Sú moje bolesti hlavy následkom Covidu-19?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

som mesiac po Covide-19 a už skoro dva týždne mám bolesti hlavy. Občas je to menej a občas viac. Zo začiatku bolela celá hlava, potom vpredu na čele. Teraz zväčša hore na hlave. Je to ako keby také tlačenie.

Zo stresu som už z toho vyľakaná. Pridružili sa mi aj črevné problémy (hnačky). Moja doktorka mi povedala iba to, že mám ísť na neurológiu. Tak však budem čakať viac ako mesiac na termín.

Sú moje bolesti hlavy následkom Covidu-19?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše boelsti hlavy budú mať najskôr súvis s infekciou Covid-19 a mali by spontánne odoznieť.

Pacienti štandardne užívajú lieky proti bolesti. Okrem toho môžete pokračovať vo vitaminoterapii a taktiež sa odporúčajú produkty s obsahom Ginka biloby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková