Mozgová hmla, vyčerpanie - skúsenosti

2. nov 2020

Ahojte, chcela by som sa vas opytat, ci nemate niektora skusenost s niecim podobnym a ako ste to riesili, co vam pomohlo..
Uz vyse mesiaca mam nonstop taky cudny pocit, je to tazko opisat - nesustredenost, zmatenost, podrazdenost, akoby problem ukotvit sa v realite, normalne mam pocit, ze myslenie ma boli, ako keby ho mam zahmlene🙈 citim sa proste uplne mimo, pritom
nikto si nic zvlastne nevsimol, navonok fungujem uplne normalne, len vo vnutri mam taky cudny pocit a neviem sa ho zbavit. Je to velmi frustrujuce.
Mate s tym niekto skusenost? Viete mi nieco poradit? Dakujem

ctrl
2. nov 2020

Toto sú aj priznaky.menopauzy .

pieksamaki
2. nov 2020

Mala si stresujuce obdobie...alebo obdobie,ktore to mohlo vyvolat?

autor
2. nov 2020

@ctrl mam 31r, som 3 mesiace po druhom porode🤔

autor
2. nov 2020

@pieksamaki da sa povedat ze ano.. 3 mesiace od porodu, doma 4 rocna dcerka.. K tomu sa teraz stahujeme, takze si velmi neoddychnem🤔

ctrl
2. nov 2020

Môže to súvisieť z hormonálnych výkyvom niečo ako poporodna depresia prejavuje sa do jedného roku po pôrode .

ctrl
2. nov 2020

https://www.modrykonik.sk/rodim/poporodna-depresia/ Myslím že ti pomoze tento článok . Určite sa poraď zo svojim gynekológom .

autor
2. nov 2020

@ctrl dakujem, precitam si🙏🙂

bluebriggs
2. nov 2020

Ja mam dost podobne stavy ked sa nevyspim dobre alebo som velmi zatazena psychicky skolou

pieksamaki
2. nov 2020

Ja som zazila nieco podobne...mala som velmi narocne tazke stresujuce nonstop vycerpavajuce..obdobie... dni...nikdy nekonciace...4 deti...stahovanie..prerabka.starnuci rodicia...pomahat tam....umrtie blizkeho...bol to nonsens..to co som mala na pleciach.....nevyspata...kedze o male deti aj v npci.......takze ano moze to byt z toho vycerpania...
Mozog mi vypol....raz v noci..kedze som uz nerozlisovala den...a noc..nevedela som vlastne uz nic...ci som to ja...ci co.....inak si to pamatam..tie pocitu..iba som chcela aby mi niekto pomohol....nikto...ani manzel si nic nevsimol...boli zvyknuti ze vela vydrzim....ale clovek nie je stroj...a ako som sa stravovala...radsej ani nepisem.....
Musis si ty povedat tak...ze spomalis tempo....aby sa ti nestalo nieco nepredvidane.....nechod na ukor svojho zdravia, pohody.....
Ja mam poucenie do buducna....ze moj limit je urceny takymto nejakym stavom....
Zena sa po porode zotavuje cca rok...takze stale trva u teba...ze si este vycerpana porodom.....
Urcite nejake vitaminy doplnit.....pripadne skonzultovat aj stav.
Ja to spatne aj vidim ako syndrom vyhorenia.....
Ale kazdy to nejak mame.....

autor
2. nov 2020

@bluebriggs no tak to by na mna sedelo tiez, kedze spanok momentalne v noci kvalitny nemam.. Kazde 2-3 hodinky som hore k babatku. A co ti pomaha? Len sa poriadne vyspat ci aj nieco ine?

kittykat22
2. nov 2020

ja som mala to iste a bolo to z chronickeho nedostatku spanku. Prisla som si ako z marsu. Ked som zacala spavat tak som si opat prisla ako clovek 😀 a nie ako strateny jeliman

autor
2. nov 2020

@pieksamaki uplne som v tvojom komente nasla to co som podvedome tusila.. Urcite sa okrem ineho pretazujem a idem nad svoje sily.. Och este vydrzat par dni kym sa prestahujeme a potom dufam spomalim 🙏 dakujem

autor
2. nov 2020

@kittykat22 🙈 presne tak nejako sa citim 😅 som sa sem aj bala napisat, ze mi budu vypisovat komentare, ze som blazon🙈 tak snad zacne babatko coskoro spavat s vacsimi pauzami v noci a lepsie sa vyspim🙏

bluebriggs
2. nov 2020

No mne nepomaha nič iné len sa vyspať, co je dost nahovno lebo niekedy mam toho tak vela ze nemozem ani vela spat, nestiham

rory_g
2. nov 2020

Nechaj si zistiť hladinu železa, ja som to mala z anémie, presne také isté stavy. Nariadili mi infúzie a o mnoho sa mi to zlepšilo.

andreatytler
3. nov 2020

Ja mam tak mozog vypnuty ked nespim. Clovek funguje tak po pamati ze robi tie bezne veci ale ak mam nad niecim rozmyslat, tak som uplne stratena.
Skus zapojit muza ak sa da do starostlivosti o babatko... nech ti to da aspon 2-3 hodiny spanku navyse.

sasen123
4. jan 2022

Co vam pomohlo prosim vas ?😓

kikus123
17. feb 2022

@sasen123 pripájam sa tiež. Keď to čítam ako keby opisujete presne moj stav , deje sa mi to už od augusta , čo vám zabralo respektíve ako sa z toho dostať ?

cinatit
29. dec 2023

Ahojte, tiež mám rovnakú otázku, ako ste sa z toho dostali? Ako dlho to trvalo? Mne sa to začalo pravdepodobne hormónami, kedže trpím hypotyreózou a užívala som príliš vysokú dávku hormónu.