Menzes spojený s migrénou

popelka5000
28. nov 2012

Maminy mate niektora podobny problem?Vzdy ako mam dostat menzes mavam migrenu ktora pretrvava aj 4-5 dni take dozvuky.Menzes sa mi nedokaze normalne rozbehnut.Bola som aj na neur.tam mi nic nepomohla....len ze za tri mesiace mam ist na MR...A dovtedy ma moze slak trafit.Tie ktore trpite migrenami urcite viete ze je to na houby,este ked sa musime starat o deti. Ake lieky vam na gynek.predpisali?Dakujem 🙂

popelka5000
autor
30. máj 2013

@bebe87 Mojko najskor obvodnemu a kedy ich mavas? Pred menzesom alebo po ?

chavierka
30. máj 2013

@popelka5000 presne aj môj problém!!!!a to od pôrodu, dovtedy som mala normálny menzes a len normálne menštruačné bolesti v krížoch a tak, ale od pôrodu 3 dňové migrény, také, že som sa musela neskutočne premáhať, aby som vôbec vydržala starať sa o bábätko. Katastrofálne stavy a nebola som s tým u neurológa, ale môj gynekológ mi odporučil vysadiť dlhodobo antikoncepciu a veru po jej vysadení nemávam pre a počas menzesu žiadne migrény. Niekedy ešte ku mne zavíta migréna, ale to tak zriedka a zaženiem ju do pol dňa, to sa mi vtedy nedalo.....Takže ak užívaš HAK, skús vysadiť. Mne zabralo....

popelka5000
autor
30. máj 2013

@chavierka Ja praveze vobec nemozem HA 😔 nasadila mi gynekologicka Duphaston a zmizli aj ked sem tam ma chytaju dam si Sumatriptan a musim sa vyspat ,ale neda sa to porovnat.

bebe87
13. jún 2013

@popelka5000 uz som bola u gyndy,, svina cervena uz chodi kazde 3tyzdne, a taku migrenu mam pred tym ze som z toho suca na psychiatriu,,, snad sa to da cim skorej do poriadku

popelka5000
autor
13. jún 2013

@bebe87 Petka a hormony ti nedala?

bebe87
13. jún 2013

@popelka5000 este mi ich len v pondelok brala, teraz ma dovolenku,,, cize ked mi daco da tak az o mesiac,,, a to bude dalsi mesiac s migrenou

jovana100
13. jún 2013

tiež som mávala strašné migrény, nevládala som nič, len som celý deň preležala v tmavej miestnosti, všetko čo som zjedla(nasilu) a vypila som vyzvracala. Skončila som v nemocnici na infúzke. Vysadila som HAK a môžem povedať od vtedy žiadna migréna až na dnešný deň. Práve dnes som dostala aj menštr. tak rozmýšlam, či je to teraz spojené s tým alebo čo 😒 Keď som bola v nemocnici tak mi Dr. predpísala lieky. volajú sa Sumatriptan Sandoz, teraz som si ju dala prvý krát a migréna do polhoďky ustúpila.

lauritka
17. jún 2013

juj baby, ja mavam tiez pravidelne migreny.. ale u lekara som nebola, odsledovala som si to a je to tiez stale s nastupujucou ms.. a potom po ms 😒 takze tiez hormonalny charakter. nastastie to nemam az v takom stadiu, zeby som zvracala.. ale som tiez uplne vyblokovana, je mi tak celkovo zle.. mne zabera jedine mig400 a studeny obklad na celo... 😔
este mi teraz nedavno dala mama vodicku, nejaku cinsku, ostre to je, s tym si potieram spanky..

14valeri
1. feb 2014

Ahoj mne odporucili antikoncepcne tabletky ktore beries vkuse a nedostanes menstruaciu alebo do ruky spiralu na 3rok ked nemas menstruaciu nemas ziadne bolesti mne to takto povedeli, a ked nemas menstruaciu je to normalne, a ziadne bolesti hlavi potom.

lalalopsy
1. feb 2014

ja mávam toto isté - od pôrodu každý cyklus. B-komplex - aj ked niekto hovorí že sa od toho pribera - ale podla mna je to blbosť, ked sa vie človek kontrolovať v jedle a MAGNEZIUM bol pre mna zazrak. a je to o 80% lepšie. odporučam. ale magnezium tabletková forma nie šumaky a žensky čaj AFRODITIN začínam piť 4 dni pred menzes...

indiga123
11. feb 2014

@popelka5000 Ahoj prosim ta zabral ti ten Duphaston?

popelka5000
autor
12. feb 2014

@indiga123 ahoj vobec :/

bublinkajasminka
12. feb 2014

ahojte - tento problem mam aj ja a presne od porodu...pred porodom ma ako mladsiu bolievalo brucho tam dolu proste typicky na menzes..od porodu brucho neboli vobec, ale hlava zato priserne....ja som myslela ze to je z antikoncepcie ktoru som zacala po porodeuzivat, lekar mi vymenil za inu aj tak hlava bolela...teraz uzivam uplne inu antikoncepciu a hlava boli tak ci tak..proste to su neake hormonalne vykyvy po porode lebo poznam viac mamiciek ktoremaju tento problem....u mna to je obycajne prvy a posledny den ale nie to pravidlo, niekedy aj pocas ms a ked to zacne dam si mig400 alebo ibalgin 400 a lezim kym to ako tak nepolavi... 😝

indiga123
12. feb 2014

@popelka5000 čiže migrény stále máš?☹

popelka5000
autor
12. feb 2014

@indiga123 noooo teraz som nemala cca 4mes.

popelka5000
autor
12. feb 2014

@bublinkajasminka ja som potom uz aj vracala Ibalgin :( takze len cipky ,naj mi zabrali cipky na migrenu,oblbovak ,ale lepsie ako "vyskocit z okna" 😖

indiga123
12. feb 2014

@popelka5000 Ako sa volajú a zaberú ti vždy?Myslela som že ten Duphaston je na niečo dobrý, aj mne ho chce doki nasadiť ale asi si ho teda nedám..

popelka5000
autor
13. feb 2014

@indiga123 pozri,ja byt tebou skusim aj duphaston,viesako tebe moze upravit ,cipky su len jedny co viem na migrenu ,su na predpis.

ajkapajka1
14. feb 2014

@popelka5000
Baby skuste vyskusat jedno centrum,kde lekari robia bioregulacnu medicinu. Urobia vam take specialne vysetrenie celeho organizmu (biorezonanciu)a mozno sa vam oni k tomu budu vediet nejako vyjadrit., ked sa zaoberaju celostnou medicinou. Vysetrenie stoji iba 15€ a da sa objednat v ramci SR. Jedno je v KE a jedno v BA, ale maju aj lekarov externistov,kt. pracuju v inych mestach SR. My chodime do PB k Tomovej. Mame pomohli pri menopauze, mavala hrozne stavy, urobili jej toto vysetrenie a nastavili ju u nich na liecbu, lieky co davaju su cisto na prirodnej baze, vozi sa to z Ameriky jak som to dobre pochopila. A mama je v pohode, nema uz vysoky tlak, nepoti sa, nebolia ju klby. Mne zasa pomohli s imunitou a alergiou....tak verim,ze by vedeli pomoct aj vam s tymto...mozem vam dat cislo na pani, ktora planuje diagnostiky v ramci SR lebo sa tam treba dopredu objednat...

stella33
14. feb 2014

Tiez som mavala tieto priblemy. Trvalo dlho, kym som zistila co vsetko je za tym a nastavila. U mna sa este pridruzili aj navaly, depresie... Mam jednu vybornu knihu od americkej zenskej lekarky, ktora sa predmens. syndromu a zenskym ochoreniam venuje a vela som si z toho zobrala. Skratim to. O strese asi nemusim hovorit. Tomu sa samozrejme uplne nevyhnes, ale skus aspon tyzden pred mens. viac vypinat, odsunut co sa da a oddychnut si aj ked "nepadas na hubu". Zapoj si do rezimu aspon 20 min. vecernu prechadzku na cerstvom vzduchu, sama so sebou. Co sa tyka zivotospravy vysad mlieko a vyrobky z neho. Nezaberie to hned, organizmus sa musi nastavit, precistit. Moze to trvat aj niekolko tyzdnov, mesiac. Mlieko obsahuje zmes hormonov, ktore nam v tele robia neplechu. Nasad magnezium. Mozes skusit sumive, ale je to taka vacsia davka, jednorazovo, ked ta uz ta hlava boli. Najlepsie je ist na to.preventivne. Kup si Magne B6 su to obalovane tablety v mensich davkach a postupne sa uvolnuju. Nasad si aspon 2 tyzdne pred mens. Potom zase vysad. Kym som nepoznala Magne B6, ako-tak pomahali aj sumaky. Uz tu bolo spominane ze menej solit, dobre pit= aspon 2 l cistej vody, kava sa nerata, ona vodu este stahuje, radsej ju vysad uplne. Stahuje cievy a to migrenu este zhorsuje. Niekto ma pocit ze pomaha, ale je to len kratkodoby klam. Vecer pred spanim si daj medovkovy caj, pocas dni si popijaj alchemilku. Aspon salku dve denne. Je to typicky "zensky caj" . Mozes ju striedat s rebrickom- mysi chvost. Takze... + klud "sama so sebou a pre seba!", Mg, kyslik, voda, cajiky... - stres, kava, sol, mlieko.... Dufam ze ti to pomoze 🙂

cernusik
15. feb 2018

@baramborka už je to stará téma, no u mňa aktuálna už asi 15 rokov. Tiež užívam Zomig, áno, zaberie, ale migréna je pred MS, počas ovulácie, MS a kedykoľvek inokedy..spustí mi ju navonana pani v obchode, v autobuse, únava, hlad... čokoľvek proste. Stavy mám hrozné...strata artikulacie, zahmlené videnie, tiež tŕpnutie
pier,, zubov, pocit na vracanie...preto ma zaujala tvoja reakcia, či ti neurológ nastavil liečbu a či bola účinná. Ak áno, poradis prosiiiim? Ďakujem

tanika
9. dec 2018

@14valeri ahoj poprosím ťa pomohla ti antikoncepcia pri hormonálnej migrena mne ju gynekológ odporučil ale bojím sa ju brat každý deň .dostala dom na predpis desirertt nikdy som antikoncepciu nebrala ale už neviem co s tým .pred menzesom migrena niekedy aj týždeň pred .potom keď konci menzes a potom pri ovulke.no des 😪fik za odpoved