Nespavosť v 1. trimestri

28. máj 2023

Zajtra začínam 9tt a posledné noci sa zobudim o 1 a do tej tretej až štvrtej som hore a nedokážem spať, občas ma aj napína ale to myslím že skôr z prázdneho zaludka v noci.. môžem tuto nespavost pripisovať tehotenstvu? Myslela som že taká nespavost je až v poslednom trimestri 😞

divokykonik
28. máj 2023

Ja som nespala pol tehotenstva, do toho nočné nevoľnosti, vracanie, točenie hlavy ako na kolotoči 😆. Prešlo ma to v treťom trimestri. Cez deň všetko okej, ani som nevedela, že som tehotná. 😆

maruska500
28. máj 2023

Neviem či to bude tehotenstvom, môže aj nemusí, zajdi za lekárom ten ti povie viac 🙂 kup si nejaký čaj na spanie s byliniek odporúčam ti medunku lekársku priamo z lekárne, tiež som trpela nespavosťou od kedy pijem tento čaj tak môj spánok je výborný. A ak si myslis že to je tehotenstvom tak si urob test a zajdi k lekárke 🙂

simik22
28. máj 2023

@maruska500 nech si urobí test? Veď píše že je v 9tom týždni

autor
28. máj 2023

@maruska500 ja som tehotná

autor
28. máj 2023

@divokykonik no asi to bude aj môj prípad, lebo cez deň fungujem normálne ako netehotná😁a príde noc a mne je takto 🤦‍♀️ a žiadna sláva ráno vstávať k dvom malým deťom takto nevyspatá😀pri nich mi bolo zle cez deň, teraz sa to nejak vymenilo🤭

jana0215
28. máj 2023

Ja som mala toto hlavne v druhom mesiaci tehotenstva. Každú noc hore aj 3-4 hodiny, nedalo sa mi spať. Trvalo to asi mesiac dokopy a už je to lepšie, prešlo to asi v polke tretieho mesiaca. Teraz sa síce v noci budím častejšie, než pred tehotenstvom, ale už sa aspoň vyspím :D Aktuálne som v 14tt.

ildiko36
28. máj 2023

Tak asi tvoje telo zacina sa pripravovať na nespanie, môžes s tým ratať je aj po porode ca az do 3rokov sa dobre nevyspíš

bolarazjedna
28. máj 2023

Ahoj, ja som to mala od prvej chvíle, do polnoci som nevedela zaspať, potom o 2:00 som sa zobudila, a niet a niet zaspať do 4:00 -4:30. Asi 2x sa mi stalo, že som nevedela zaspať vôbec, az o 8mej ráno 😆
Áno, nespavosť môžeš mať aj v 1.trimestri, kvôli hormonálnym zmenám. V poslednom trimestri býva nespavosť už kvôli tomu, že musíš chodiť často na WC, každá poloha je nepohodlná....

Snáď čoskoro pominú nevoľnosti.... A potom využi tento čas na čítanie, pozeranie filmov, seriálov, čo ťa baví.... 😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre