Mozgová príhoda - pomôžte mi nájsť doktora

dundicka
18. dec 2013

Ahojte maminky, prosím Vás veľmi pekne nemáte niekto skúsenosti s lekármi odborníkmi z Rakúska alebo z Bratislavy čo sa týka neurológie? Prosím Vás ak áno, pomôžte mi, mám kamarátku čo mala za posledné tri týždne dve mozgové príhody a vôbec jej nepomáhajú, práve naopak, má za sebou jedno zbytočnú anestézu, kde zistili že kontrasnú látku nemajú a zbytočne ju uspali, po prebudení dostala druhú príhodu, je tesne po rozvode, takže myslím, že jej stres nepridal. Neviete prosím Vás /jej rodičia sú ochotní urobiť čokoľvek aj po finančnej stránke, sú ochotní aj predať byt ak by bolo treba/ nejakého doktora v Rakúsku alebo kliniku čo s tým majú väčšie skúsenosti? Nemáte v okolí niekoho čo mu pomohli, prosím Vás pomôžte jej. dakujem

freyjanr
18. dec 2013

@dundicka ahoj ked som mala 13 rokov zistili mi nador na mozgu,bolo to tak akutne ze musel ist hned von...v nitre sa samozrejme nenasiel doktor ktory by ma zoperoval ale tak isto ani v bratislave,brne a prahe,nakoniec nasi zistili ze najlepsia neurochirurgia je v novych zamkoch.operoval ma Doc Mudr Bruno Rudinsky Csc s dalsimi dvoma doktormi.je to naozaj profesional ktory si zasluzi uznanie od kedy ma videl prvy krat ma do 5 dni zoperoval bez vahania a vdaka nemu som tu.nech ho kontaktuju jednoznacne je to svetovo uznavany chirurg

billam
18. dec 2013

@dundicka skúste cez Traubnera, nech Vam niekoho odporuci, určite bude mat viac rozhladu a kontakty.

freyjanr
18. dec 2013

rudinskeho nam doporucil primar na kramaroch (manzel mamininej kamaratky z detstva) ale ako pise @billam opytaj sa aj traubnera,cim viac profesionalnych nazorov tym lepsie pre nu

dundicka
autor
19. dec 2013

veľmi pekne Vám ďakujem, ešte musím zistiť ako sa dostať k Traubnerovi, ale idem zavolať jej mamine

dundicka
autor
19. dec 2013

@freyjanr neviem či aj tento stav je na neurochirga alebo skôr na neurológa, náš zobral len úplatok a nepohol ani prstom

freyjanr
19. dec 2013

@dundicka vyhľadaj si na neho kontakt na nete a ako sa volá ten vás doktor co hento spravil?

kiki68
19. dec 2013

tak je to v prvom rade stav,co sa musi riesit co najskor, hlavne treba velmi dobre vybavenie..nechapem nemocnicu,ze daju do narkozy a potom nemaju kontrastnu latku...ako normalne by som doporucila veterinarnu neurologiu v brne,kde su vybaveni lepsie ako vsetky nemocnice na SK...

Inak mna celkovo napadlo to Brno,lebo viem,ze tam maju na velmi dobrej urovni aj ludsku nemocnicu a potom Motole v Prahe, odtial mam dobre referencie od kamosov z CZ.

7katka
19. dec 2013

aka je mozgova prihoda, ci ischemicka alebo hemoragicka sa zisti CT vysetrenim event. MR vysetrenim mozgu, podla toho sa postupuje dalej. Ak je pacient kludny, nie je dovod ho uspavat, to sa robi len pocas zobrazovacieho vysetrenia. Ak je pricina ischemicka, teda nedokrvenie, podla tvaru loziska moze byt vidno, ci nie je embolického povodu, a ak ano, treba liecit srdce, fibrilaciu predsieni, takze pacient ma mat interne vysetrenie. kardiologicke, podla toho sa pacient nastavi na antiagregancia, lieky ktore zabranuju hlukovaniu krvi, krvna zrazenina sa da rozpustit do 4 hodin od vzniku prihody,ale aj to je s velkym rizikom. Ak je hemoragicka pricina, teda zakrvacanie, zisti sa tiez pricina, podla lokality, v hlbokých castiach mozgu sa to operovat neda, v istych castiach mozgu je to mozne. Opatovny vyskyt prihody je casty jav napriek prevencii, liecba ako taka neexistuje, len prevencia. Tieto vysetrenia urobi kazda nemocnica, kde sa nachadza neurologia a ak treba riesit stav operacne, konzultuje sa neurochirurgia( napr. tumor mozgu- zakrvacanie)

dundicka
autor
21. dec 2013

@7katka fíha asi si odborníčka, ale veľmi pekne ďakujem , idem to vytlačiť, veľmi si mi pomohla, hlavne dostať sa viac do obrazu. robili jej včera odber mok z miechy a 24 hodín sa nemôže hýbať, ale konečne ju nebolí hlava. veľmi pekne ti dakujem,
@kiki68 že vraj prevoz vôbec nedoporučuju teda zatiaľ , idem si poznačiť to Brno, snáď keď ju stabilizujú mohli by tam sa objednať, dakujem krásne, každá rada je pre nás dôležitá a cenná

anuska74
21. dec 2013

Skúste traubnera, teda kramáre

kiki68
21. dec 2013

dajte vediet ako je,velmi drzime palce nech sa uzdravi

7katka
21. dec 2013

@dundicka nema subarachnoidalne krvacanie?

dundicka
autor
22. dec 2013

@kiki68 veľmi pekne dakujem, určite dám vedieť

dundicka
autor
22. dec 2013

@7katka neviem ti povedať, ty robíš v tejto oblasti?

rossalinda
22. dec 2013

mna operoval profesor steno na kramaroch je tam najlepsia neurochirurgia ale velmi dolezite su aj rehabilitacie
a vyborne vysledky ma adeli v piestanoch

7katka
22. dec 2013

@dundicka mam skusenosti🙂

dundicka
autor
23. dec 2013

@rossalinda dakujem krásne

dundicka
autor
26. jan 2014

ahojte maminky, chcem sa Vám všetkým poďakovať za vaše názory a rady. Chcem sa s Vami podeliť o dobré správy... Moja kamarátka Lenka je už na oddelení, stav sa jej zlepšil má už priechodnú cievu. NA Vianoce bola dokonca na jeden deň aj doma.čaká ju ešte jedna operácia ale to už buď v Blave alebo Brne, snáď to všetko dobre dopadne.....
Ešte raz ďakujeme.

enonofka
26. sep 2015

To máte šťastie, môj priateľ mal nádor na mozgu, do Nitry išiel po svojich a z Nitry v truhle. Nádor na mozgu operovať nevedia v Nitre na neurochirurgii, mal iba 49 rokov a strašne chcel žiť.

emamaj
21. nov 2018
Používateľ emamaj je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od emamaj.

ja mam dobre skusenosti s urychlenim liecby s produktom nuraid II od sanomed.sk
Jednoznacne odporucam, doba liecby sa skratila na polovicu

terezaberkesova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz