liečbu nechaj na lekára,ktorému samozrejme povieš,že kojíš,neliečený zápal má komplikácie,ktoré nikomu neprajem...

simca06022011
17. nov 2012

@sundance ak je ta to ucho aj velmi boli, necakaj do pondelka a bez na pohotovost (ak mate niekde na blizku), ja som cakala a do dnes mam s tym problemy... a dostanes hlavne kvapky do ucha, nejako to uz vyriesiete, neboj...

sundance
autor
17. nov 2012

@janinah
@simca06022011
baby ja to mávam pravidelne, ono mna to ucho nebolí len mi tečie stoho taký výtok....

matozazzo
17. nov 2012

Ahoj, ja som dostala zapal stredneho ucha a kojila som. Bola som u lekarky a dostala antibiotika Zinnat 500. Kojila som uz len rano a vecer, ale aj tak som sa s tym nestotoznovala, ale bolest ucha a hlavy bola strasna :( Doktorka mi povedala, ze babetku to neublizi, ale ... a ze mam nakojit a tak vziat tabletku, aby tam bol co najvacsi rozostup. Brala som ho 2 dni, aj to len polku (rozdelila som si ho, aby to bola len 250), 2x denne. Zabral a na 3. den som ho vzala len rano a skoncila som... Potom len kvapky do ucha a nastastie to preslo a nevratilo sa. Ale ja som mala dost silne bolesti celej pravej strany hlavy a ucha... Existuju aj antib. kvapky do ucha, mne vtedy Dr. povedala, ze mne nezaberu, tebe by mozno stacili. Urcite zajdi na pohotovost a popytaj sa, v pondelok uz mozu byt aj bolesti. A ked sa ti to opakuje, asi by som to raz poriadne antibiotikami preliecila. J

maruska123
18. nov 2012

ahoj súhlasím s matozazzo, ja som kojila 2 a pol roka, mala som ťažké zápaly dutín, bez antibiotík to nešlo, laktačné poradkyne mi vraveli,, že si s tým vôbec nemám robiť starosti, že ak to ide do mlieka tak len absolútne minimálne resp. vôbec, takže bež k lekárovi a pohode sa lieč🙂 lepšie kojiť s antibiotikami ako nekojiť vôbec🙂

sundance
autor
19. nov 2012

@maruska123
@simca06022011
@janinah
@matozazzo
ahojte baby tak bola som u lekárky, mam to zápal stredného ucha...dala mi Zinnat 500 a kvapky do ucha UNIFLOX 0,3%....všetko antibiotika...normalne mam strach, keďže malú kojím....dúfam, že maličkej to nebude vadiť...
a apropo...viete čo mi povedala sestrička? veď už malú môžte odstaviť keď má 8mesiacov....však už môže papať všetko....sila...som jej povedala, že chcem kojiť čo najdlhšie a hotovo...

luba41
19. nov 2012

@sundance určte nemaj strach, so Zinnatom môžeš pokojne dojčiť. Pre pokoj duše http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?... 😉

modra1
19. nov 2012

@sundance presne zinnat je atb, kt. predpisujú popri kojení. Dostala som ho pri oboch deťoch, na pohotovosti aj u urológa, mala som uritídu. Dcéra na atb reagovala redšou stolicou, po dobratí sa upravila. Užívala som probiotiká, aj malej som dávala 😉

sundance
autor
19. nov 2012

@luba41
dakujem a o tých kvapkách uniflox...nevieš či možem? je tam písaná táto veta:
Pre podavanie lieku matkám v tehotenstve a dojčení musia byť zvlášť závažné dôvody...

sundance
autor
19. nov 2012

@modra1 no tak musim si kúpiť ešte probiotika a dam aj malej...

matozazzo
19. nov 2012

ak sa bojis, urob ako ja, rozdel si tabletku na polku a ber len 250mg... a probiotika urcite k tomu 🙂 Ja som mala do ucha tusim pamycon, uniflox nepoznam...

monique02
19. nov 2012

@sundance ja som mala usi chytene v tehu aj pri kojeni a uniflox mozes to su len lokalne atb, cize posobia len v mieste kde si ich kvapkas 😉 mne ich pisala doki pre maleho aj do 1 roka ked mal dlhotrvajuce sople (mala nam nosila minuly rok vselico zo skolky), na striedacku s pamyconom

a skus si este prestreknut nos napr. morskou vodou, ono sa tie usi zvyknu najcastejsie chytit ked mas nadchu alebo po plavarni, mne to pomaha

jana_pk
7. máj 2013

@monique02 ahoj a ten uniflox si si prosim kvapkala do nosa aj pocas tehotenstva. Mne ich teraz predpisala ORL ale neviem ci si ich dat som v 16tt.... :(

monique02
7. máj 2013

@jana_pk no mali by to byt lokalne atb, to znamena ze dalej ako v nose, uchu atd. kam si to nakvapas by posobit nemali, pokial mas hnusnu nadchu tak by som si ich asi kvapla aj ked tam pisu, ze detom od 1 roka, mne ich maly bral aj do roka, normalne mu ich predpisala pediatricka, lebo ked mal dlhotrvajucu infekciu tak mu to potom sadalo na priedusky ked sme to nepreliecili

no ked si uz v 16 tyzdni tak by to malo byt najmenej nebezpecne, co viem, tak do toho 3 mesiaca urcite neodporucaju lieky a potom ku koncu tehu

ja som uniflox v tehu nemala ale predpisal mi nejake ine kvapky, nepamatam uz presne nazov

no ak nemas nejaku brutalnu nadchu skus mozno nedat a zvladnut to napr. s morskou vodou, ak mas hnusne huste sople tak urcite daj lebo mozes skoncit na celkovych atb, co je urcite horsie

skore uzdravenie 😉

jana_pk
8. máj 2013

@monique02
ja praveze uz nemam nadchu, taka poriadna mi skoncila pred 2 tyzdnami len mi zostali zalahnute usi. S nadchou by som si poradila. Este som skusila napisat na FB na tu ORL poradnu tak uvidim. Zatial cakam ci to nezmizne same 🙂)

monique02
12. máj 2013

@jana_pk neboli sme doma, tak dufam ze uz ti to preslo, skus si poriadne prestreknut nos morskou vodou viackrat za sebou 😉