Muž je pozitívny na Covid-19

7. nov 2021

Ahojte chcela by som sa spýtať terás večer sme zistili s domácim testom že muž je pozitívny ,objednávam muža hneď na PCr test .Ale on potrebuje ísť potom po karanténe do roboty ,a ja zatiaľ neviem či som pozitívna to isté dieťa ,máme sa ísť dať otestovať aj ja s dcéru zistia to s PCr testu aj keď nemám príznaky ??? A dieťa sa musí dať testovať má 4roky a ak ano ako ako antigen či PCr ? A muž terás nevie čo ak nám ešte neukáže a ukáže až o pár dní on bude v karanténe 10 dni či musí počkať kým ukončíme mi karanténu?

anesim
7. nov 2021

Muz pojde cca v utorok na test, a vas po pozitivnom test bude kontaktovat hygiena a pojdete na test mozno v piatok. A aj 4 rocne dieta, pcr. Takto to mli teraz sestra. Jeden syn ag pozitivny v utorok, na pcr bol vo stvrtok a zajtra idu ostatni clenovia domacnosti na pcr

deanna25
7. nov 2021

Muž je v karanténe, pôjde na PCR test. Dieťa je v karanténe. Testovanie je na tvojom zvážení. Ty si v karanténe ak nie si očkovana. Ak si očkovana v karanténe nie si. Jemu karanténa konci 10 dní od odberu ak nemá posledné tri dni príznaky. Ak by si bola neskôr ty alebo dieťa pozitívne, jemu sa karanténa nepredlzuje. Máme doma podobnú situáciu, len sme začínali pozitívnym dieťaťom.

lacibo
7. nov 2021

Ano, my sme boli teraz pred tyzdnom tiez v tejto situacii, zavola svojmu dr, ten mu vypise karantennu PN a objedna ho na pcr test, ty to iste, bud cez tvojho dr alebo sa objednaj sama, cez korona stranku, daj tam ze mas priznaky a kontakt s pozitivnym, aj dieta objednaj...nic to nie je, pcr je uplne neinvazivny odber..zvladne aj babatko..malo by to byt na 5.den od zaciatku jeho priznakov idealne...potom ked je pozitivny, karantena 10 dni od odberu...prajem dobry priebeh..my sme to dostali vsetci doma a to sme zaockovani..je to velmi infekcne

lacibo
7. nov 2021

On keby je uz na 10.den a bude 3 dni uplne bez priznakov, moze vyjst z karanteny, aj keby boli doma este pozitivny..ale ja by som sa urcite este pretestovala

lacibo
7. nov 2021

@deanna25 toto je prave najvacsia zrada tejto tretej vlny ze ockovani nemusia do karanteny..je to nezmyselni..nakazili nas ockovani a aj my vsetci ockovani sme ochoreli, nastastie ja som mala priznaky, tak sme to zistili, ale muz bez priznakov by ani na test nesiel...urcite sa treba otestovat, aj viackrat, aj ked som zaockovana pri kazdom kontakte, to je fakt

deanna25
8. nov 2021

@lacibo tiež si myslím, že to nie dobre nastavené. V rámci spoločnej domácnosti by malo platiť, že všetci bez ohľadu na očkovanie musia byť v karanténe. Tak isto sme to všetci dostali postupne, bez ohľadu na očkovanie. Prenosu sa nedá zabrániť najmä pri malých deťoch. Len to neurobia lebo by popreli očkovanie, tak ako ho prezentujú.

lacibo
8. nov 2021

@deanna25 alebo aspon sa vsetci pretestovat rovnako pri nastupe do prace, ci ockovani alebo neockovani