Ako dlho je človek infekčný pri hnisavej angíne?

Zodpovedané
5. jan 2022

Dobrý deň,

môj priateľ ma 19 rokova a od utorka minulého týždňa (28.12) má hnisavú angínu. Nemal ani horúčku. Len bolesť hrdla a na jednej mandli mal biele fľaky.

Od utorka mal hneď antibiotiká Xorimax 500, bral ich na 5 dní do nedele. V nedeľu ráno mal ešte Xorimax a už večer mal Zinnat na dalších 5 dni. V piatok sa mu vsetko zlepšilo. V sobotu a nedeľu biele fliačky mal menej. Dnes a včera už nič citi sa úplne zdravý.

Zinnat má do štvrtku. Berie aj probiotiká. Dnes som s ním bola v kontakte. Čítala som, že človek prestáva byť infekčný pri angíne, keď má antibiotiká do 24 - 48 hodín.

Je to pravda?

Dnes to bol týždeň od začiatku ochorenia.

Hrozí mi nakazenie sa?

Ďakujem

Dobrý deň,

po týždni sa určite nenakazíte od priateľa. Akonáhle zaberie antibiotická liečba, tak by ste sa nemali nakaziť, aj keď angína je oveľa menej infekčná ako rôzne vírusové ochorenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková