Nedajú mi výpis zo zdravotnej karty

littlehop
9. nov 2021

Ahojte, teraz som volala s dr ze ona podla zakona mi nieje povinna vydat vypis zo zdravotnej karty (nie zdravotnu kartu iba vypis) stretli ste sa z tym? Kde sa informovat o tom blizsie? Zdravotna poistova?

janinah
9. nov 2021

Karta je majetok lekára,výpis z nej si má vyžiadať tvoj nový lekár.

ukulela
9. nov 2021

Vypis vydat musi na vyziadanie ineho lekara ... dole cislo a citacia zakona ...
https://www.medipravnik.sk/pravne-clanky/vseobe...
https://www.lewik.org/term/588/vypis-zo-zdravot...

littlehop
autor
9. nov 2021

@janinah
@ukulela no lebo ja som nasla toto

didi2102
9. nov 2021

@littlehop ideš k inému dr? Ja som musela doniesť niečo ako výmenný lístok od noveho

andrea_prestastna
9. nov 2021

@littlehop mozes ist do svojej poistovne a vyziadat celkovy vypis mne tak dali od datumu co som poziadala

janetinka27
9. nov 2021

@littlehop ty aj prechadzas k inemu dr alebo proste chces len vypis z tvojej karty?

matqa411211
9. nov 2021

Inak ja nechapem co to su za pravidla vobec, je to NASA/VASA zdr.dokumentacia, vase informacie, vsetko v nej je o vas, cize nechapem preco by mal o nej rozhodovat len doktor a nie sam pacient 🤔

ukulela
9. nov 2021

@matqa411211 je to tak uplne na pixu nastavene. su tam moje udaje, ale je to jeho majetok, jeho praca - ked umrie, normalne sa nemusis ku svojej dokumentacii dostat! cele na prd.

kiki68
9. nov 2021

Ja som s tymto mala problem na gyn. V zahranici moj gyn chcel aspon vypis a ten povodny mi ten vypis nedal. Cize to bolo dost tazke dokazovat, ze napr prebehla laparoskopia alebo ze kedy sa co dialo len podla mojich slov. Kedze ten gyn v Rakusku sa nedopracoval k tym info. To iste som mala pri gastroenterologii. No moze aj nemusi mi verit, ze ten problem mam medicinsky potvrdeny

matqa411211
9. nov 2021

@ukulela sila, a este aky uz len moze mat dovod doktor na to ze nam nechce vydat NASU kartku/vypis,

hiro
9. nov 2021

@ukulela Jeho praca? Nuz 90% veci tam mam od ineho detskeho lekara 35 rokov dozadu...

littlehop
autor
9. nov 2021

@hiro
@matqa411211
@kiki68
@ukulela
@janetinka27
@andrea_prestastna baby dakujem za odpovede no uz mi prisiel aj mail od uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou. Ze mam pravo na vypis a mozem podat podnet kvoli nespristupneniu zdrav. Dokumentacie.
@didi2102

hesloveslo
9. nov 2021

@littlehop ja sa čudujem lebo ja som si zobrala zdravotnú kartu a nikto mi nedával žiaden vypis

matqa411211
9. nov 2021

@littlehop super, este ze tak

oli18
9. nov 2021

Na bývalom obvode sestrička dávala každému kartu do ruky pred vstupom do ambulancie k dr. Ja som ju dala do tašky a odišla. K dr. som už nešla. Nik ma nenaháňal 🙂

snowflake07
9. nov 2021

Karta nie je majetkom lekára,ale VÚC.