Opakujúce sa mapy na jazyku

21. apr 2022

Ahojte, už cca 3 roky sa mi iba na ľavej časti jazyka vytvárajú takéto fliačiky akoby mapky. Niekedy je to ovela vacsie. Vzdy sa to vytvori a po case zmizne. Cca 2 krat do mesiaca. Mam obehane ORL, gastro, stitnu zlazu, zubara. Nikto to neriesil. Nechcem vsak nic zanedbat. Nemate niekto podobnu skusenost?

beybitko
23. apr 2022

Skus si na googli najst mapovity jazyk. Moja dcera to ma, kazdy den ma tie mapy ine, niekedy uplne malicke, niekdy cez cely jazyk, potom ma par dni jazyk normalny a nasledovne sa jej opat vytvoria mapy. Pediater povedal, ze je to taky druh jazyka, nie je to vobec nebezpecne, ani to nema suvis s nejakym ochorenim...

66roman
28. dec 2022

Ahoj čo to bolo ? Ešte sa to opakuje? Mám podobne fľaky . Občas zmiznú občas sa znova objavia

dominikabb
8. sep 2023

Ahoj kopirujem moju spravu z inej diskusie. Mala som podobny problem.
Ahoj, tento problém som mala od príchodu z pôrodnice pred 32 rokmi 😃 Začala som si to všimat a riešiť v puberte. Predsa len prve pusinky, chalani atd. Dosť ma ale trapilo, že mi to vždy podráždili paradajky alebo vlašské orechy. Alergia? Žiadna. Kožný mi predpísal nejakú vodu na preplachovanie. Nezabralo. Po rokoch som začala žiť v Prahe a navštívila som čínsku medicínu, ktora vyšetruje ludi z jazyka. Myslela som, že oni mi pomôžu. Nič nezabralo. Na koniec som stretla priateľa a po pár rokoch sme začali riešiť potomstvo. Ja som vtedy nasadila kyselinu listovu a čo sa stalo? Mapy zmizli. 😀 Nič iné som nezaradila do jedalnicka ani som nevyradila paradajky. Mozno tie orechy ale aj preto lebo mi velmi nechutia. Skús tu kyselinu začať brať. Tusim ze raz mi mamina kolegyna z nemocnice povedala ze mam brat vyssiu davku B vitaminu. Kyselina listova je Bčko tak to možno ma čosi do seba. Za skúšku nič nedáš. Nie je to nič smrteľné ale sama poznám, že je to nepríjemné aj esteticky. 🙂 Pekný večer prajem