Môžem ísť na mamografiu, keď ešte dojčím?

6. jún 2023

Mamografiu ked kojim ? Ja som myslela že nemozem no môj gynekológ mi napísal papier že mám ísť aj keď vie že kojim . Alebo by som sa mala opýtat priamo tam kde robia vyšetrenie?

euka210
6. jún 2023

Mna moja ani na usg neposlala kym som dojcila...az po ukonceni retazovych tehu a dojceni. A mamo sa dava po 40r.
Ja by som nesla.

kiki68
6. jún 2023

Opytaj sa priamo tam, take, ze ja by som este nesla mozes ignorovat. Nevieme aky mas nalez. Radsej par dni bez kojenia ako dieta bez mamicky. Proste ked je dovod, tak by som sa priamo tam informovala a nevahala s vysetrenim. A sono naozaj nemusi odhalit vsetko. Cize predpokladam, ze sono uz robili. Je mozne, ze oni si este raz spravia sono a rozhodnu sa sami priamo na pracovisku

autor
6. jún 2023

@kiki68 ešte som nebola vôbec ja takom niečom.....

autor
6. jún 2023

@euka210 ja som myslela že po 35ke. Ja nemám ešte ani 40...

kataka10
6. jún 2023

Ak je podozrenie na nalez, tak treba ist. Iba preventivne vysetrenia sa odkladaju kvoli dojceniu.

kiki68
6. jún 2023

No co, ja som bola v 23 rokoch prvy raz, proste bol nejaky nalez a lekarovi sa to nezdalo na sono, potom mamolog a hned Antolska. Nakoniec plany poplach. To, ze po 35 a 40 je iba nieco preventivne. Ked to nema nejaky naozaj dovod. Inak aj skor

biem22
6. jún 2023

Ako je vyššie napísané, ak je to preventívne treba počkať. Ja som mohla ísť na sono až po 3mes od konca kojenia

panonia
6. jún 2023

Na mamografiu ta nezoberu, teraz som to riešila ale na USG som bola takže urcite choď.

euka210
6. jún 2023

No podla toho ako pisu baby...ci len preventivka, ci nalez. Ja mam 39r a bola som v ramci preventivky na jesen na usg.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie29
6. jún 2023

No a tu vidis, preco sa netreba pytat na MK 🙂 Predpokladam, ze doktor Ta tam poslal, lebo ma nejaky dovod.

Taky argument, ze mamo sa dava po urcitom veku je na jedno... ano pokial nemas rodinnu anamnezu alebo podozrenie ci nalez... Poznala som mlade kocky, co to bohuzial neprezili... rakovina prsnika v 18ke a pod... mam kamaratku, ktora si nechala preventivne odstranit prsniky, lebo vysoka sanca na rakovinu a prave jej sestra na nu umrela. A skus sa s chorobou hadat, ze este nemas 40 :(

Proste bud sa opytaj doktora preco Ta tam posiela, ak Ti nevysvetlil, alebo si zavolaj priamo do centra, kde to robia. A pre info, ja na mamo chodim od 25r a aj ked som dojcila. Ale v zahranici. Bohuzial, tiez rodinna anamneza. Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo. A ak na mamo nevezmu, tak vzdy je moznost sono

andrejka1974
6. jún 2023

Však si vypytaj papier na úst na mamografiu chodiť nemusíš ja chodím len na sono ak by bol problém pošlú tá na mamo ,ale najprv usg

mandevilla
6. jún 2023

Stretla som sa tu viac x s tým. Že niektorí lekári neposielajú počas dojčenia na mamografiu alebo sono. Normálne som chodila. Len jedna lekárka, že nie až dodojčím. Druha na to povedala, že čo to je za blbosť. Keď budem teraz dojčiť reťazovo. Či akože nemám právo na kontrolu prsníkov. Normálne som chodila na všetky preventívne utz a dokonca aj mamografiu. Nepovedali mi na to ani pol slova. A to bez nálezu. Len v rámci prevencie.

mandevilla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz