Následky po Covide-19

lucyka149
26. mar 2022

Ahojte
Chcem sa spytat je tu niekto kto mal nasledky po covide alebo teda postcovidovy syndrom a nasledky uz zmizli?
Moja otazka je kedy priblizne ste sa zbavili tychto nasledkov?
Som po covide vyse mesiaca a uz vyse troch tyzdnov mam bolesti hlavy kazdy jeden den. Lekar ma odpinka s tym ze je to postcovidovy poradi brat vitaminy a lieky id bolesti a guajacaran a koniec…. Nic nepomaha neviem sa toho zbavit a teda len cakam az to odide 🤷‍♀️

dee01
26. mar 2022

@lucyka149 jej lekár, všeobecný. ale to bolo tiež ako na dlhé trate, lebo on už ide do dochodku a striedal sa s mladšou lekárkou...tá ju odbila, že musí vydržať...🤐, dokonca ju poslala z čakárne domov.
potom volala svojmu a ten uplne iný nazor, že už davno mala prísť a hned jej pichol magnezium. čiže toto zaleží uplne len od lekárov.

lucyka149
autor
26. mar 2022

@dee01 ved to… ze mam pocit ze moja lekarka ked pocuje daco o postcovidovom ze by najradsej vyskocila z okna . Skusim sa jej ale nato spytat dakujem krasne ☺️

lucyka149
autor
26. mar 2022

@erikaa09 mozem sa spytat to si dakam chodila na tu terapiu?

dee01
26. mar 2022

@lucyka149 myslím, že by ti to určite pomohlo, ona bola uplne off..kvoli tomu aj nechodila do práce..a ako jej to pichol, hned sa jej uľavilo, v tej chvíli

lucyka149
autor
26. mar 2022

@dee01 pfuuu no idem do toho hned v pondelok. Dakujem krasne za radu ☺️🙏 uz idem skusit asi vsetko mozne na svete 😀 Dam aj milion zato aby sa toto trapenie skoncilo 🥺

dee01
26. mar 2022

@lucyka149 ona toto isté...išla a už zblázniť od bolesti hlavy, nedaj sa odbiť hlavne.

lucyka149
autor
26. mar 2022

@dee01 ani za boha uz 😃

zzzuzzzu
26. mar 2022

@lucyka149 ... mesiac po a ide to pomaly, pri behu si idem vykaslat pluca, 5 km usek bezim na etapy, nedavam to naraz 😟, predtym bez problemov ... Snazim sa fungovat na plne obratky, nepripustat si to, ale hlavne pri sporte citim zmeny, najma ten kasel, ktory nedokazem ovladat 😔 a po behu brutalna unava, ze by som aj priamo na lavicke zaspala, uplny blackout, naraz otazie cele telo, ruky, nohy, stoji to vela sil a jednoducho citim, ze to nie som ja, snad bude casom lepsie, velmi by som chcela opat fungovat ako predtym 🙏

kvietok2891
26. mar 2022

@viestta ja to mam presne rovnako najskôr delta a kým so sa z postcovidu dostala tak prišiel omicron tak isto som stále unavená nemám na nič energiu no strašne

katusiik
26. mar 2022

@lucyka149 ja som po covide viac ako rok, únava a podobne veci prešli po cca dvoch mesiacoch, čo ma aktuálne ale stále trápi sú pľúca, pri zvýšenej námahe (turistika, beh) cítim v ústach a v nose krv, pred covidom som ubehla 10-15 km napohodu, teraz 5 a pľúca viac nepustia, trochu sa to časom zlepšuje, nechávam tomu volny priebeh (samozrejme konzultovane z lekárom)

zzzuzzzu
26. mar 2022

@katusiik ... po mesiaci presne rovnake stavy 😟, tu "pachut" krvi pri behu citim tiez, az som si myslela, ze uz prehanam a vsugerovala som si podvedome nieco "nacitane", som rada, ze si sa o tom zmienila, lebo som si uz fakt nebola ista, comu to pripisat ... Smiem sa opytat, ako sa Ti podarilo zvysovat kondicnu zataz bez toho, aby "trpeli" pluca (ja mam pocit, ze mi po tych sotva 5 km ide roztrhat hrudnik a pali ma pri kazdom nadychu, cca po pol hodine to pomaly ustupi, ale dostavi sa abnormalna unava 😟) a ako sa k tej krvnej "pachuti" vyjadril Tvoj lekar? Je to len kvoli nadmernemu prekrveniu plucneho parenchymu alebo je to uz trvale?

dominika_sk
26. mar 2022

@lucyka149 držim palce. Nesnaž sa to oklamať že musiš niečo robiť. Nie, nejde to. Proste musiš vela spať, regenerovať, betaglukanmi to podporiť a ono to odznie pomaly a postupne. Držim palce❤️
Inak, je aj dobra fb skupina post covid/long covid. Možem ti poslať link.

lucyka149
autor
26. mar 2022

@dominika_sk si zlata dakujem krasne ☺️ Aj ja tebe drzim palce a kazdej jednej/jednemu koho takto covid postihol.
A ja by som aj spala 😂 ale ako som spominala vecer mi trva az zaspim aj do nocnych hodin kym sa to podari

dominika_sk
26. mar 2022

@lucyka149 https://www.facebook.com/groups/longcovidczsvk/...

U mňa sa všetko striedalo. Najprv som nemohla spavať, potom prišla extremna spavosť. Atď, atď… ani sa mi o tom už neche hovoriť. Jeden by tomu ani neveril kym to nezažije. važne🙄

katusiik
27. mar 2022

@zzzuzzzu hlavne netlačit na pílu, keď sa zle cítiš po kilometri dvoch, a telo dáva stopku prestať s behom. Ja som sa na 5 km a prijateľný čas prepracovala po necelom roku. Po mesiaci je to naozaj skoro, netlač na pílu. Začínala som len chôdzou, rýchlou neskôr klasická chôdza do kopca, rýchla chôdza do kopca, a potom pomaličky beh po rovinke. Stále ale počúvam svoje telo a nejdem na maximum, nemá to význam. Postupne sa to zlepšuje ale chce to božskú trpezlivosť. 🙂 lekár to nevedel presne špecifikovať, nález na pľúcach som nemala, odporučil mi len počúvať svoje telo, neprepinat sa, takže som na to šla podľa jeho rád a pomohlo, aj keď stále niesom tam kde som bola, a nevravím, že ma to neserie, ale všetko má svoj čas 🙂 držím palce nech je to len a len lepšie.

tanika
27. mar 2022

@lucyka149 u mna som mesiac po omicrone a moje dutiny dostali riadne zabrat , covid - zapsl dutin , takze riadne preliecena atb suprax, atb kvapky pamycon , uniflox , aerinaza , sinuoret , morská voda , olynt , teraz mi dali kortikoid. Sprej ,stále zahuhňna , ako keby zadná nádcha , tlaky niekedy v hlave niekdy v lic Kosti . Už len číre hlieny , vytery negatívne , rtg dutin len opuch nosovej dutine pi covide. Crp 2,1 mierne zvýš . Leukocyty 10,5 norma 10. Orl lekár na atb to nie je. Že to je tým covidom😏, celkovo cítim slabá ako keby chorá . Akosi neudycham , ťažký nadych , rtg pluc po dvoch týždňoch od covidu čistý . Ja už neviem , No cele zle .
Máte to aj vy po omicrone a zapale dutin ??

erikaa09
27. mar 2022

@lucyka149 ano u nas mame wellness centrum a tam to maju. Aj na zlavomate maju super akciu kyslik + masaž.

lucyka149
autor
27. mar 2022

@erikaa09 dakujem pozriem to ☺️

blableblu
26. júl 2022

Pripájam a pripadne sa aj pýtam na skúsenosti covid som dostala úplne prvý krát teraz 13.7 priebeh bol strašný prvé dva dni strasne teploty bolesti tela zimnice hnačky proste des ale ako rýchlo prišiel tak aj ustúpil rýchlo lenže ostalo mi strasne zle chvíľku dobre a zrazu odpadnúť strasne tocky nemôžem ani šoférovať bola som na neurologiu tam má odbila že to je normálne 🙈😂 tiež beriem spat že covid je len nejaká viróza skoro som skapala od bolesti ale to samotné nič len má štve to co to so mnou urobilo spala by som v kuse stále nemám dosť ako náhle vyleziem z postele už som zas unavená a normálne telo vola ľahni si ľahni si na chvíľku a tie zavraty hoc kde by som odpadla do kedy ste to takto mal ti co majú podobne príznaky ďakujem ❤️

blableblu
26. júl 2022

@dominika_sk presne ani ja som neverila ale to čo prišlo po samotnom covide je ešte väčšie peklo strasne zavraty návaly tepla spavosť slabosť hnačky ani nevedno čo stále ako po brutálnej opici nie a nie vytriezviet strasne

otvorena
26. júl 2022

@lucyka149 mne bolo teda neskôr zle ,strašná únava neviem to opísať a bola som u doktora na krv a nič jasné..všetko ok a povedal že ten syndróm môže byť .
Len vitamíny mi radil a vodu veľa

otvorena
26. júl 2022

@blableblu presne bola som slabá a muž mi neveril a to ani nepomáhal..asi si myslím že si vymýšľam lebo on kovid zázrakom nemal iba my všetci doma

marca12
26. júl 2022

@lucyka149 ja som mala po kovide infarktove stavy,potenie,busenie srdca,nocne navaly tepla. Zmizlo to po 2 mesiacoch. Ale doteraz mam pocit,ze som taka nijaka. Mam problemy s pamatou,orientaciou a citim sa akoby som bola niekde za sklom neviem to ani popisat. Dufam,ze sa z toho dostanem,je to velmi neprijemne,ked sa clovek citi dezorientovany,nevies si spomenut a zabudas,nevies sa prinutit k nicomu. A to som bola neverieci Tomas a myslela si,ze ludia prehanaju a privelmi sa pozoruju. No ono sa to naozaj deje

iveta7677
26. júl 2022

@blableblu suhlasim s Vami. Mala som tazky postcovidovy syndrom.

dominika_sk
27. júl 2022

@blableblu u mňa to trvalo pol roka kym som sa z toho dostala.

lienoccka85
27. júl 2022

@marca12 je to ako pises. Mne po covide zostalo, ze stale kaslem, s tlakom teda tiez divy sa mi porobili, tep mavam velmi nizky. Tiez aj tromby mam. No je toho vela na rozpravanie kolko sa toho stihlo na mna nalepit za ten tyzden co som bola pozitivna.

vranka500
23. okt 2022

Ahojte, ja som teraz prekonala covid. Mierny priebeh, teplota len zvýšená, 5 dní, trocha kašeľ, nádcha,bolesť svalov. Len od včera od 16 tej hodiny mám na pocit ťažkú hlavu, také mdloby. Večer som zaspala,ráno zobudila a ako tak to bolo ok. Dnes zase, 16- ta hodina a zase,ťažká hlava, mdloby. Môže to byť následok covidu? idem k lekárovi, tak som zvedavá čo mi povie.

jk1234
13. dec 2023

@dominika_sk ahoj , môžem sa opýtať ,ešte mavas takéto problémy po covide ?

dominika_sk
15. dec 2023

@jk1234 paradoxne to po ďalšom covide prešlo😁