Máte skúsenosť s operáciou sleeve gastrectomie?

erikasadek
1. nov 2010

ahojte ja s velkou pravdepodobnostou pojdem na tuto operaciu a zaujimalo by ma ci sa najde niekto kto sa tiez zamysla sa nad touto operacoiu, alebo uz ju mate za sebou..
alebo mate niekoho vo svojom okoli kto ju uz podstupil...

akokolvek to je budem rada ak sa ozvete a date svoju ospbnu skusenost svoje pocity...... proste vsetko okolo.. 🙂

lubinka65
21. jún 2019

Dievcata prosim Vas,ste niektora operovana v Blave?popr.kde a u akého lekara?dakujem,neviem sa nikde dopatrat

ninamasa
21. jún 2019

Baby prosím Vás interné vyšetrenie mám absolvovať až po stanovení termínu opky áno? A anestéziológ až deň pred opkou už v nemocnici?

monickos
21. jún 2019

@ninamasa interné absolvuješ až v ramci predoperačnych vyšetrení,takže cca týždeň pred operáciou

macalc
22. jún 2019

@namiti77 bola som 3 tyzdne na tekutej strave a celkom sa to da záleží na tom ako si nastavena je to iné ako pred operaciou ale da sa to teraz som po operacii mesiac aj 9 dni ale stale som na kasovitej strave v praci mi to vyhovuje najviac zatial minus 15,5 kg ja sim 18 dni po operacii nastupila do prace a citim sa dobre.

namiti77
22. jún 2019

@macalc dakujem za odpoved

moni52
25. jún 2019

@lubinka65 Ahoj. ja som bola operovaná v Blave 19.11.2018 u Dr. Viciana

monickos
26. jún 2019

Ahojte dievčatá..môžete mi prosím poradiť? Ako ste krátko po operácii začínali ráno? Tekutinami alebo jedlom? Hneď na začiatku ste si stanovili v jedle režim alebo ste celý deň po lyžiciach prijímali stravu? Ďakujem 😉

novaaaa
26. jún 2019

@monickos rano som zacinala jedlom,zalezi co znamena kratko po operacii? ja som si nastavila jedenie kazde tri hodiny ci to bola tekuta,kasovita alebo klasicka strava. som rok po opke a snazim sa to tak dodrziavat...no niekedy cosi male dzobnem aj po mimo.ale velice malo snazim sa ten cas medzi doplnat tekutiny

monickos
28. jún 2019

@novaaaa som necelý mesiac po operácii,ja som začínala tekutinami ale nerobilo mi to dobre,teraz už dva dni jedlom a je to oveľa lepšie 😉 ďakujem za radu ❤️ skúšam pomaly kasovitu stravu ale ešte mi po nej býva ťažko.

novaaaa
28. jún 2019

@monickos telo si musi zvyknut a ked mas pocit ze dost nejest viac ja som kasovitu mala par lyziciek ,4,5 a ked som len o jednu dala viac uz to tislo...takze niekedy menej je viac

betina1984
30. jún 2019

Dievcata, koľko vás stala operácia? Hradí ju niektorá poisťovňa? Alebo aspoň časť?

betina1984
30. jún 2019

@dadulka45 ahojky. Prepláca dôvera zmenšenie žalúdka?

ninamasa
30. jún 2019

@betina1984 áno, hradí. Po splnení všetkých podmienok. V Trnave ma jedine odmietli s dôverou

dadulka45
1. júl 2019

@betina1984 ano ja mám tiež dôveru a bez problémov mi preplatili operáciu

betina1984
1. júl 2019

@dadulka45 všade? Aj v Trnave?

darinija
1. júl 2019

@betina1984 ahoj, ja som musela zmeniť poisťovňu na všeobecnu koli op.v Trnave. Minulý rok som menila poisťovňu, ale kôli zdravotným problemom mám op.zatiaľ zrušenú...

darinija
1. júl 2019

@betina1984 najlepšie bude, keď sa popýtaš priamo niekoho v poisťovni, aké sú kritéria...

namiti77
1. júl 2019

@betina1984 Ak sa das operovat v Levoci tak tam preplaceju aj doveru. Na facebooku je skupina ZIVOT PO RESEKCII ZALUDKA ALEBO AKO SCHUDNUT POMOCOU...
Tam sa dozvies vela informacii co potrebujes .

dadulka45
1. júl 2019

@betina1984 to neviem ja som bola v Levoči

ninamasa
2. júl 2019

Mne povedali, že si to budem hradiť sama ak chcem operáciu v Trnave s dôverou. Pýtala som sa aj v poisťovni a povedali mi, že to preplácajú. Poslala som do TT aj mail s touto informáciou ale dodnes nemám odpoveď. Tak som to vzdala a idem do BB.

betina1984
2. júl 2019

@namiti77 Levoču mám dosť od ruky. Čítala som, že jediná čo nepreplácala dôvera je Trnava a tú mam 50 km. Inak potom BA, čo mám 100 km. Možno sa to zmenilo. Písala som známemu, čo robí v Dôvere, aké sú kritériá.

jazminn
2. júl 2019

koľko je potrebné BMI na operáciu? mám 35

betina1984
2. júl 2019

@jazminn myslím, že 40 a pri nejakých zdravotných problémoch - cukrovka a podobne stačí 35

betina1984
2. júl 2019

@ninamasa mohla by si mi prosím napísať do správy, čo všetko si musela pobehať, aké kritéria splniť? Pozerám, že bývame pár km od seba... 🙂 Ď.

teodozia
5. júl 2019

Pozdravujem, som tu nová a s nadšením čítam Vaše príspevky...mám tiež poriadnu nadváhu a už dlho zvažujem že idem do toho...BMI mám niečo pod 40 cca 38, mám hypertenziu, boli má chrbtica , klby, cukrovku zatiaľ nemám, ale asi je na ceste, pretože pred polrokom som bola na ultrazvuk brušnej dutiky a lekár sa veľmi čudoval, že nemám cukrovku. Vyskúšala som už všetky diety no stále sa mi to s jojo efektom všetko vrátilo. Mám cez 50 rokov.
Myslite, že by som mala šancu dostať sa do programu?

olitucko
5. júl 2019

@teodozia určite, treba skúsiť, ach tie diéty ......

tiagospliter
5. júl 2019

@monickos ahoj, asi po mesiaci som vyhadzovala lieky na tlak úplne

teodozia
5. júl 2019

@olitucko a ty si bola na tú operáciu, ak sa môžem spýtať a kde?

zuzlicek44
5. júl 2019

Levoča: prosím vás ako to je pred opkou?kontaktujú vás že či to"platí" alebo len prídete na termín tam?🙂

iveta1970
5. júl 2019

@zuzlicek44 radšej si tam zavolaj.Ja som tam volala len sa niečo opýtať a sestrička mi povedala že mi posunuli termín operácie....z 12.7 na 28.7.