Niečo účinné na nespavosť

gabika0825
13. feb 2024

Ahojte dievčatá, tie čo máte problemy s nespavosťou, čo vám pomáha? Hlavne nespavosť vyvolaná stresovým obdobím. Problémy so spánkom typu že by som sa budila nemám, ale problém mi robí to zaspanie. Do toho mám partnera čo chrápe, už som na to nejak zvyknutá, no teraz mi to začalo neskutočne prekážať, spánok nemám dobrý, spím aj 8 hodín keď už konečne zaspim, ale aj tak sa cítim byt neskutočne unavená. Mám teraz celkovo tazsie obdobie, hlavne veľmi stresové. Dajte tip na niečo čo vám pomáha, popripade nejaké vitamíny na spanie

cookie29
13. feb 2024

Neda sa odburat nejako stres? Uz Ty musis vediet, co Ti pomoze, ci skor vyburit sa sportom, alebo tepla vana. A mozno nejake magnezium. A nejaky cas ist spat do obyvacky...

deti95060810
13. feb 2024

začni s magnéziom... časom uvidíš či to pomáha

juliet86
13. feb 2024

magnosolv. melatonin od verde lubovnikovy caj. jogameditacie dychove cvicenia. nebyt na mobile citat si knihu vyvetrat zatazova prikryvka ak nezaspavas odist z postrle a vratit sa. vyriedit co ta stresuje

gabika0825
autor
13. feb 2024

@cookie29 vaňu si dávam skoro každý večer, aj esenciálne oleje si tam dávam na uvoľnenie, snazim sa aj nejesť pred spánkom ťažké jedla aby mi to netrávilo potom v noci. Vetram dostatočne pred spaním a cez deň mám pohybu dosť. Ide len o to že v práci mame teraz náročné obdobie, robím nadčasy + prácu za 2 ľudí, je to len na nejaký čas ale nie som zvyknutá na takýto zhon a extrémnu psychickú záťaž.

gabika0825
autor
13. feb 2024

@juliet86 na telefone nebyvam vôbec večer, snazim sa ho po príchode z práce hneď hodiť na nabijacku, kniha má neuspi, lebo sa na ňu neviem sústrediť. Magnezium beriem pravidelne

cookie29
13. feb 2024

@gabika0825 poznam, minuly rok sme mali systematicky o 1-2 ludi menej ako treba, takze v podstate sme cez 9 m tahali vacsiu zataz a predavala sa firma, cize roboty ako na kostole. Sport, tam neslo len o to mat dostatok pohybu, ale sposob akym odburat adrenalin. Mozes behat cely den v robote a nevyventilovat. Aku mas psychohygienu? Co Ti pomoze vypnut? Moze to byt cokolvek, ako som pisala sport? Joga? Meditacia? Pilates? Skakanie? Strikovanie? Kreslenie? Mandala? Skusaj

charlottha
13. feb 2024

@gabika0825 podla vlastnej skusenosti odporucam nieco s L-triptofanom a na nespavost pomoze aj viac fyzickej aktivity co ta vybije a zaroven prides na ine myslienky.

juliet86
13. feb 2024

@gabika0825 tak skus tie zvysne rady ;)

domi2425
13. feb 2024

@gabika0825 ja som skusala mozne aj nemozne, vsetko volnopredajne, dlhe roky som sa trapila a potom som zacala uzivat zopitin (na predpis) a teda neviem ani slovami popisat ako sa mi zvysila kvalita zivota.. teraz som tehotna takze neuzivam, ale predtym som si ho nemusela davat ani kazdy den a spanok sa mi postupne upravoval

zuzanka.zuzu
13. feb 2024

fyzická robota 👍

domi2425
13. feb 2024

@zuzanka.zuzu toto vobec neplati🙂

zuzanka.zuzu
13. feb 2024

@domi2425 nemyslím umývanie podlahy 2i novostavby s robotickým mopom 😉 motyka, rýľ, 10 árov, padnes polomrtva

domi2425
14. feb 2024

@zuzanka.zuzu ved to nemyslim ani ja🤷🏻‍♀️nespavost je vela krat chronicka a nezalezi od fyzickej aktivity cez den

gabika0825
autor
19. feb 2024

@zuzanka.zuzu a to akože kde mám ísť rýľovať ? 😀 nemáme záhradu žiaľ ani rodina. Snazim sa hýbať čo najviac. No nemám pocit že má vždy fyzická aktivita vplyv na spánok. Skôr keď ešte k večeru niečo robím, popripade sa idem prejsť, tak som práveže viac nabudená ako unavená

gabika0825
autor
19. feb 2024

@cookie29 pilatesu som sa venovala v minulosti, teraz nemám toľko času ísť niekde do skupiny, tu ani v okoli kde bývam nič take nie je, iba jedna cinkaren, kde chodia samé gorily a ženu som tam nikdy nevidela 😀 ja sa snazim aj pocvicit doma, no nebaví má to tak ako vo fitku alebo ako som spominala v tej skupine na pilatese. Nevydržím toľko cvičiť. A psychohygiena u mna znamená buď upratať doma, alebo sa prejsť po okoli, skúšala som aj behávať, ale to má vôbec nebaví a musela som sa dotoho vyslovene nútiť. Ak by som mala v blízkosti nejaký les alebo antuku kde sa dá pobehať tak by má to viac bavilo ako na sídlisku po chodníkoch.

cookie29
19. feb 2024

@gabika0825 hladas vyhovorky ako nie... 🙂 nic v zlom, len to tak znie. Ale nespavost ma bohuzial svoje nasledky a je to zacarovany kruh. Ani mna nebavi cvicit samu, tiez nestiham, navyse vecer to nie je bohvieaky napad, lebo ako sama pises viac to nabudi. Ale co ti pomoze si musis najst Ty sama

domi2425
19. feb 2024

@gabika0825 ja ked som mala pripravu na skusky a behala som pravidelne tak som chodila na tie skvary kde sa dal lepsie merat cas, behala som sice dokolecka ako skrecok ale bavilo ma to viacej ako po sidliskach, inak medzi “gorilami” je vela krat lepsie ako medzi zenami, oni len vyzeraju drsne😅ale ak trpis naozaj chronickou nespavostou tak taketo bludy ti aj tak nepomozu, ze fyzicka robota a unavit sa cez den..ja som mohla byt akokolvek unavena ale nezaspala som, aj ked som robila extremy niekedy ze 15 h denne fyzickej prace.. toto ma povod niekde ovela hlbsie, nie je to moj vymysel ale rozpravala som sa o tom s jednou psychiatrickou - ze niektori ludia jednoducho nevedia a nedokazu oddychovat, taki ktori to dokazu to nikdy v zivote nepochopia, aky je to pocit.. u mna prve tazkosti zacali ked som mala 15-16 rokov.. a veru som sa natrapila, ked som uz zacala pracovat a prisla z roboty domov a nemohla som zaspat, celu noc som preplakala z toho aka som bola frustrovana a unavena a ked som konecne zaspala o 4 rano tak o hodinu mi zvonil zas budik ze musim ist do roboty😆treba skusat samozrejme ale niekedy neni ina cesta von z toho ako navstivit lekara a nechat si pomoct, kedze ako tu uz bolo spomenute nespavost ma nasledky.. aj ked sa to neprejavi hned

gabika0825
autor
20. feb 2024

@cookie29 ja nehľadám výhovorky skôr som sa pýtala na nieco naozaj overené, popisala som svoju situáciu a aj to co zvyknem robievat, aby tu neboli rady tohto typu. Žiaľ je tu len zopár normálnych komentárov. 🤷🏼‍♀️

gabika0825
autor
20. feb 2024

@domi2425 no ja som predtým nemala problémy zaspať, ale začalo mi neskutočne stresové obdobie ako som hore písala v príspevku, odvtedy začal aj tento problém. Dnes zas… zaspala som o pól noci, zobudila som sa o 4 ráno a zas do 6 som len ležala v posteli a pretacala sa. Potom som na hodku nejak zaspala a ďalej už spať nemôžem lebo musim ísť do prace…

cookie29
20. feb 2024

@gabika0825 problem je, ze zazraky neexistuju... jo sla som spat vcera o 21hod a od cca 0h30 som hore a musim fungovat... takze viem o co ide, napisala som Ti viacero moznosti, ale ziadna Ti nesadla... este mas moznost ist k lekarovi a pytat si tabletky. Aj tak sa da....lenze to je tiez zacarovany kruh, lebo vedlajsi ucinok tychto liekov je nespavost....

domi2425
20. feb 2024

@cookie29 vedlajsi ucinok nie je nespavost😄ked je dobre nastavena liecba tak tie lieky clovek ani nepotrebuje kazdy den

@gabika0825 bud vydrzis toto obdobie alebo to budes riesit🤷🏻‍♀️ja som napisala svoju situaciu, ktora vsak bola trosku extrem lebo to naozaj trvalo roky.. v tvojom pripade to nie je take zle, ani zaspat o polnoci a pospat aspon tie 4 hodiny.. myslim si ze aj keby ides k lekarovi tak nedostanes lieky na spanie ale skor nieco na ukludnenie kedze to je nasledkom stresoveho obdobia

cookie29
20. feb 2024

@domi2425 precitaj si letak, je to jeden z vedlajsich ucinkov a tiez mozu byt navykove aj ked je liecba dobre nastavena. Bohuzial zazila som na vlastnej kozi. Je to nieco idealne kratkodobe, ked skutocne potrebujes preklenut, ale spanok sam o sebe nie je taky regenerujuci ako pri prirodzenom spanku. Ale podla mna toto je az posledna moznost

domi2425
20. feb 2024

@cookie29 ja s tym pracujem takze pribalove letaky citat nemusim😆co vsetko je pri liekoch pisane ako vedlajsi ucinok a nikdy sa to neprejavi a uz vobec nie u kazdeho.. mrzi ma ze si mala takuto skusenost, ale nie je to tak u kazdeho

cookie29
21. feb 2024

@domi2425 tak je fakt ze patrim k ludom u ktorych bohuzial vyskocia velmi zriedkave vedlajsie ucinky... 🙂 a aj moje deti su take....