Musia do karantény aj rodinní príslušníci?

knossos
15. feb 2021

Ahojte, prosim o radu. Na infolinku som sa nedovolala. V skolke, kde syn chodi bolo pozitivne testovane dietatko. Syn s nim bol v kontakte. Skolku samozrejme zavreli, maly bude doma, otazka znie, maju byt v karantene aj rodicia a starsi brat, ktory chodi do skoly? Dakujem.

little_honeybee
15. feb 2021

@knossos ano, byvate v jednej domacnosti, v karantene ostava cela rodina zijuca spolu.

kikusik88
15. feb 2021

Ano, to je to iste ked ja som pozitivna ostavaju doma vsetci z domacnosti. Kedze nebiete smci syn je alebo nieje pozitivny. Treba zavolat pediatricke, povie viac

drobcek26l
15. feb 2021

V karanténe zostava sun ten bol v priamom kontakte, vy nie. Jeho treba objednať na PCR a nahlásiť pediatričke. Až ak in vyjde pozitívny zostávate v karanténe aj vy

ukulela
15. feb 2021

Nie. V karanténe sú len priame kontakty, teda spolužiaci. Rodičia sú už kontakty kontaktov. Takto by sme v karanténe mali pol republiky do týždňa. V karanténe bol syn pre ten istý dôvod s konzultovala som s ruvz. Celá domácnosť ostáva v karanténe len keď je pozitívny niekto z domácnosti.

deti95060810
15. feb 2021

len dieťa ostane v karanténe... vy nie ako rodina.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka06
15. feb 2021

v karanténe je len syn ...ostatní členovia domácnosti fungujú normálne

aurorastone
15. feb 2021

kamarátka je zdravotná sestra na internom, koľkokrát sa stane ze tam majú pacienta co im presunu z inej nemocnice ako negatívneho, urobia testy a po 2 dňoch buch pozitívny, oni ako interné nenosia obleky ani speci ochranu, len rukavice a ruska alebo ffp2ky, testujú ich ako zajace 2 krát do týždňa... to by sa musela odsťahovať od dvoch detí aj manžela, samozrejme pokiaľ ona nie je pozitívna nemusí byť zvyšok rodine v karantény, keby to záviselo od toho ze bola s niekym pozitívnym co je skoro každý deň pomaly tak by jej rodina bola v karantene už rok...

miusa00
15. feb 2021

Nie, vy v karantene byt nemusite

petrisa213
15. feb 2021

My sme mali v škôlke pozitívnu učiteľku a prišlo vyjadrenie zo škôlky že v karantene ostávajú iba deti, ostatní členovia domácnosti fungujú normálne.

klarissa25
15. feb 2021

Len dieta v karantene..

lulabelka
15. feb 2021

My sme mali pozitívnu pani učiteľku v škôlke - okrem syna sme boli v nariadenej karanténe všetci. Bol škôlkou nahlásený ako priamy kontakt a volali nám z RÚVZ a riadne nám prišlo aj mailom oficiálne, že nám nariaďujú karanténu. Čiže všetky osoby žijúce v spoločnej domácnosti. Bolo to ale ešte začiatkom decembra, neviem, či sa medzitým niečo zmenilo.

petrisa213
15. feb 2021

@lulabelka my sme mali tiež začiatkom decembra. Sranda ze každý iné vyjadrenie 🙈

lulabelka
15. feb 2021

@petrisa213 ono asi každý regionálny úrad si ide svoje, my sme ZV a viem, že približne v tom obdobi v BB len priamy kontakt a nie celá rodina, tak sa v tom vyznaj 🤕

mondolina
15. feb 2021

Len priamy kontakt ostáva v karanténe. Teda dieťa.

petrisa213
15. feb 2021

@lulabelka veru môže byť, my sme zas BA. 🙈 Každý si to asi vylozi po svojom 🤔

knossos
autor
15. feb 2021

dakujem vsetkym za info, starsieho syna ste nepotesili, mna ano 🙂 zajtra ho objdenam na pcr, snad bude vsetko ok. pekny vecer.

jana_eyre_2
15. feb 2021

Už som bola v takej situácii a priamo z RUVZ som mala potvrdené, že v karanténe je LEN človek čo bol v kontakte s pozitívnym.. AK by u dieťaťa prepukla choroba (alebo by ste boli testovať a vyšla by pozitivitu) tak AZ potom by ste museli byť v karanténe aj vy..

lulabelka
15. feb 2021

@petrisa213 vyzerá to tak. Ja som vtedy volala aj našej detskej lekárke, či len dieťa v karanténe, alebo všetci, ona, že nevidí dôvod, prečo by sme mali byť všetci v karanténe. Len keď asi po 2 dňoch volali z RÚVZ a pýtali si mena, dátumy narodenia celej rodiny, adresu a bum, že všetci do karantény na 10 dní. Potom to prišlo aj písomne. Je to teda asi nejednotné, vyzerá zo tak. A teraz už ani kontakty netrasujú

chanel_c
15. feb 2021

@aurorastone prosim ta, ta kamaratka co je kazdy den v kontakte s pozitivnymi sa uz stihla od nich aj nakazit alebo zatial sa drzi a obchadza ju to ?

kika831
15. feb 2021

@knossos syn mal pozitivnych 3 spoluziakov. Do karanteny sme isli aj my- rodicia a aj mladsi syn- skolkar. Takze ano aj vy.

aurorastone
15. feb 2021

@chanel_c vieš co ona sa zatiaľ drží ale už ich je asi len 6 také na oddelení z 30 sestriciek upracoviek a sanitarov co to nemali...ostatni to buď už mali alebo su aktuálne doma pozitívni...takze je to také na nervy...a jedna doktorka co sa chránila asi všetkým možným to mala minulý rok v auguste a teraz znova....

terezka1947
15. feb 2021

Iba priamy kontakt. Syn bol takto 2x v karantene.

mogaa
16. feb 2021

@knossos celá domácnosť ostáva v karanténe len ak je pozitívny člen domácnosti, čiže všetci by ste ostali v karanténe len ak by syn bol pozitívny.....takto je syn len priamy kontakt - len on musí byť v karanténe.....čiže ho môžete objednať len na test alebo ak nemá príznaky musí ostať doma....až v prípade že by mal príznaky a má potrdenú pozitivutu, ostávate v karanténe celá domácnosť