Objaví EKG a ECHO problém so srdcom?

21. apr 2022

Objavi EKG alebo ECHO srdca keby bolo srdce chore?liecim sa na vysoky tlak mam 23 rokov a zamyslam sa nad tym ze preco to tak je, ekg echo som mal v poriadku obezny niesom, stravujem sa tak stredne ako kazdy iny clovek a aj tak mam vysoke tlaky, som z toho zufaly uz.Sportoval by som rad, ale trosku namahy a citim tlak v hlave toci sa mi v nej atd potom je tazko sporotovat..

kacena4
21. apr 2022

moze to byt genetika, predispozicia zdedena

bolarazjedna
21. apr 2022

vysoký krvný tlak nie je vždy spojené s ochorením srdca, aj keď môžu byť súčasne prítomné. Môžeš mať zdravé srdce a pritom vysoký krvný tlak. Vysoký krvný tlak je väčšinou "esenciálny", to znamená, že presná príčina sa ani nezistí. Avšak v tvojom veku je veľmi dôležité vylúčiť sekundárny vysoký krvný tlak - keď príčinu sa dá zistiť. Zrejme si absolvoval viaceré vyšetrenia /sono brucha, vyšeternie obličiek, endokrinologické vyšetrenie/, aby sa sekundárna príčina vylúčila.

malebiele
21. apr 2022

ekg nie, echo ano a este by som zvazila 24h holter, ak budu vsetky vysledky ok, potom je pricina inde ako v srdci

luccija
21. apr 2022

Aký máš tlak?tvoji rodičia majú vyšší liečia sa?
Na tlak je najlepšie športovať skús sa menej pozorovať si mladý človek.Tlak môžeš máš vyysi z napätia, stresov, strachu...

autor
21. apr 2022

@bolarazjedna ano vsetky vysetrenia som mal co si uviedla nenaslo sa nic, preto moj tlak je primarny

autor
21. apr 2022

@luccija dnes ked som nevzal lieky lebo som bol na odber som mal 170/100, ked beriem lieky vacsinou sa pohybuje okolo 130-140/ 80-90.Otec mal vraj vyssi tlak ale niesom si isty uz, a mama ma v poriadku

autor
21. apr 2022

@luccija v tom momente ked som si ho meral som bol v pohode, este sestricka mi merala tlak vravela ze 120/80 ja som si pomyslel ze Hmm jasne taky tlak nemam ani ked beriem lieky +magnezium..prisiel som domov zmeral ze mozno mam taky dobry tlak a 170/100 cize sestricka pravdepodobne klamala..

bolarazjedna
21. apr 2022

tak asi viac nevieš spraviť, ako zdravá životospráva, nefajčiť, nepiť alkohol, čo zle vplýva na cievy a môže krvný tlak negativne ovplyvniť. Dôležité je lieky nevynechať - pišem to preto, lebo v nemocnici som sa stretávala s mnohými ľudmi, ktorí po x rokoch užívania liekov prestali lieky brať /lebo však kým si užívali lieky, mali vždy tlak dobrý/, a potom po rôznom čase žial skončili u nás s mozgovým krvácaním pri vysokom krvnom tlaku, žial, aj mladí ľudia.

irusa
21. apr 2022

A zamýšľal si sa,že to máš zo psychiky....???? V 95 % lekári nevedia príčinu vysokého krvného tlaku..to mi povedala kardiologicka..a nemyslím si,žeby sestrička klamala

luccija
21. apr 2022

Sestrička by Ti určite nesklamala.Mozno nemáš dobrý tlakomer aký máš na zápästie?tie bývajú zradné.
Ty si tu už písal však?nehladaj si choroby máš porobené vyšetrenia si zdravý.Ani 130 sa nepovažuje za vysoký tlak.Aj nervózni ľudia, cholerici čo majú veľa stresu majú vysoký tlak.Flegmatici zase nízky.Si "natlakovany" niečo Ta hnevá, alebo si uzkostny s bojíš sa o seba.Daj si magnézium a choď športovať rýchla chôdza, bicykel.Moj muž, keď mal vyšší tlak povedali mu, že má schudnúť a začať športovať a tlak išiel dole.
Robili Ti sono ciev?

autor
21. apr 2022

@luccija je zas pravda ze som nervoznejsi a sem tam mam uzkosti tiez som myslel ze ci to nemoze byt z toho, ale dnes ked som si meral bol som uplne v pohode zato nechapem preco bol vysoky.Sono ciev mi nerobili

autor
21. apr 2022

@irusa moze byt ze aj zo psychiky, lenze co v takom pripade?AD?no neviem

irusa
21. apr 2022

Môže....prečo hneď AD...čo tak sa zamyslieť a zmeniť doterajší život... eliminovať stres

jokk
6. okt 2022

Dobrí deň mám na ekg nespecificke zmeni čo ťa znamena

anicka176
6. okt 2022

@jokk nevidím záznam, tak môžem len povedať svoj názor, že zjavne tam nebolo nič vyslovene svedčiace pre akútnu srdcovú poruchu

jokk
7. okt 2022

@anicka176 no bol som RTG a že srdce dobrej polohe ani zvedceni neni. Pondelok idem na echo

anicka176
7. okt 2022

@jokk na echu Vám povedia viac ohľadom funkcie srdca

jokk
7. okt 2022

@anicka176 bojím sa že to bude niečo nedobre

anicka176
7. okt 2022

@jokk netreba sa dopredu obávať, hlavne aby Vám lekár pomohol

jokk
8. okt 2022

@anicka176
@anicka176 také mám ekg

anicka176
8. okt 2022

@jokk ďakujem, tiež som názoru, že Echo je potrebné pre posúdenie funkcie srdca

jokk
8. okt 2022

@anicka176 tak podľa teba keď vidíš na te ekg tak je to zle

jokk
8. okt 2022

@jokk
@anicka176 podľa vas

anicka176
8. okt 2022

@jokk nevidim EKG záznam - len jeho popis, áno su tam nešpecifické zmeny, viac informácii poskytne echo

jokk
8. okt 2022

@anicka176 možno že sa viznas