Môžem mať Covid 2 krát?

cuci22
1. dec 2020

Ahojte baby 🙂 pred mesiacom som bola pozitivne testovana na covid 19,mala som priznaky bolest hlavy,nadcha,vracanie,slabost,strata cuchu a chuti.Za 2 tyzdne som to vyliecila a uz 2 tyzdne fungujem normalne,chodim do prace...
Dnes na sebe citim ze ma chyta nadcha,trochu ma boli hrdlo.
Mam strach ci sa mi to nevracia.
Na testy ist 3 mesiace nemam tak neviem co si otom mysliet :/

adula12
18. feb 2021

@99jane99 samozrejme, ze bol na teste oba razy, druhy x pcr. Mal vtedy aj tazsi priebeh, vysoke horucky, bez cuchu chuti...

99jane99
19. feb 2021

@adula12 Samozrejme.... ? ALE Test môže až do 3 mesiacov stále ukazovať pozitívny výsledok. Nato, aby zistili či ma Covid 2.krat, by museli porovnať vzorky s prvého testu, čo nikto nikde nerobí...
V zahraničí vyslovene upozorňujú, že test do 3. mesiacov po prekonaní Covidu človek ani nemá absolvovať lebo na 99% ukáže pozitivitu. Na SK toto nikto nerieši...
Takze mu mohol test iba pozitivitu ukázať, ale je ťažko dokázateľné či Covid 2.krat aj mal.
To, že mal vysoké horúčky. Ludia zabúdaju, že stále existuje aj chrípka, aj akékoľvek iné virózy 🤷‍♀️

majamat
19. feb 2021

@adula12 suhlasim s @99jane99
poznam viacerych, co mesiac po prekonani Covidu mali zapal pluc - nie covid. pri covide mali lahky priebeh, resp. aj s horuckami a kaslom, ale zvladli to doma. no asledne zapal pluc uz nie.

adula12
21. feb 2021

@majamat @99jane99 na druhykrat mal uplne vsetky priznaky kovidu, nevladal nic, nemal chut, cuch... skor to prvykrat bolo otazne. On bol medzi tymi dvoma covidmi na teste a bol negat, takze zrejme naozaj mal ten covid 2x.

majamat
21. feb 2021

@adula12 jasne, otazne moze byt aj 1x ci to bol covid, no a aj ked ej medzitym tews negativny, dolezite je aky test a aj keby to bol pcr, este stale nei ej iste, ze to nebolo z prvej infekcie. ide o to, ze dychacie cesty sa cistia, ale nemusia stale odchadzat zbytky virusu, cize nemusia sa zachytit pri akzdom jednom pcr vysetreni v priebehu par mesiacov po prekonani covidu. kludne sa moze stat, ze raz vyjde negativny a inokedy pozitivny.

adula12
24. feb 2021

@majamat teraz najnovsie sa dvaja politici vyjadrili, ze su opat pozitivny. prvykrat boli bezpriznakovy a teraz uz maju priznaky. takze zrejme je to mozne ak prvy priebeh bol slaby...

majamat
24. feb 2021

@adula12 niekde som napisala ze je to mozne, ak melai dostatocnu virusovu naloz, ale ted v tomto pripade, politikom by som ani nos medzi ocami neverila.

ked o to ide, ked bola cast vlady v karantene, zrazu sa mohlo do obchodu s pozit, testom, zrazu po negativnom pcr tste sa mohla ukoncit karantena. proste menia si to, ako im to vyhovuje.

nehovoriac o tom, ze su aj ine chorobi, cize covid to byt vobec nemusi.

paulinkas
6. mar 2021

@majamat ahoj, mozem sa opýtať, ja som prekonala Covid v januári, mierny priebeh i ked teda do smiechu mi nebolo. Preslo to tak do dvoch týždňov a bol mesiac pokoj a teraz uz par dni citim ten tlak niekde na prieduskach, na hrudi a pokasliavam. Chcem sa ta opýtat, kedy ti potom tento tlak prešiel? Celkom ma to desí, bojim sa aby sa mi Covid nevratil a neudrel este silnejšie 😒 ďakujem vopred za odpoveď

laila22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laila22
6. mar 2021

@cuci22 covid môžeš mať aj 2x po sebe. Ja sa doliecujem z covidu a po prepustení z nemocnice mi vyskočili teploty v domácej liečbe... Šla som na urgent, urobili mi odbery, CT pluc, lekár mi oznámil, že majú podozrenie na brazílsku mutáciu.. skoro som tam skolabovala...Hovoril, že veľa ľudí sa vracia, s brazílskou mutáciou. Mne ju našťastie nepotvrdili a aj AG a PCR vyšli neg. Hrozne som sa bála, lebo po návrate z nemocnice som bola iba doma v karanténe. Priebeh ochorenia som mala ťažký... Inak mne nezistili z čoho boli tie horúčky, výsledky boli dobre.. Až pľúcna lekárka mi dala kombo liekov čo teplotu stiahli. Som zvedavá čo to urobí, keď mi ich vysadí...

laila22
6. mar 2021

@paulinkas môžeš mať aj pocovidove komplikácie, treba ísť k lekárovi.

majamat
6. mar 2021

@paulinkas ja som to mala len ked som bola chora, no fakt je, ez mam chronicky kasel uz 25r a preto to dobre poznam a moze to byt aj z inych pricin, nilen z covidu.

moze to byt doliecovanie po covide, moze to byt dalsia infekcia, akakolvek.

dagmarak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciar260
21. apr 2021

@cuci22 ahoj mam ten isty pripad teraz, som mesiac po prekonani , a citim ze nieco namna lezie, ako si bola na tom ty ? Bolo to len lahke prechladnutie ci ?

hanelka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana005
19. dec 2021

@luciar260 ahoj,ako si nakoniec dopadla?
Ja som mesiac po prekonaní a včera som začala strašne sopliť a kašľať. V podstate tak isto ako pri kovide.
Tak neviem, každý hovorí,že kovid to nemôže byť.
Zajtra budem volať lekárke,tak uvidím,čo mi povie.

majamat
19. dec 2021

@jana005 daj sa otestovat, ale soplenie a pod nie je len prejav kovidu. poznam zenu, co mala kovid - mala horucky, kasel, bola unavena, ale zvlada to. mesiac po kovide skoncila v nemocke siinym bbakterialnym zapalom pluc.
kamoska je teraz dost chora, a mala priznaky podobne kovidu, citila sa fakt zle a doma AG test negat a bola na pCR a negat. este nikdy kovid nemala. ma zrejme neico ine. je obdobie viroz.

jana005
19. dec 2021

@majamat ja viem,len takto presne začal u mňa kovid.
Mala som hrozné sople a kašeľ a bolesť na hrudi. To isté mám aj teraz. Preto chcem,nech ma doktorka popocuva,len som zvedavá,čo mi povie,keď jej zajtra zavolám.
A chcela som vedieť,či je možné mať kovid takto po mesiaci. Viem,že sú aj iné choroby. Ale tak isto som sa cítila aj pri korone ako sa cítim teraz.
Zajtra budem múdrejšia.
A nevieš mi prosím ťa poradiť,keď som bola v utorok darovať krv,treba im dať vedieť,že som ochorela?
Viem,že keby som dostala koronu,že im treba dať vedieť,ale keď som len normálnej chorá,tak neviem,či aj toto im treba dať vedieť.
Ďakujem

luciar260
19. dec 2021

@jana005 ahoj, mala som nadchu a bola som nachladnuta, za 4 dni som bola fit , covid bol ovela horsi

majamat
19. dec 2021

@jana005 no kludne takto oze fakt zacina hocijaka infekcia. ci mozes mat kovid po mesiaci? neviem, je to dost malo pravdepodobne. ak nemam problem s imunitou, ak si mala skutocne kovid, tak by si ho mat nemala.

este mi napadlo, neviem ci ma vyznam sa testovat, lebo prave PCR test ti moze ukazovat pozitivitu aj 3m, to je dovod, preco sa casto stavlo, ze si viaceri mysleli, ze mali za kratku dobu ze maju kovid opat.

skus teda zavolat dr a uvidis co sa tyka toho darcovstva, to neviem. mozno by boo dobre imdat vediet. no ak to nie je kovid, tak potom vacsina voroz ma kratsiu inkubacnu dobu, cize si sa zrejme mohla nakazit po odbere.

jana005
19. dec 2021

@majamat keby som nebola darovať krv,tak by mi to bolo jedno,že ho mám zase.
Aj tak som doma,a deti tiež.
A viem,že PCR môže tak dlho ukazovať,že som pozitívna,aj keď už v podstate nie som.
Joj, no uvidím,čo mi povie lekárka.
Len mňa predtým nikdy nebolelo na hrudi,keď som kašľala.
Len pri korone pred mesiacom a teraz zase

majamat
19. dec 2021

@jana005 ja pracujem v DSS, na jesen 2020 bol u nas kovid, neviem kolko ludi to oficialne prekonalo, lebo neboli AG testy ( nehovoriac o tom, ze su nepresne ) a PCR nerobili vsetkym. no z klientov nam ochorelo asi 20% ludi ( pocet nasich klientov je 3-ciferne cislo, sme velke zariadenie ). zo zdravotnickeho personalu ochorelo 50% zamestnancov, cize my sme boli velmi premoreni. paradoxne, nez sa u nas kovid zistil, robili sme len s ruskami, 2 dni som behala okolo pozitivnej, ktora uz mala priznaky a intenzivne som sa o nu starala. okrem toho sa na tom oddeleni nasli dalsi pozitivni, bolo ich skoro 20. jedna kolegyna uz bola doma a bola chora, nepamatam si,a le tusim sa ni nenasi vtedy moc pozitivni zamestnanci. an to, ze sme behali okolo tolkych pozit, sme boli na tom naozaj dobre. ked sa odd uzavrelo, zacalo sa robit v ochrannom obleceni, v priebehu 2t zrazu 70% pozitivnych kolegyn. celkom zaujimave. malo to clekom opacny efekt. ja som tiez ochorela, ale az o mesiac.

potom sa u ans vyskytol kovid v marci a tentokrat sa pretestovali vsetci aj PCR, zial 1/3 nikdy nedostala vysledky, cize nevieme ako dopadli. nasledne ame infekciu neskor niektorym potvrdili Ag testom. no tych o ktorych sme vedeli, bolo 60%. rozdiel medzi tymi vlnymi u nas bolo 5m a ti, co ho na jesen prekonali, uz ho na jar nemali. mali sme aj reinfekcie, ale to bolo z klientov asi 5 ludi a vacsina na jesen aj na jar bez priznakov. z personalu jedna kolegyna a ona na jesen 1 den teploty, inak sa citila dobre a na jar nic. cize tu bola vlemi slusne vytvorena imunita o dobrych 50 ludi, ktori odolali. nehovoriac o tom, ze niektore moje kolegyne to nemali nikdy - teda ficialne. jedna si dala skontrolovat protilatky a pozitivne, cize nebola zachytena, bola bezpriznakova. .

majamat
19. dec 2021

@jana005 no mozes mat imunitu teraz oslabenu a nieco si chytila. velmi na skodu su niektore opatrenia. viaceri odbornici tvrdia, ze tym, ze sa takto chranime a izolujeme, imuinita zahala a lenivie

jana005
19. dec 2021

@majamat verím,že mám imunitu po prekonaní a je to obyčajné prechladnutie,teda dúfam.
Ja len fakt čisto kvôli tomu darovaniu krvi,lebo keby som dostala koronu do dvoch týždňov od darovania,tak im treba dať vedieť.
A keďže pcr mi je na nič,keďže mi môže ukazovať pozitivitu ešte dlho po prekonaní,tak som na vážkach.
Joj,keby som vedela,že ochoriem,nikde by som nešla.

majamat
19. dec 2021

@jana005 vsak ich upozorni, za to nic nedas.

jana005
19. dec 2021

@majamat zajtra zavolám na tranfuzku a nechám to už na nich.
Ďakujem

zlatusik28
15. jan 2022

@jana005
@majamat ja som dostala koronu opäť presne o mesiac 😒

jana005
15. jan 2022

@zlatusik28 ja som bola nakoniec len prechladnuta,ani antibiotiká mi netrebalo. Ale dostať sa k lekárke na vyšetrenie bolo umenie,niekde som to aj písala.
A aké to bolo druhýkrát?

zlatusik28
16. jan 2022

@jana005 prvýkrát som mala len slabe priznaky a teraz je to trosku horšie, ale dá sa to zvládnuť, nachladnutie, bolest dutin, kasel, trosku teplota, bolest hlavy a chrbta a strata čuchu a chuti ... ale nic strašne... našťastie 🙃

banderaska29
20. jan 2022

@zlatusik28 a môžem sa opýtať si očkovaná ? ja som mala november kovid... teraz sme tu mali pozit, kolegu a bojím sa že sa zasa nakazím :( ale očko nie som, zajtra idem prvý krát