Opakovaná mykóza každý mesiac

magdalenka188
16. júl 2015

Ahojte baby 🙂 píšem tu, pretože už neviem čo mám robiť. Opakovane mám každý mesiac mykózu, od februára už 6ty krát. Vždy som šla za gynekológom, vyskúšala som už candibene, canesten, macmiror, gyno-pevaryl, gynazol, beriem aj imunor. Lieky vždy zaberú, ale ono sa to nakoniec opäť vráti stále. Vždy to mám tam dole hrozne opuchnuté a pri okraji vchodu mám akési výrastky. Tie sa zmiernia po liečbe, ale akoby tam vždy ostali a je to tam potom hrozne citlivé - také ranky. Priateľa mám, ale kvôli týmto problémom sme spolu ešte sex nemali (on je môj prvý vážny priateľ, máme 21, ani jeden sme ešte nemali sex). Sme už z toho dosť smutní obaja, ja obmedzujm cukor a sladké najviac ako sa dá, nosím len bavlnenú bielizeň, na umývanie používam už len čistú vodu, nepoužívam nič parfumované a ani tampóny. Dnes v noci to zase začalo, kvôli svrbeniu som nemohla ani spať. Dala som si nadránom zvyšok masti fungicidin a šla ráno na krv k doktorke, lebo som bola objednaná a trošku sa to zmiernilo. Idem ku gynekológovi poobede, ale neviem, ako si poradí, aj on je už z toho dosť mimo, pretože mi nič poriadne nezaberá. Máte niektorá podobnú skúsenosť? Čo vám pomohlo/zabralo/osvedčilo sa najviac? Máte niektorá skúsenosti s Wobenzymom? Privítam každú radu baby 🙂 ďakujem 🙂

magdalenka188
autor
23. júl 2015

Ahojte baby, no konecne sa nieco našlo, je to streptokok ktory mi vzdy robi tie zapaly a palenie, tak sa to konecne bude riesit. Držte palce nech budem čoskoro ok 🙂

mamutka
23. júl 2015

@magdalenka188 u mna okamzite zabrali anionove vlozky. Ked som pocitila prve priznaky, sup vlozka na noc a hotovo. Odvtedy to pouzivam vzdy ked ideme plavat. po vylezeni z bazena dam, dalsiu na noc. cca 9 rokov som nemala problem. Maste a lieky a tie neprijemne pocity pritom mi kazili zivot aj zvtah. Lekar ti ich neodporuci, lebo cim castejsie chodis, tym vacsi osoh z teba ma.

marina24
23. júl 2015

@mamutka čo su prosím ťa aninove vlozky ?🙂možno som neznala,ale nepoznám to,kde to dostať kupiť ?naozaj to lieči ?az takto ?

lebo ja mam tiež problémy s mykozami..aj všetko ..ja nemozem mať sex ani poriadne,tiež mam streptokoka,stafylokoka,enterokoka,a už sa ideme aj s lekárom obesiť pomaly z tejto situácie.

magdalenka188
autor
23. júl 2015

@marina24 ahoj 🙂 ale anionove vložky nepomáhajú na streptokokov a podobné veci, tie sú čisto na mykózy, vraj zabraňujú šíreniu plesní 😒 na to treba preliečenie antibiotikami (to by mal vedieť doktor, čo najviac sa s tým dá spraviť) vraj sa to môže vraciať, ale treba to aj viackrát preliečiť aby si mala pokoj. Ja dúfam, že mi pomôže moja liečba 🙂

marina24
23. júl 2015

@magdalenka188 nechcem ti brať moc iluzie,ja mam uzž asi vsetky druhy bakterii tam aj v moč,.mechure zistené,ktore existuju,a neviem sa toho zbaviť tri roky,skusala som všetko,maste,lieky,atb,imunor,vyziviovoe niečo,strava,.nič nič nič nič nič a eščte raz nič.nič ...nepomáha,ja som to vzdala.žijem proste tak..že ma vkuse páli a štípe...už odmietam brať ATB

mamutka
23. júl 2015

@marina24 je tu kdesi o nich aj tema, nejak funguju na tie plesne, proste sa to nemoze mnozit. Ja som to studovala pred rokmi, kedy som nevedela co urobit, reku, vyskusam, uvidim. No mne zabrali, netvrdim, ze na mykozy zaberu kazdemu. Mam len intimky, dam po plavani, to je cele. Vzdy som mala cele leto problem, odkedy ich mam, tak problemy nie su. Kupujem raz za uhorsky rok, kedze to pouzivam len na tento ucel, su na to web shopy, nejdem tu robit reklamy. Ale pouzivam aj menstr.poharik, krv ostane cista, vylejem, hotovo. V beznych vlozkach sa uz hromadi krv, ktora telo opustila, to je nezdrave.
Najradsej mam, ked vidim komenty, kde to ociernuju zeny, ktore to ani neskusili, lebo je to nejaka pseudo aletrenativna moderna hovadina a pod. a doporucuju zenam kol dokola uzivat maste a lieky aj s ich vedlajsimi ucinkami a s odstavenim sa od intimneho zivota. Aby som to nezakrikla, take ja uz nepoznam. Ak sa rozhodnes skusit, verim, ze pomozu. Ale mas vela tych problemov, tak neviem

inak, napadlo ma, ja som riesila roky rokuce iny problem - extremne opuchy noh - den/noc, pri velkych davkach cvicenia a pohybu vseobecne.... Obehala som vsetkych moznych lekarov a vsetko OK.... len ja som mala problem. Tak som si povedala, ze to bude stravou. Aj ked sa snazim zit zdravo. Vylucila som pecivo a po 8 rokoch konecne nemam opuchnute nohy.
Ortopedicka mi raz povedala, ze lepok ovplyvnuje metabolizmus vapnika, mozem si pomoct aj s klbami, ak vylucim lepok. Tak nech sa paci, ta svina lepok mi skodila kade tade :/ mozno aj take skus

anelap
1. apr 2017

-mňa tiež často trápia zápaly, avšak odkedy používam jednu mastičku vaginálne ako čípok na báze len prírodných zložiek nepotrebujem žiadne čípky od lekárky, stačí 2-3 dni používať mastičku a je znova všetko tak ako má byť "tam dole"

freefamme
1. apr 2017

Na mykozu - premnozenie kvasiniek - mi pomohla jedine dieta. Vylucit cukor aspon na mesiac, potom sa to uz nevrati.

anelap
1. apr 2017

podľa mňa je toto veľmi individuálne čo komu pomôže ja sukor vôbec neužívam, nejem sladké, čoko ale po návšteve verejných kúpalisiek je mykoza späť

zuzi010893
1. apr 2017

Ja používam na tieto problémy rosalgin výplachy . Odporúčam mne pomôže vždy som spokojná 🙂

freefamme
1. apr 2017

@anelap Ja som mavala tiez dost casto. Lekar mi vzdy nieco predpisal, Canesten, Candibene, Rosalgin, ti vzdy pomohlo na chvilu. Lekar mi aj dal letak s dietou, ale zaroven mi povedal, ze to aj tak nikto nevydrzi, tak som na to asi rok kaslala a mastila sa Canestenom, a ked sa to stale vracalo, som tu dietu na par tyzdnov skusila a odvtedy mykozy nemavam. True story.

misenka3
1. apr 2017

Presne toto isté som mala ja každý mesiac až to prešlo do bakteriálnej vaginozy. Pomohol mi Wobenzym užívala som vyše 1200 tbl travlo to pár mesiacov 5 ráno a 5 večer a dávala hocičo voľnopredajné z lekárne, ku koncu liečby bol už cítiť rozdiel. len teda je to riadna kopa peňazí

anelap
1. apr 2017

@freefamme áno všetko pomôže len na chvíľu, krátkodobo zmení ph vo vagíne, a stačí mala zmena či už strava/kúpalisko/pohlavný styk a je to znova, nekončiaci kolobeh, všetky choroby prichádzajú z vnútra tela a ovplyvňuje ich stav tráviaceho traktu

safranka
1. apr 2017

Mňa poslal gynekológ na alergológiu, že za tým môže byť neznášanlivosť potravín alebo problém s imunitou. Bol. Brala som Luivac na imunitu a mám po 2 rokoch pokoj.

freefamme
1. apr 2017

@anelap Ano, to je pravda, ale podla mojho nazoru/skusenosti dieta udrzi to ph na par tyzdnov v hladine, ktora je pre kvasinky nepohodlna, ich pocet (lebo nejaka hladina kvasiniek je vraj fyziologicka) sa upravi a nasledkom je, ze flora je potom menej nachylna na "soky" typu kupalisko. Aspon u mna to tak ocividne bolo. Uz je to asi 5 rokov a k nejakemu prehnanemu zraniu cukru som sa uz nevratila 🙂 takze mozno aj to s tym suvisi.
Zakladatelke temy drzim palce, nie je to veru nic prijemne. A vsetkym pekny vecer!

marina24
2. apr 2017

@freefamme aká dieta na mykozu ti pomohla?co si presne robila? napisala by si mi presne,prosím?ja sa s nou tiez trapim, co nemam /mam jest a podobne.dakujem

marina24
2. apr 2017

@freefamme uplne presne dla toho?a kolko,ako dlho?

freefamme
2. apr 2017

nie, presne nie, jas om to nedrzala az tak prisne, napriklad som pila kavu. Ako pisem hore, asi mesiac som drzala dietu ale ani potom som sa uz nevratila k velkemu jedeniu sladkeho. Oni pisu 3-6 mesiacov prisnej diety takze asi je lepsie sa toho drzat alebo sa poradit s lekarom.

gabona1
3. apr 2017

Mne pomáha Vagilact, mám ho stále kúpený a dávam vždy , keď ma svrbí, prípadne po bazénoch.

dzana1111
21. nov 2017

@anelap ahoj aká je to masticka?

chinwag
21. nov 2017

PRE VSETKY, co mate stale vaginalnu mykozu.....mavala som take iste stavy a nekonecne mykozy. Nakoniec mi poradila jedna pani vysadit hormonalnu antikoncepciu a riesit ochranu inak. A zabralo to. Uz roky som nemala ziadnu mykozu. Nepouzivam nic specialne. Ani na unyvanie, ani cipky, ci tampony do wellness. Proste, mne to pomohlo.....neviem, preco to je tak, ale zjavne mi to neprospievalo. Raz do mesiaca som koncila na gyn pohotobosti kvoli mykoze. Skuste.....mozno pomoze. 🙂