Máte skúsenosti s ožarovaním piat s ostrohami Mam?

zuzanka741992
15. jún 2019

Ahojte chcem sa opýtať ci je tu niekto z vás čo trpel bolesťou nôh spôsobenú ostrohami
Mam. Za sebou druhé rtg ožarovanie a päty stále bolia
Chcem sa opytat ak niekto bol na ožarovaní kedy vám to asi zabralo, a ci vás po ožarovaní čerstvo nepalili päty.
Ďakujem za každú skúsenosť

3009
15. jún 2019

@zuzanka741992 ožarovanie nepomôže ihneď. Výsledky zlepšenia sú až po 2-3 mesiacoch.

janka279
15. jún 2019

@zuzanka741992 Kolegyna skusila akupunkturu a to jej zabralo. Plus, citala som, ze aj razova vlna sa pouziva ako terapia na tuto bolest.

girko
15. jún 2019

Ja som bola na dvoch rtg ožiaroch a stale ma päty boleli, vymenila som topanky za Hoka speedgoat a to mi pomohlo.Chodila som v nich cely rok, ak som si obula iné topánky, dokonca aj s vložkami Medicovi, bolesť piet sa vrátila. Teraz ma už päty nebolia, som 1,5 roka po ožiaroch....Pred rtg som vyskušala laser a ten mi to len zhoršil....

miriam439
15. jún 2019

@zuzanka741992
@janka279
Aj ja som počula, že terapia razovými vlnami pomáha. Niekedy pomôže už na prvý krát a už netreba viac na to chodiť.

3009
16. jún 2019

@miriam439 rázové vlny sú finančné náročné, lebo to neplatí poisťovňa.

miriam439
16. jún 2019

@3009 V našom okolí to robí lekár za 50 eur za 1x Ja viem, je to dosť veľa a nie každý si to môže dovoliť, ale ak by bola šanca, že by mi to pomohlo po 1-2 razoch, skúsila by som to. Mne sa tieto výrastky urobili naraz na oboch pätách zospodu asi pred 15 rokmi, bola to taká bolesť, že som dva mesiace chodila len na špičkách a z toho som mala takú svalovicu na lýtkach, že hrôza. Potom akosi postupne tá bolesť ustúpila. Ale keby som vtedy mohla ísť na takúto liečbu, tak by som radšej nejedla, ale tú liečbu by som vyskúšala.

cacianka
16. jún 2019

Jedno liečenie je 5 dávok žiarenia .po poslednej by to malo prestat boliet asi 3-5 tyzdnov.je ti individuálne.ja som si uz 2.tyzden uvedomila ze ved doslapujem normálne a nemam bolesti.
Ja som mala problém uz 2x. Asi v r.2000 a potom 2012.odvtedy ok.

zuzanka741992
autor
17. jún 2019

Ja som absolvovala už všetko aj ultrazvuk rehabilitácie a aj razove vlny
Nezabralo tak posledná možnosť boku RTG oziare
Bola som 3x na prvej dávke ob deň nezabralo o 3 mesiace som šla teraz na druhé kolo 3xobden
Ubehli dva týždne a stále ma pália aj bolia chodila a tým ze zle chodím aj členky
Preto sa pýtam ci to palilo niekoho alebo kedy asi zabralo ci stále dúfať ze raz ta bolesť odíde

cacianka
17. jún 2019

@zuzanka741992 nepálilo ma nič, len bolesť pri pristúpení na pätu...
konzultuj to , nenechaj len tak. ak stretnem laboranta -technika z RTG spýtam sa ho

mlpj
13. okt 2019

@zuzanka741992 zdravim, som na tom podobne,prosim mozem sa spytat ci vam bolesti uz presli, alebo ako na tom ste? ja mam tiez po oziaroch, prvu seriu je asi 10 dni odvtedy, ale bolest rovnaka, nemozem ani stupit na nohu, pomohlo vam to prosim vas, citala som ze vraj je dobre aj masirovat chodidlo, nemate s tym prosim vas skusenosti...dakujem ,sice prispevok je este v juni, len dufam ze vam to uz preslo ....dakujem pekne

zuzanka741992
autor
14. okt 2019

@mlpj zdravím
No mam po 2 oziaroch mam pocit ze päty už lepšie ale bolia ma cele chodidla clenky co som zle chodila kvôli tým petam tak teraz chcem riešiť to ale aj to je viazané až 5 mesiacov po ožarovaní... To je strašné.. Už asi 2 roky stále riešim tie nohy všade len čakám a stále to nieje dobre
Kadze ráno mam problém sa postaviť ale už skrz celého chodidla nie len piet...ale keď to rozchodim sa to už da

mlpj
14. okt 2019

@zuzanka741992 dakujem, takze nic moc,,joooj aj mna to stale boli, takze je to asi na dlhe trate..dakujem pekne za odpoved a drzim palce aby sa to len zlepsovalo...

veryhappy
14. okt 2019

Vyskusajte si kupit homeopatikum Hekla Lava 5ch a uzivajte 3x denne 1globulu cca mesiac. Vyrazne pomaha.

mlpj
14. okt 2019

@veryhappy dakujem za radu...

veryhappy
14. okt 2019

@mlpj Mojej svokre to velmi pekne zabralo.
Ostruha patní kosti a homeopatika
Jednou z nejúčinnějších metod léčby patní ostruhy je kupodivu homeopatie. Homeopaté doporučují na léčbu patní ostruhy používat přípravek Hekla lava dlouhodobě. Je to vlastně homeopaticky ředěný lávový popel z islandské sopky Hekla. Na jeho účinky se přišlo na základě pozorování ovcí, které se pasou na stráních sopky. Tato zvířata dlouhodobě nechtěně požívala sopečný popel a díky tomu trpěla bolestivými výrůstky na kostech. A protože platí homeopatické pravidlo, že látky v homeopatickém ředění jsou schopny vyléčit potíže a příznaky, které ve vysoké koncentraci vyvolávají, došlo i u islandských ovcí po podání homeopatika Hekla lava k velkému zlepšení až vyléčení. Tato zkušenost vedla homeopaty k předepisování Hekla lava i u lidí, kteří trpí patní ostruhou. Preparát se sice musí podávat dlouhodobě, ale léčebné výsledky jsou velmi dobré.
DOLNÍ KONČETINY
Nemoci kyčlí.
Výrůstky na holeni, velké, s trvalou bolestí, která znemožňuje práci; nekróza kostí dolních končetin.
Bolest po operaci kostí na nohou.
Ostruha patní kosti – lze léčit i bez ozařování a operace

mlpj
15. okt 2019

dakujem..som rada ze to vasej svokre pomohlo...

2002lenka
28. dec 2019

@zuzanka741992 zdravím, ja som bola na rtg oziare 1x a potom ešte horšie. Skúsila som magnet 6x a nemôžem povedať, že mi to pomohlo, iba odlahčilo peňazenku. Skúšala som sprej Elmetacin potom zlatý krém Dolgit - ten 2 až 3 x denne natierať päty. Krém pomôže dočasne, ale keď prestanem používať znova to bolí. Rozmysľam nad druhým ožiarom, ale po prvej skúsenosti neviem. Vraj niekomu pomohli rázové vlny, ale tiež finančne náročné.... Vy ako po 2 mesiacoch, čo Vám pomohlo?

petruldo
28. dec 2019

@2002lenka mne pomohli rázové vlny, vybrala som 5 ošetrení, a už som 2 roky bez ťažkostí

2002lenka
28. dec 2019

@petruldo prosím Vás aká bola cena za 1 sedenie ? Ďakujem

adkoalauri
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petruldo
28. dec 2019

@2002lenka no tak to už presne neviem a ja som chodila v čadci, takže táto info je pre vás nanič

adkoalauri
28. dec 2019

@miriam439 odkial ste prosim vas? svokra bola tiez na oziaroch,ale vobec jej to nepomohlo,tak by sme chceli skusit nieco ine

zuzanka741992
autor
29. dec 2019

@2002lenka môžem povedať ze druhé ožarovanie asi pomohlo no po som strašne začala cítiť členky a priehlavky bolesť ledva som rozchodila
Musela som čakať 5mesiacov od ožarovania aby som mohla zas riešiť tie.. Teraz chodím na magnet
Všetko mi prepláca poisťovňa
Uz som rozmýšľala aj nad tretím ožarovaním ale päty celom ustúpili pokiaľ ich veľmi nezatazim

zuzanka741992
autor
29. dec 2019

@adkoalauri ja som chodila do Lučenca na oziare
Bola som dva krát
Tiež sú tam medzi nimi dlhé čakania
Ja uz tieto nohy riešim asi 3roky dokola
Co nikdy nič nezabralo

adkoalauri
29. dec 2019

@zuzanka741992 dakujem, tie razove vlny jej spomeniem a nech sa rozhodne...

miriam439
31. dec 2019

@adkoalauri Liečbu razovou vlnou robia čo ja viem napr. aj v DK, lekár Azim neviem celé meno, ale je to ambulancia chronickej bolesti alebo tak nejako.
Ale pokiaľ viem, už to medzičasom zdraželo, asi 80 eur teraz stojí ta jedna dávka

mato9376svk
31. dec 2019

.

adkoalauri
31. dec 2019

@miriam439 to je od nas daleko

mlpj
31. dec 2019

@adkoalauri zdravim, ak mozem prispiet, ja mam bolesti päty od septembra, mam za sebou 3X oziare, tie nepomohli, teraz mam za sebou 3x razove vlny plus k tomu ultrazvuk, mozem povedat za seba ze zlepsenie po razovych pocitujem, je to lepsie, prv som nemohla ani stupat...razove vlny mozem odporucit, ja som platila za jednu 10 eu....

adkoalauri
31. dec 2019

@mlpj dakujem,oziare jej vobec nepomohli.Tie razove vam vypisala lekarja alebo od seba ste sa informovala? a kde ste na nich bola?