Máte skúsenosť s operáciou sleeve gastrectomie?

erikasadek
1. nov 2010

ahojte ja s velkou pravdepodobnostou pojdem na tuto operaciu a zaujimalo by ma ci sa najde niekto kto sa tiez zamysla sa nad touto operacoiu, alebo uz ju mate za sebou..
alebo mate niekoho vo svojom okoli kto ju uz podstupil...

akokolvek to je budem rada ak sa ozvete a date svoju ospbnu skusenost svoje pocity...... proste vsetko okolo.. 🙂

stresmenka
1. nov 2010

Erika a to je čo???

erikasadek
autor
1. nov 2010

@stresmenka to je operacia pi ktorej ti odrezu zaludok.; a chudnes asi tak v skratke.. vyberone vysledky.. 😉

asi takto;;

https://www.youtube.com/watch?v=dl1w8bxItT0

🙂

stresmenka
2. nov 2010

@erikasadek a to prečo ti majú robiť moja sesterka bola na nejaké koliesko ( prstenec )na žalúdok, ale pomohlo to dočasne, ale ona bola a už zasa aj je stráááááááášne silná ☹

erikasadek
autor
2. nov 2010

@stresmenka no lebo prave ze to koliesko nie je ucinnne je to cuzdi predmet v tele a mas problemy , nedostatok vitaminov caste vracanie toto je nejnovsia metoda a ver mi po par mesiacoch mas polovicu kil dolu 🙂 a bez ob 🙂 mezdovania len mas zaludok velkost babatko 🙂

ale nevracias musis sa nucit znova jest bratranec mojich synov ma 1_ si dal urobit v marci tohto roku do leta , bol ako palicka.. 🙂 proste kila idu pekne dolu tu nie si hladna; ale jes zdrave veci ale malo par lyzic a si plna; 🙂 ale nie hladna... 😀

stresmenka
2. nov 2010

@erikasadek šak ty nie si silná tak načo ti to?

erikasadek
autor
2. nov 2010

@stresmenka som.. 😀 😀 😀 😀 vela som nabrala pri detoch.; a nemozem sa zbavit tych blbych kil vysledok stalych diet 😠

len ja vraj nevyzeram na moje kila.. 😉

albireo
2. nov 2010

ja by som podobny zakrok dobre zvazila, zistila si, ako sa maju pacienti co si to nechali urobit pred cca 3 rokmi, ake su najcastejsie komplikacie a ake vysoke je riziko ich vzniku. Mozno zneju vysledky na prvy pohlad uzasne, clovek skutocne schudne strasne vela ,ale nie je to zadarmo. S tak malym objemom zaludka musi clovek sakra davat pozor na to ,kolko a coho zje.

markiza
2. nov 2010

@erikasadek a si si ista, ze ty potrebujes podstupit takuto operaciu? tebe by to ani nemali dovolit. kolkych kg navyse sa chces zbavit?

erikasadek
autor
2. nov 2010

@albireo ja som si tento zakrok poriadne zvazila nerobi sa zo dna na den ale treba prejst testami dokonca aj cez psychiatra a dietologa;. 😉 nie je to dane kazdemu musi to byt naozaj zdravotne odvodnene;. 😉
vysledky su dlhodobe, pokial za par rokov nezacne clovek znova v 😉 la jest co poznam na nete ludi a okolo tak zatial do roka schudnu aj 50 kg a viac a vaha s adrzi stale pod lekarskym dohladom samozrejme...

no a po 3 rokoch je to ustalene, su v dobrej vahe idealnej a hlavne aj zdravotne;. takze zatioal s ato robi len 8 rokov ale vysledky su fakt dobre;. 😉
@markiza ver mi ze ano potrebujem , lekark by ma len tak lahko nevazak ak by nie treba mi schudnut 35 kg na normal a ideal je 40 kg.. to by som bola ako pred tehotenstvom.. 😉

markiza
2. nov 2010

@erikasadek , ty vies ze som tucko... ale preco nejest ovela menej a nedat si pritom zobrat polovicu zaludka?

https://www.youtube.com/watch?v=lJspdW9ZGEU


nepoviem, keby vazit 130kil... ale to ty zdaleka nemas. ak sa na to das, tak ti zelam vela stastia 😵

erikasadek
autor
2. nov 2010

@markiza moja zlata ja uz som presla tolkymi dietami ze moje telo uz nezvlada po zdravotnej stranke moje telo nezvlada navahu 40 kg takze fakt musim moja, 130kg nemam ale ak to nespravim tak za chvilubudem mat. 😀 😀
no problem je ze male jem ale potom vecer pride hlad az ma boli hlava cierne pred ocami takz ever aj s lekarskeho hladiska mozem a ja musim.. 🙂
potom dam fotky ako sa zmensujem. 🙂

strapco13
2. nov 2010

@erikasadek kukla som do tvojho fotoalbumu..Ok..nie si vychrtlinka...ale si si ista, ze ;si skusila vsetko ostatne...menej jest, davat si pozor co jes, cvicit?
ja mam 90 kil 😝 ..tiez to nejde zhodit..ale mojou vinou..neviem odolat sladkemu a jedlu celkovo..cize u mna by napr tento typ operacie nezabral...zachvilu by som mala zaludok opat roztiahnuty a tam je uz riziko
ked som chcela schudnut najviac mi zabralo ...nepit sladke vody, vece jest len zelenu zeleninu a ovocie /to nema tolko cukru ako inak farebne/, nejest sladke a obmedzit pecivo, ked tak tak tmave...dostala som sa na 58 kil 😉 len potom som pracovala v cukrarni a moje predsavzatia boli v cudu 😠
vysku mam 172 cm...cize pri tych 58 cm som bola akuratna /aj ked podla fotiek, stehna a brusko som mala aj tak..lebo som necvicila

strapco13
2. nov 2010

@erikasadek zabudla som dodat..je rozdiel dietovat a zdravsie sa stravovat..pri dietach je velky jo-jo efekt..a je vacsinou nedostatok niektorych latok, lebo su nevyvazene...co vedie k poruseniu diety
takisto nie su dobre diety s rychlim efektom...maju vacsinou aj rycly navrat do povdneho alebo horsieho stavu

bambusko
2. nov 2010

ak treba po opreacii zmenit zivotospravu, preco to neurobit hned? tiez pomaha zvysit prijem jodu, casto jeho nedostatok zapricinuje, ze sa kila "drzia"

erikasadek
autor
2. nov 2010

@strapco13 ja som expert na diety ver mi.; 😀 😀 😀 😀 😀 😀

takze skusil aosm vsetko papam jedla zdrave nad parou u nas sladke ani nenajdes;. 😀
, klobasky a take ine veci ani nahodou.. 😉

takze v strave to nie je;.... ja ked vypijem vodu tak priberam. 😀 😀
ja som uz raz taky blby typ..
je to moje rozhodnutie.. ale j epodporovane lekarsky takze na lahko a nie hocikto to nemoze robit. 😉

rady typu treba zmenit stravu , prosim mi nehazdte.. 😉

ja keby som teraz zjedla len 4 lyzice polieky tak urcite syta nebudem.; na pol dna;. 😀
takze potrebujem.

hodim tu jednu fotku jednej kocky ktopra to uz ma 3 roky za sebou ma jeden blog ktory je fakt super takto vyzerala pred operaciou na prvje fotke a ta pd je 9 mesiacov po....

http://etincelanteangielinou.kazeo.com/?page=ru...

a tu je rok a pol po operacii...
http://etincelanteangielinou.kazeo.com/?page=ru...

strapco13
2. nov 2010

@erikasadek ja ti nechcem radit ani tak ani tak....nepozname sa, nevem, aky mas zdravotny stav
no vyzeras lepsie ako ta baba na jej prvom obrazku..aspon na tych fotkach, co mas v albume 😉
nebudem ti ani radit ako zmenit zivotospravu
len otazky..mala si vysetrenu stitnu zlazu, cukrovku, hormanalny profil..skusila si lieky na chudnutie..nie tie volnopredajne, ale na predpis
dufam, ze lekari mysleli aj na toto, ked Ti odobrili tak vazny zakrok, ktory ti zoberie nielen cast zaludka,. ale aj cast jeho funkcie.

erikasadek
autor
2. nov 2010

@strapco13 jasne ze ma za sebou vsetko ..
mam za sebou aj vysetrenei uz davno stitnej a ine.. 😉

teraz keby si vedela co vsetko je nutne podstupit ako vysetrenie na takuto operaciu.. 😠 😉

poviem to takto , ak by som vsetko neskusila aboh vie ze osm skusila uz vsetko ...; tak do toho nejdem ..
ta bolest na zaciatku je strasna. tva viac ako mesiac dokila mozte normalne chodit.. 😉

a bez bolesti.. 😉
takze ja do toho idem.. no nie osm ako ta baba.; boze moj ale vies 40 kil na viac zatazuje moju chrbticu ako kolena ja naozaj nie som na tom dobre ani zdravotne , tie kial treba vlacit a mam 34 rokov ale citim sa na 60!!!!
takze naozaj potrebujem tato operacia sa nerobi ako plastika!!!!!!
tato operacia je robena len par lekarmi a nie kazdemu ju povolia.. takze ato ze ju robim je to fakt lekarsky podlozene a nie len moj vyplod s halvy...

bola by som rada ak by s atu nasiel niekto .... 😉

strapco13
2. nov 2010

@erikasadek ja som bola len pri jednej operacii..mala to byt laparoskopicka bandaz zaludka u teda dost obezneho chlapa...no skoncila otvorenim cez cele brucho, co tak krvacal..ledva ho zachranili..ako potom dopadol, co sa tyka chudnutia neviem..bolo to pocas skoly..z operacie sa pozviechal
ja sa nevyznam v bylinkach a v homeopatii...ale nie je nieco na potlacenie chuti do jedla a na chudnutie?
inak ak mas metabolizmus taky, ze priberas aj z vody..je mozne, ze ta operacia aj tak nezaberie...lebo ak ti telo netravi a aj tu trosku co zjes si ulozi do tukovych zasob..tak tam to zabrat nemusi
ja viem, ze to nepodstupujes ako plastiku...zdoraznujes svoje ine tazkosti, ze je to kvoli nim..to beriem..len toto je fakt radikalny zasah, ktory sa neda vratit spat

albireo
2. nov 2010

jasne, ak si to zvazila a mas zelenu od internistov/psychiatra a nadvahu ako pises, je na mieste o podobnom zakroku uvazovat. co som vsak myslela prvym prispevkom je, ze nic nie je zadarmo.Jasne, schudnes ,ale za cenu dozivotnej kontroly mnozstva jedla a frekvencie.
Ak si pre zakrok rozhodnuta, zisti si ake percento komplikacii ma konkretne pracovisko, kolko zakrokov urobil chirurg,co ta bude operovat a pod. inak drzim palce, aby to dobre dopadlo a bola si spokojna s vysledkom🙂
.

strapco13
2. nov 2010

@erikasadek a ako ti to budu robit laparoskopicky alebo klasicky rez cez cele brucho
po operacii ta caka ale tvrda drina, odriekanie a sport..inak bude vela ovisnutej koze

erikasadek
autor
3. nov 2010

@albireo
@strapco13 odpoviem avm obom naraz .. bude ma operovat profesor.... je to cislo 2 v elej krajine mam stastie zijem v parizi a kde mi to budu robit je to 2 najlepsia nemocnica v celej krajine na takuto operaciu..
komplikacie su ale male mma pocit 4 % skoro nic... ovela mensie ako pri , tom kruzku ani po slovensky neviem ako to volate;. 🙂

takze co s atoho tyka nemam problem .. je to robene len laparoskopicky. najlepsia technika aka existuje vo svete ta je k dispoziici v tekjto nemocnici takze fakt problem nie je v tom.. 🙂 🙂

ako pises ze priberam aj s toho praveze je to aj pre mna...
baby nastudujte si trochu tuto problematiku..
naozaj... ni ej eto nieco nove a nieco in tu zeby sme sa vsetci do toho hrnuli.. 🙂
viem do coho idem.. a priblizne co ma caka... tato operacia bude mat na 99% uspech u mna;. zvysok je na mne....
druha vec.. vratit spat... ak budete vela jest tak sa zaludok znova roztiahne za par rokov.. 😀

ale zaklad je ze prve 2 roky ma velkost ako u babatka.... 😉 takze schudnu vsetci ... a jedia pekne vsetko ale len par lyzic vyhoda ze s amoze jest vsetko.. za par mesiacov , a ziadne obmezdovanie, ak mas chut na zmrzlinu tak si ju date;. bez plakanai potom.....

vyhoda ze zjete malo tej zmrliny.. 😀

potom asi 2 roky je stabilizacia.... takze telo si zvyka v pohod ena vahu bez toho aby priberalo.. co je dolezite.. a ak sa poriadne stravujete tak na 90% si vahu udrizte...... 😉

nesmie sa pit bublinkate.... a musi sa jest pomaly a vela prezuvat .. 1cislo jedna pre uspech.. aby sa zaludok neroztiahol.. 🙂

erikasadek
autor
3. nov 2010

@strapco13 odrekanie coho?? ma caka, pretoze jest mozem vsetko. 🙂 len malo.; vyhoda pri deite musis davta pozor.. stale a vela odriekas;. 😉

samozrejme jesta cokoladu asi tazko niekto schudne;. statsie ze ja nie som na sladke. 😀

sport mozes ale neskor to nie je problem ja denne nachodim aj 10 km.. a zvysok spravy aqua gymnastika.. 😉
a ovesnuta koza neviem po 2 tehotenstvach som nemala ani strie.. tak dufam ze tak ovesnuta nebude ak ano .. tak nato e plastika, a je normalne hradena poistovnou na prikaz lekara.. 😉
takze s afakt nebojim.. 🙂

albireo
3. nov 2010

ad strapco13. sleeve gastrectomy sa podobne ako gastric banding a gastric bypass robia len laparoskopicky🙂 Ludia naozaj schudnu desiatky kg v priebehu kratkej doby. Zmizne cukrovka, vysoky tlak, proste parada. Okrem bandaze su zakroky nezvratne. Clovek uz nikdy nepriberie, lebo nema ako. akykolvek pokus o prejedanie sa skonci zvracanim a hnackou.
ad erikasadek: rada by som ti napisala nejake prakticke skusenosti/ i ked z druhej strany/ ale u nas na oddeleni sa SG vobec nerobi:( V Dansku sa z nejakeho dovodu uprednostnuju bandaz a bypass. Ak ma pacient zaujem o SG, vycestuje zvacsa na sukromnu kliniku do Svedska alebo Nemecka.

erikasadek
autor
3. nov 2010

@albireo si zlata budem rada..;
no bypass je pre velke kila.. a videla som vysledky ale je viac komplikacii 😉
a ja naozaj nemam kila na bypass naozaj ja som rada za sleeve..
tera zmusim absolvovat strasne vela vysetreni?krvne kopletne testy..
plucne.. spankove vysetrenei , ultrazvuk vysetrenie....;; a rtg..
fibroskopiu.. 😠

a este par moje nervy.. ☹

bambusko
3. nov 2010

erika, myslim, ze by ti bola uzitocna aj kniha

http://www.martinus.sk/?uItem=60739

nemala som nikdy problemy s nadvahou a precitala som si ju tiez, je tam vela zaujimavych veci o tom ako je riadeny prijem potravy na hormonalnej a mozgovej urovni. dobre rady, ziadne jedalne listky a zarucene navody. mnozstvo zjedeneho jedla neverim, ze je riadene len velkostou zaludka. to by potom neexistovali ani obezne deti 😒 je mi jasne, ze si uz pre operaciu rozhodnuta, neodhovaram ta, len predpokladam, ze sa ti zidu infosky vsetkeho druhu asi 😉 do poriadneho boja sa pustas

erikasadek
autor
3. nov 2010

@bambusko dakujem.. ale ja uz toho ma z asebou. vela ale dakujem..
no mala by si vediet ze v zaludku mas hormon ktory je stimulacia pre mozog ze je hladny ak ho odrezu tak uz sa nevytvara.. 😉

tato operacia je lne 8 rokov v obehu a ver mi ze velmi obeznym dava velku sancu na normlany zivot mozno na slovensku sa velmi o tom nehovori pretzoe je to tazka operacia, a financne narocna pre stat.. ale mnostva ludi hlavne mladych znova zije zivot.. 😉
mozno tomu neveris.. ale ludia sa objedame..
moj zivot mma za sebou aspon 30 diet!!!!! v zivote minimalne.. moje telo uz fakt nemoze dalsiu.... aleak v hlave nemas hlad a ani v zaludku tak je vsetko ok.. najhorise je ak zaludok skrka a ty s abranis vyzdrzis par tyzdnov aj mesiacov ale staci par krat to pokaslat a po diete.. 😉

aby ste sa zasmiali tak poznate liek ali??
tak aj som brala original dvojnasobnu davku ali orlystad..
po dvoch mesiacoch som mala mbolesti v crevach a za par dni normlane ma zapchalo!!
pri tomto lieku!!!
mna co nepoznam zapchu. takze mam sialene telo smiali sme sa na tom s lekarom i ked mne do smiechu nie je niekdy...
proste chcem byt normalna zit normlany mlady zivot nebyt zadychana uz pri prvom poshcodi , nema bolest v kolenach... a v chrbate...;a byt pritazliva zena pre svoho muza ako pred tym nic viac.....
ja uz nechcem anemozme ziadnu dietu fakt !!! naposledy som skoro odpadla.; po 2 tyzdnoch!!!!
a to som robial normalne pod lekarskym dohladom!!!
proste moje telo uz nechce!!!
takze uz len medicina pomoze..... 😉

bambusko
3. nov 2010

jasneze ziadna dieta, ani nahodou. drzim palce 🙂 ale existuje napr. cosi, co sa vola leptin a ten produkuju tukove bunky

http://cs.wikipedia.org/wiki/Leptin

erikasadek
autor
3. nov 2010

@bambusko dakujem ked pojdem pod noze dam vediet 😉

erikasadek
autor
15. nov 2010

takze nikto nic???? 😉

erikasadek
autor
3. dec 2010

nasla som ze uz aj na slovensku sa to robi takze stale nikto nic?? 😉

http://wp.sos-obezita.sk/?page_id=127