Môže dlhodobá nespavosť spôsobiť smrť?

28. aug 2023

Môže dlhodobá nespavosť spôsobiť smrť?

stellarstar
28. aug 2023

Keby celý mesiac nespíš naozaj nespíš áno

barcinka13
28. aug 2023

Raz som počula jeden podcast vraj existuje nejaka ojedinelá choroba, pri ktorej človek nevie/nedokáže zaspať a neskôr žiaľ zomrie. Názov si už presne nepamatam. Ale myslím, že taká klasická dlhodobá nespavosť tiež ma dosť negatívny vplyv, ale to by si naozaj nemohla spat dlhu dobu, aby to spôsobilo smrť.

katkati
28. aug 2023

Tabletky na spanie?

deti95060810
28. aug 2023

akurát si unavená a robiš chyby...

robili výskum - neviem v ktorej krajine.... po niekoľkých dňoch museli výskum prerušiť, nakoľko bolo veľmi vážne ohrozené zdravie mladého muža, ktorý sa na tento projekt dal. Myslím že vydržal nespať okolo 10 dní.
radšej skús tie tabl. na spanie - predpíše obvodný napr. Sanval

autor
28. aug 2023

@deti95060810 a neurol na spanie ? Neviem aky ma byt rozostup medzi davkami

marca12
28. aug 2023

Precitaj si knihu preco spime. Z dlhodobeho hladiska ma nespavost dost velky vplyv na vznik roznych chorob. Nespavost skus riesit,ale neupinaj sa len na tabletky. Na tie ked si navyknes,tazko sa odvyka a tie tiez sposobuju choroby. Nespavost sice vyriesia,ale ostatne v tele pokazia

deti95060810
29. aug 2023

aj z Neurolu sa spí... ukľudní ťa a si ospalá...

catherinah
29. aug 2023

Na neurol velky pozor, je navykovy

tatisna
29. aug 2023

Asi áno, ale ja som napr.po pôrode nespala 6 dní v kuse, naozaj, a potom to tiež bola hrôza. Takže ženy podľa mňa majú nejako zariadené aby na nespavosť resp.nespanie neumreli...

3009
29. aug 2023

Smer psychiater, dá ti AD Trittico na spanie, ináč sa zrútiš, ak nebudeš môcť spať.

autor
29. aug 2023

@3009 treba ku psychiatrovi vymenny listok?

tanyag
29. aug 2023

K psychiatrovi netreba výmenný lístok

autor
29. aug 2023

@tanyag neriesi nespavost aj neurolog ?

tanyag
29. aug 2023

@autor
Netuším...nemám s tým problém 🙂 skús zavolať a spýtať sa

3009
29. aug 2023

K psychiatrovi výmenný lístok netreba, ale si ho hľadaj ihneď lebo čakacie termíny sú dosť dlhé, ak si nenájdeš súkromného, ale tam platíš za konzultáciu aj za lieky.

kiki68
29. aug 2023

Ano moze, je to velmi nebezpecne, poznam niekoho, co skoro umrel takto . Nastastie sa podarilo to dostat pod kontrolu a bol tam hospit a pol roka liekov a vsetkeho mozneho, len aby jo zachranili

autor
29. aug 2023

@kiki68 uf a ako dlho trpel nespavostou ?

janocka
29. aug 2023

Toto je vyborny podcast o spanku https://podcasts.apple.com/sk/podcast/hmmm-podc... - 99. epizoda podcastu hmmm…
Je tam aj postup, koho je potrebne konatkovat v pripade insomnie

A ano, moze to skoncit tragicky.

stanulienkat
29. aug 2023

Z nespavosti určite nie. Nespanie a nespavosť sú rozdielne veci. Ak by si niekoľko dní v kuse nespala a bola by si dlho vystavovaná stresu, mohlo by ti zlyhať srdce. To by si nemohla niekoľko dní ani oko zažmúriť. Z nespavosti si len vyčerpaná. Aj keď sa ti podari len na tri hodinky zaspať. Napríklad ja by som bola už asi 10 rokov mŕtva.

babydesire
31. aug 2023

@deti95060810 ten vyskum dokoncil. Vraj trpi odvtedy nespavostou a inymi poruchami spanku.

sonoio
31. aug 2023

Ano,aj neurologo,ci neuropsychiater