Nespavosť po pôrode

sovicka94
6. nov 2022

Ahojte mamicky, chcem sa opytat na vase skusenosti mala ste nejaka problem s dlhodobou insomniou po porode? Ja som mala vzdy ukazkovy spanok ked som otehotnela tak som zacala horsie spavat bola som castejsie v noci hore a budila som sa uz okolo 4-5 rano ale nejak som to neriesila lebo vsade pisu ze pocas tehotenstva je nespavost normalna. Porodila som a bolo to este horsie ked sa babatko v noci zobudilo tak ho trebalo prebalit nakojit atd toto cele trvalo aj pol hodinu za ten cas som sa tak prebrala ze uz som vobec nevedela zaspat a ked som zaspala zas bolo o chvilku hore … zacarovany kruh ked uz zacalo dietatko spat celu noc tak som sa tesila ze uz sa vyspim ale opal bol pravdou ja som nedokazala spat prebudila som sa aj 7 x za noc. Volno dostupne som vyskusala vsetko od cajov az po vitaminy a bez zmeny po melatonine som spala este horsie. Ja este stale kojim a ked sa na to spatne pozeram rozmyslam ze ci mi to cele nesposobuju hormony kedze mi to zacalo v tehotenstve ono sa striedaju horsie a lepsie noci takych 5-6 dni pred menstruaciou ked mam PMS je to hroza spim ozaj velmi zle a malo a ked mi uz pride MS za 2 dni sa mi to pekne upravuje a zacinam zas trosku lepsie spat ( neni som 7x hore ale 2-3x). Mala ste nejaka tiez problem s nespavostou pocas dojcenia? ak ste ukoncili dojcenie vratilo sa to do normalu? malicky bude mat rok a pol bola som aj u lekarky a ona mi navrhla antidepresiva alebo antikoncepciu a nepozdava sa mi ani jedno. Dakujem ze ste si to precitali az sem 🙂

hiddenobject
6. nov 2022

Ahoj. Ano. Mala som aj ja nespavost. Mozu to byt aj hormony, ale mozno aj vynervovane podvedomie z toho, ze kedy bude to dieta konecne spat celu noc. Po ukonceni dojcenia to bolo lepsie. aj ked teraz som na tom istom, lebo mam druhe 14m dieta, ktore sa niekedy budi aj 8x v noci … 🤭

ariannazara
6. nov 2022

Mala som to tiež a trvalo to dlho

lilianka28
6. nov 2022

@sovicka94 Mala som to tiež. Cez deň som ledva na nohách stála a v noci som oko nezažmútila. Dr. povedal, že to je hormónmi po pôrode. Takže len vydržať.

deni97
7. nov 2022

@sovicka94 ja to mám podobné síce nekojim a malý ani nespi celú noc. Ale večer nemôžem zaspať, v noci keď vstavam ku malemu tak zasa potom nemôžem spať a ráno samozrejme skoro vstávať a fungovať. Mám objednaný cbd ktorý má skvelé recenzie tak chcem skúsiť. Pomaha nielen na dobrý spanok ale celkovo na psychiku