Odhalí antigénový test to, keď je človek najviac infekčný?

29. mar 2021

dobre chapem ze atg odhali ked je clovek najviac infekcny co by mali byt prve dni od nakazenia a pcr zachyti aj to aj uz testovany neni infekcny ale virus ma stale v tele?

bebemonika
29. mar 2021

Áno, hovorí sa to tak.

katkahs
29. mar 2021

Ano, ale napr. pan Kollar vysvetloval, ze antigeny nefunguju tak ako si mnohi myslia. Ide o to, ze aj keby si sa testovala kazdu hodinu kazdy den, tak antigen ta odhali cca na 4 den odkedy si pozitivna, a zatial za tie predosle dni mozes niekoho nakazit, lebo si myslis, ze si negativna. Ta psychologia tych testov je velmi zla. Mnoho ludi ide na test, lebo chce vediet, ci je ok, ci moze ist napr navstivit blizkych, dostane negativny vysledok a veri tomu. PCR testy su presnejsie, zachytia ovela skor, ale tiez nie su stopercentne 🙂

eliskadad1
29. mar 2021

no už keď máš príznaky tak vtedy by to mal zachytiť

monika_d
29. mar 2021

Ja poznám viac prípadov, kedy boli príznaky a ukázal negatívne.. akosi som im prestala verit

autor
29. mar 2021

@katkahs ale pcr zachyti vraj aj spatne 2, 3mesiace. ze je viac citlivy a zachyti aj ked uz testovany nieje infekcny. Tym padom ma napada ze ak niekoho nezachytil antigenovy a dajme tomu po dvoch mesiac ide na pcr kedy vlastne by uz mal mat covid prekonany. Antigenovy by mal zachytit ak si prave nakazena ° najviac infekcna vlastne ked si najviac rizikova ako prenasac. Dobre rozumiem?

autor
29. mar 2021

@katkahs ono je asi normalne ze nezachyti hned vsak asi ani pcr hned nezachyti preto ked sa nemylim po blizkom kontakte sa chodi na pcr az na osmy den lebo skor by nemusel zachytit

ninusa221
29. mar 2021

My sme to mali tak že priateľovi štvrtok bolo zle v sobotu sa otestoval negatívny takže prišiel po mna išli sme ku jeho rodicom pondelok išiel do roboty a vola mi že ide domov lebo je pozitívny tak je to take divne presne na 13 deň sme sa išli otestovať a boli sme negatívny

tanuuulka
29. mar 2021

Ja som mala antigen pozitivny 3 tyzdne po nakazeni a 2 tyzdne po uplnom vylieceni, ked uz som nemala priznaky a bola pri plnom zdravi.. tie antigeny su cele nepresne

autor
30. mar 2021

@tanuuulka ako si to zistila? Po pozitívnom teste sa nemusí ist 90 dní testovať. Ty si sa bola 2tyzdne po vyliečení a zase bol pozitívny?

tanuuulka
30. mar 2021

Nie, cela rodina sa nakazila na vianoce a my sme nikam nechodili 3 tyzdne, lebo som potrebovala byt zdrava. Jediny kontakt sme mali s pozitivnym clovekom na vianoce, nevedeli sme to dlho, tusili, lebo sme mali priznaky, ale testovat sme sa neboli, lebo sme boli zavreti doma a cele 3 tyzdne vobec nikam nechodili, takze sme nemali koho nakazit. Po novom roku mi uz nic nebolo, ag test som mala 14.januara a bol pozitivny.

patrishapat
30. mar 2021

Môj muž mal AG test pozitívny a ja negatívny no na 1000% som bola už dávno nakazená, o 3 dni som išla na pcr a ten bol pozitívny. A inak, PCR test ti ukáže aj dva mesiace po prekonaní pozitivitu