Neustála mykóza

marcela0110
23. apr 2017

Baby čaute, viete mi poradiť niečo fakt účinné čím sa zbavím mykózy ? Od pôrodu ju mám skoro nonstop. Mala som canesten tablety aj masť, gynopevaryl takisto čípky aj masť, macmiror a ialuna čípky a nič nezabralo. Aviváže ani prach som nemenila, nosím kvalitné spodné prádlo používam lactacyd a stále sa to opakuje. Ďakujem za rady.

rora
23. apr 2017

Vsetko co pises som pouzivala aj ja a nic uz nepomahalo, tak som skusila Lactofeel - (myslim ze tak sa to pise), videla som na to reklamu myslela som ze zas len nejaky reklamny tah ale ze uz nemam co stratit.Je to taky vag.gel na noc a teda super uz po 2 pouzitiach po sebe ziadne problemy... pouzivam ho uz teraz len preventivne hlavne po menzese ci raz za tyzden a uz rok nemam ziadne problemy. Predtym som bola kazdy druhy mesiac na gynde bud so zapalom, mykozou atd :(

mirusss
23. apr 2017

Ahoj, ja som mala podobny problem co mne "zatial" pomohlo:
- wobenzym
- umyvam sa striktne len cistou vodou - ziadne pripravky (to mi poradila urologicka)
- zehlenie bielizne

map0007
23. apr 2017

@marcela0110 kamoška sa nemohla zbaviť mykózy strašné dlho,tiež lieky od dr. nezaberali☹ Tak som jej poradila aby papala menej sladkého a jablčný ocot (každé ráno na lacno jedná lyžica jablcneho octu(z Dm drogérie) a 2 dcl vlažnej vody a vypiť.A pomohlo jej to.Este si robí výplach s rosalginom.A aj probiotika berie a výsledky má už oki u gynekológa.Teraz začala brať Chlamydil extra a vraví,že aj toto jej teraz pomáha veľmi,ale ak kojite tie lieky sa nesmú.Skore zotavenie😉

gabona1
23. apr 2017

Ja mám v chladničke Vagilact, kúpila som ho v lekárni, tam mi ho aj poradili v dr. max, sú to tablety a keď mám problém, tak stačí použiť pár dní a je pokoj. Stojí to ale okolo 10 eur.

tajka1986
23. apr 2017

@marcela0110 Mycomax kura. Uziva sa jedna tabletka v 1.den menzesu. Len neviem, ci je este na predpis,ci na volno. Uzivala som pol roka,je tomu uz vela rokov a odvtedy ani neviem co je mykoza. Ale je pravda ze si davam pozor na to co jem,ziadne alebo minimum sladkosti,jogurty a vela zeleniny a neberiem HAK.

sashena_m
23. apr 2017

mne pomohla kremelina, užívala som ju len dva týždne a už trištvrte roka mám pokoj.

alena2798
23. apr 2017

Ja som takisto mavala opakovane mykozy. Prestala som jest Cokoladu, ochutene jogurty,biele pecivo. Zacala brat probiotika a msmr svaty pokoj. Inak z cokolady sa mi robili aj herpesy. Odkedy ju nejem, herpesy nemam

alilka
23. apr 2017

Ja som mávala časté mikozy..Kým sme sa nepreliecili a partnerom obaja..Začal používať aj on lactacid aby sa aj jemu upravilo PH,ktoré je veľmi dôležite a mám ozaj pokoj už rok a pol .😉

lus83
23. apr 2017

No mykozy su tiez moj chronicky problem. Vyskusala som uz asi vsetko no zat

lus83
23. apr 2017

...vyskusala som uz asi vsetko a nic nezabralo. Lactofeel vraj nie je ucinny ak uz mykoza prepukla...pouzivala som dlho canesten a teraz fungicidin mast- myslim ze celkom zabera. Samozrejme antimykoticke cipky treba aby lekar predpisal. Pouzivam na umyvanie aj specialny Lactacyd pri myk

lus83
23. apr 2017

Lactacyd proti mykoze...no myslim si ze ak uz raz mas v sebe virus ako ja neda sa len tak vykynozit...to je priserneeeee! Vsetko si len zeny musia odtrpiet! Hlavne treba aj partnera preliecit. Ten v sebe ma ten virus ale u nich sa to nijak neprejavuje 😈

juliet86
24. apr 2017

@lus83 skus dietu uplne bez sacharidov tj ani ryzu zemiaky pecivo. Len zelenina maso ziadne ovocie

erickatt
24. apr 2017

A chlapi sa vam liečia?? Lebo za to môžu aj oni

anabeth
24. apr 2017

v takomto rozsahu to už lokalne ťažko vyliečiš, ked sa ti to opakuje dlhodobo aj po preliečení
pohľadaj protiplesňová dieta, musíš si dať asi do poriadku celý organizmus

domisteve
24. apr 2017

Ja som mala.ten isty problem asi 5 rokov dokolecka vyskusala som vsetko mozne... na wc som pouzivala vlhcene detske utierky az kym sme nemali problem s wc a musela som s nimi prestat a odvtedy som nemala ani raz mykozu! Takze odvtedy ziadne vlhcene utierky

domisteve
24. apr 2017

@domisteve a este ziadne farebne a parfumovane toaletne papiere

missguerlain
24. apr 2017

@erickatt Mykoza nie je sexualne prenosna, na SK sice vzdy preliecuju partnera, ale pokial muz nema mykozu (nema ziadne jej prejavy), tak predstava, ze prenasa mykozu na partnerku je uplne scestna.

miriama11
24. apr 2017

Tak ako pisu dievcata , pokial sa neprelieci partner mozes skusat cokolvek, a veru partner nemusi mat ziaden prejav. Skoda ze micomax uz nie je volnopredajny, zaberal dobre

missguerlain
24. apr 2017

@marcela0110 Budu ti tu radit - nepouzivat mydla, nekupat sa, nenosit pancuchace, nejest sladke, nechodit na bazen, nenosit obtiahnute nepriedusne oblecenie, neprat v avivazi, pradlo prat na vysokej teplote (60stupnov a vyssie), nosit len bavlnene, nepouzivat parfemovane vlozky, tampony, jest probiotika, wobenzym, potom to prejde do babskych rad typu: daj si tam biely jogurt so zivymi kulturami (co na tom, ze su to uplne ine kultury :D), natieraj sa kokosovym olejom - ma protiplesnove ucinky, kvapni si tea tree olej na tampon, bude stipkat ale pomoze, bla bla, plus samozrejme odporucia Canesten, Gynopevaryl, popripade vyplachy (najhorsie,co mozes v pripade mykozy spravit), oralne antimykotika. Toto moze pomoct niekomu, kto ma normal mykozu, ktora sa objavi raz za rok...pokial sa fakt bavime o chronickej mykoze, tak vyssie zmienene ma nulovy ucinok.
Ja som k tomuto vyskusala este Candida diet, homeopatika, prestala som uzivat hormonalku, robili mi testy na cukrovku, lichen sclerosus... Co mi pomohlo bola 6mesacna liecba flukonazolom (pomohlo to na tych 6 mesiacov,co som ho brala) plus mast kombinacia clotrimazolu s hydrocortizonom (jedina mast, ktora mi pomohla od priznakov mykozy, kedze mi Dr. pravidelnym predpisom 'beznych' masti vybudoval rezistenciu 😠 , po vysadeni liekov - navrat k starej znamej, pricom samozrejme dodrziavam vsetky zmienene rady (teda okrem toho jogurtu😝, ale tea tree, coconut oil, vsetko mam 🙂
Ak chces, pisni mi sukromne, mozme pokecat, ja bojujem od 2013 a nieco o tom uz viem. Nechcem sa tu nikoho dotknut, lebo vsetky tu maju skusenost s mykozou, ale v skutocnosti o nej vedia kulove pokial veria tomu, ze to je virus, co prenasa muz😝

lus83
24. apr 2017

@missguerlain ale ano prenasa tobaj muz pricom on nemusi mat ziadne priznaky tejto choroby. To aj lekar povie. Mne sa to uz zoparkrat zhorsilo po sexe. A tetaz v tehu to mam nonstop. Tiez som skusala uz vselico. Vsetky gynekologicky o tom vedia vzdy mi len nieco predpisu. Nesnazia sa to nejak extra liecit. Aj v imuno teste mi vysli kvasinky...niektore zeny to maju raz za zivot ine stale :(

tilu
24. apr 2017

@missguerlain nemôžem s tebou súhlasiť. mávala som mykózy pomerne časté, v priebehu roka aj 13-14 krát... prestala som jesť biele pečivo, obmedzila sladké, pila som acidko skoro každý deň cca 2dcl, a užívala wobenzim, netuším čo mi pomohlo, ale fakt som už nejaký rok som bez problémov...

miriama11
24. apr 2017

@missguerlain ja to riesim 13rokov to je celkom dost by som povedala a mozem potvrdit ze vsetko je nanic ked je to chronicke, a mozem povedat ze aj urolog sa k tomu vlazne postavil (stale flukonazol) az nakoniec mu urobil vyter a aha nasiel bakteriu co mi robila problem, a nechcem nic zahovorit ale uz dlhsiu dobu je ok . A jem cokoladu a sladke fakt vela taze asi tak

mon8821
24. apr 2017

Ja som asi pol roka trpela mykózami, ktoré mi začali po užívaní ATB. Brala som lieky, mastičky, čípky. Nakoniec som vyradila z jedálnička všetko sladké a kysnuté, brala probiotiká a nakoniec pomohla až zmena partnera :D :D :D

dixopixo
24. apr 2017

Po porode to iste,uz som ani ku gynekolog nechcela ist.a to som sa vkuse liecila kadecim a liecte aj partera a na testy chodil- chudak nic mu nebolo a musel tiez vsetko absolovat a pocuvat ci mi je verny,ved to je sex prenosne 🙄.
Gynexid cistiaca pena je skvela a Candistop probiotika pre zeny som brala 3 mesiace teraz mám 3mesiace pauzu a tak opat budem brat - uzivat takto 1 rok aby sa telo s pomocou znormalizovalo a ja uz nemam ziadny problém a dokonca teraz jem aj sladke kolko chcem. Skore zbavenie sa tej pliagy 😎

missguerlain
24. apr 2017

@lus83 Lekar povie, ze muz na teba preniesol kvasinky ked on sam ich nema? Tvrdenie, ze muz prenasa mykozu na zenu, pricom on sam mykozu nema je najvacsi mytus, co moze byt. Ano, mykoza ma suvislost aj so sexom, a casto je sexom 'vyvolana', ale to nie je preto lebo to zena 'chytila' od partnera. Ja som tomuto tiez kedysi verila, ze si to partneri vzajomne 'predavaju', ale vtedy to este nebolo mojou kazdodennou sucastou.
Kvasinky v tehotenstve su kapitola sama o sebe, u teba asi bude x faktorov, ktore ju sposobuju. Poradit neviem ☹

missguerlain
24. apr 2017

@tilu A s cim jako nesuhlasis? 😀

missguerlain
24. apr 2017

@mon8821 Korelacia neimplikuje kauzalitu 😀

smoni
24. apr 2017

skúsila by som ísť do probiotík. Nemáte stres resp. prílišnú únavu?

marina24
24. apr 2017

poznám dôverne.
ale to, čo píšeš by ti malo pomáhať, ginopevaryl je pecka na to,ak sa spravne aplikuje...ale zehli si pradlo, nos vzdusne, nepot sa medzi nohami, a zehli !! ostosest..plus nejedz sladke vobec ani pecivo, a nasad wobenzym (profizym) aspon na pol roka...a nepouzivaj ani laktacyd ani nic, nijake veci chemicke tam dole, nic, ani obrusky, nic nepoizivat zziadne mydla, urolog mi zakazal vyslovene nieco tam pouzivat ,iba teplu cistu vodu, dokonca ani kupele vo vani...nic.....a vela vela bielych jogurtov plus laktobacily do posvy vkladat aj jest...to po roku by malo ustupiť,ked budes toto presne dodrziavat..a najma vytrvat v tomto, je to sialeny beh na dlhe trate..aj ked toto vsetko ja dodrzujem. mavam to obcasne..asi raz za dva tri mesiace a ak mas peniaze, na dva tyzdne hybaj do teplej vody k moru...slana voda tiez pomaha......zelam vela uspechov

libawet
24. apr 2017

@marcela0110 mykózu môže spôsobovať aj orálny styk, čo je dosť častý faktor. Ďalší taký faktor sú sladkosti=kvasinky. Dobré je nosiť nohavičky zo 100% bavlny. Nepoužívať tampóny. Vyvarovať sa kúpaniu, radšej uprednostniť sprchu. Nepoužívať intímne gély na umývanie, radšej v tomto období len čistú vodu. Celková očista organizmu, kvasinky môžu byť už aj v črevách.