Opakovaná mykóza každý mesiac

magdalenka188
16. júl 2015

Ahojte baby 🙂 píšem tu, pretože už neviem čo mám robiť. Opakovane mám každý mesiac mykózu, od februára už 6ty krát. Vždy som šla za gynekológom, vyskúšala som už candibene, canesten, macmiror, gyno-pevaryl, gynazol, beriem aj imunor. Lieky vždy zaberú, ale ono sa to nakoniec opäť vráti stále. Vždy to mám tam dole hrozne opuchnuté a pri okraji vchodu mám akési výrastky. Tie sa zmiernia po liečbe, ale akoby tam vždy ostali a je to tam potom hrozne citlivé - také ranky. Priateľa mám, ale kvôli týmto problémom sme spolu ešte sex nemali (on je môj prvý vážny priateľ, máme 21, ani jeden sme ešte nemali sex). Sme už z toho dosť smutní obaja, ja obmedzujm cukor a sladké najviac ako sa dá, nosím len bavlnenú bielizeň, na umývanie používam už len čistú vodu, nepoužívam nič parfumované a ani tampóny. Dnes v noci to zase začalo, kvôli svrbeniu som nemohla ani spať. Dala som si nadránom zvyšok masti fungicidin a šla ráno na krv k doktorke, lebo som bola objednaná a trošku sa to zmiernilo. Idem ku gynekológovi poobede, ale neviem, ako si poradí, aj on je už z toho dosť mimo, pretože mi nič poriadne nezaberá. Máte niektorá podobnú skúsenosť? Čo vám pomohlo/zabralo/osvedčilo sa najviac? Máte niektorá skúsenosti s Wobenzymom? Privítam každú radu baby 🙂 ďakujem 🙂

renca026
16. júl 2015

ahoj a nerobil gynekolog nejake vytery z posvy ?lebo to ozaj mavas dost casto. ja som to predtym mavala zhruba raz za pol roka, vzdy mi dal nejake gulicky do posvy a preslo to. hlavne v lete som to mavala. ale zacala som pouzivat taku penu z oriflame, vola sa to feminelle special care +, a odvtedy ako keby utalo, uz dva roky som nemala ziadny problem, hoci som dovtedy vyskusala vsetky mozne intimne emulzie, aj drahe kadejake a tiez nic nepomahalo. ja byt tebou dam si urobit volake stery z posvy, popripade aj krv zobrat, ci tam nemas volaco v tele, co ti to sposobuje, resp. vyvolava tie infekcie posvy. vela stastia drzim ti palce aby si sa toho zbavila

magdalenka188
autor
16. júl 2015

@renca026 výter mi robil keď som tam bola pred mesiacom, bola tam candida,to mi povedala sestrička keď som tam volala a spýtala sa ma aké mám lieky a vraj by to malo stačiť..dnes sa na to spýtam doktora a aj tá krv je dobrý nápad, spýtam sa či mi zoberú 🙂 ďakujem 🙂

steinarka
16. júl 2015

@magdalenka188 odporucam prirodne vaginalne teliesko Scarlett.. je sice drahsie, ale rozhodne lepsie ako antibiotika a hlavne - zbavi zarucene problemov.. kuk moj album - Nielen pre snazilky

muskamala
16. júl 2015

Ahoj, ak máš candidu, tak si nasaď probiotiká, aj na vkladanie aj na užívanie, čo najmenej konzumuj sladkého a ešte ak máš náhodou mykózu ty alebo tvoj partner na nohách, rukách, kdekoľvek, tak aj to môže byť príčina, v takom prípade treba ísť ku kožnému a ten nasadí lieky a maste, tu treba candidu vyhubiť aj zvnútra.

magdalenka188
autor
16. júl 2015

@muskamala ok, skúsim 🙂 máš s nejakými aj skúsenosť ty, alebo nejaký známy? Ja som mala raz gyntimu, ale mala som alergickú reakciu :/ možno to bolo zo šalvie.

muskamala
16. júl 2015

jaj, prepáč, až teraz som si všimla, že píšeš, že s priateľom nemáte styk, tak v každom prípade si over všetko ostatné a tie probiotiká sú fakt dobré na posilnenie imunity tam dole, lebo lieky ti vyhubia všetko, aj tie baktérie, ktoré sa starajú o zdravé ph v pošve, preto po každej liečbe treba nasadiť probiotiká, aby sa infekcie nevracali. Držím palce 🙂

magdalenka188
autor
16. júl 2015

@steinarka fúha, o tom som nepočula, mrknem tiež

muskamala
16. júl 2015

@magdalenka188 gyntima je dobrá, ale ak ti vadí šalvia, tak povedz dr. nech ti predpíše gynoflor 🙂

steinarka
16. júl 2015

@magdalenka188 vela zien nema ani tusenie, co to je.. a pritom to je uplne bezpecne, napriklad aj v tehotenstve.. ja ked osm otehotnela, objavila sa u mna mykoza, dala som si Scarlett a ked som bola naposledy na vysetreni, vysledky vyterov mam uplne v poriadku 🙂 a to aj bez antibiotik..

danna85
16. júl 2015
magdalenka188
autor
16. júl 2015

@danna85 dakujem, precitam 🙂 🙂 aj ked mam pocit ze uz som prehladala cely internet aby som našla vhodne riesenie :D

cicamica1980
16. júl 2015
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

hod sa do skupiny zdravie z prirody - je sukromna, mozes napisat IP prevenarovi /prevenar/
viac krat sa to tama preberalo.
pokial ide fakt iba o premnozenu candidu, treba proticandidovu dietu. nestaci vysadit sladke, ale vysadit vsetky rychle sacharidy /bielu muku, bielu ryzu, zemiaky..../ pripadne uplne vysadit vsetky sacharidy. pri diete velmi pomaha GSE a candex - docitas sa v skupine.

mne osobne pomohlo kombinacia GSE a strava - uplne som sacharidy nevysadila, ale vysadila som tie jednoduche/rychle. klop klop pol roka mam zatial pokoj🙂

299janka
16. júl 2015

potrebujes posilnit imunitu....kremy a ATB a podobne veci neriesia problem, len ho potlacaju...mne vyhovuje Colostrum v kombinacii s Aloe vera gelom. dvojmesacna kura 2x rocne. podla mna je vsetko o imunite a o doplnani probiotik.

nair
16. júl 2015

@magdalenka188 Ja radím riešiť to komplexne, zájsť aj za obvodným lekárom, potom možno za imunológom..

magdalenka188
autor
16. júl 2015

dakujem dievcence, snad sa toho zbavim cim skor :(

ivana2301
16. júl 2015

@magdalenka188 ahoj ja som bola podobne natom kedysi ako ty..Ja odporučam wobenzim!Pomohol mi aj na iný problem a hlavne aj na takéto gynekologické ťažkosti je ako stvorený.Treba si dobre preštudovať dávkovanie a presne to dodržať. Ja som brala aj 3 krát denne po 8 tabletiet. To ti len píšem že sa nezlakni dávkovania.Lebo u každého problemu je dávkovanie individuálne a aj doba užívania.A teda aj probiotika sú veľmi dôležité. Držím palce aby zabralo.

simsalabim
16. júl 2015

@magdalenka188 ja som pred mnohymir okmi mala neustale vracajucu sa mykozu - niekedy aj 2x do mesiaca. Prva vec, co po par mesiacoch a vyteroch na gynde urobili, bolo, ze mi predpisali silne vaginalne probiotika (ako gynoflor)a oralne antimykotika, ktore sa jedli vzdy v 1 a posledny den mestruacie (u mna to bol Sporanox a Diflucan). Toto dost zredukovalo vyskyt mykoz, ale nie uplne. Urobili mi testy na cukor a nasledne ma poslali na alergologiu a imunologiu, kde porobili nejake testy a zistili alergiu, takze nasadili antihistaminika. Okrem toho sa v tej dobe podavala aj autovackina, ktoru ti vyrobili na mieru - toto sa uz nerobi, ale dostat volno predajny podobny pripravok "vakcina" CANDIVAC, ktory ma pomoct lokalne na imunitu (je to na sposob Ribomunylu a Imunoru, ale urcene na mykoticke infekcie). V cakarni u mojej dr. som dokonca pred mesiacom citala studiu na temu ucinnosti tohto lieku na opakovane mykozy - a zaver autora bol, ze on svojim pacientkam odporuca pripravok uzivat v prvy mesiac kazdy den a dalej potom podla navodu, 10 dni v kazdom mesiaci, potom pauza, po dobu 6 mesiacov. Takze mozes vyskusat... Urcite si pytaj 1) systemove antimykotika 2) profylakticku liecbu na mykozy 3) vysetrenie na cukor 4) odporucenie na imunologiu.
Mne nakoniec definitivne pomohla homeopaticka, odvtedy som mykozu nemala (cca 17 rokov).

monikalc
16. júl 2015

Ozaj skus probiotika, mne pomohlo len to.

magdalenka188
autor
16. júl 2015

zienky ste super 🙂 idem teda ku gynekologovi teraz a spytam sa na tie probiotika, ktore budu pre mna vhodne, objednam sa na imunologiu a urcite pojdem na krv 🙂 ved takto to dalej ist nemoze, strasne to vycerpava, hlavne psychicky, snad viete o com hovorim 😒

299janka
16. júl 2015

no ano.... je to otrava...snad sa to rychlo napravi 🙂

happyinka
16. júl 2015

tie ranky co si pisala, ze tam mas, som mala aj ja a taktiez opakujuce sa mykozy. nakoniec novy gyndos dosiel na to, ze je to vaginalny herpes!! poslal ma k infektologovi a ten mi predpisal lieky na herpes.odvtedy ziadne ranky a ani mykoza. klop klop ☺

mamadana2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanadringus
17. júl 2015

Do nedávna som to mala aj ja každý mesiac (naozaj utrpenie) . Keď ma začalo všetko dole svrbieť, tak som si to vedela rozškrabať až do krvi... Gynekologička mi povedala, že týždeň pred vyšetrením si mám robiť výplachy z vonku aj vnútra. Dala mi nejaké tabletky 10 dňové a po menštruácii som si mala kúpiť Vitagyn C mastičku do pošvy... Odvtedy našťastie žiadny problém nemám - zatiaľ.

gab
17. júl 2015

1. co zabera su probiotika, hlavne si kup s najväcsim mnozstvom dobrych bakterii + dat si protikvasinkovu dietu http://www.maminka.cz/clanek/protikvasinkova-di...

http://www.fertility.sk/sk_SK/terapie/prirodna-...

sladke, biela muka, sacharidy - candida miluje sladke, lebo sa z toho pekne "zivi" - cize ocistit creva...
2. hlavne podporit imunitu a mozno prist na to, coby ti mohlo spôsobovat opakovane sa zapaly, napr. u mna jednoznacne oriesky, arasidy,
+ môzes vyskusat , keby uz nic nezaberalo, ale môze sa len jedna, je dost silna, dostat kupit v lekarni
https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty...

alebo na podporu imunity silna davka probiotik http://www.lieky-online.sk/arko-defenses-adult-...

silno drzim palce, urcite to zvladnes, nejde to zo dna na den, ale ten pocit potom, ked uz nic nestipe je super... 😉

zuzanadringus
17. júl 2015

@gab Mykomax150 je po novom na predpis 🙂

gab
17. júl 2015

@zuzanadringus - aha, no prave pozeram, ze od 1.4.2015 😕 .. tak to potom ano, ked to clovek nepotrebuje, tak je mimo obraz 😀 , v case ked mi to bolo treba, tak na predpis nebola 🙂

sipocka
17. júl 2015

Mne pomohlo vysadenie psenicnej muky....

zuzanadringus
17. júl 2015

@gab presne tak, ja som si ho išla vtedy kúpiť a povedali mi, že už týždeň je na predpis... Tak som sa tiež čudovala ☹

janazah
17. júl 2015

Neviem, kedy ti to vzniká, či po menštruácii, alebo nie, ale ak áno, tak zmeň vložky. Teraz je na trhu novinka od austrálskej firmy cottons, na www.cottons.sk si to môžeš pozrieť, sú to prírodné vložky a tampóny. Ani by si neverila, čo všetko je v bežných vložkách, koľko syntetiky a plastov. Alebo potom ešte sa prípadne opýtaj gynekológa, či ti pomôžu probiotiká. Ja mávam mykózy pri oslabenej imunite a probiotiká tiež pomáhajú. Ale používam aj tie spomínané vložky. Skús.

alenka7777
17. júl 2015

Jednoznacne odporucam anionove vlozky.mne velmi pomohli.