Opakujúci sa trojročný problém - fľaky na jazyku

zoja1804
9. aug 2022

Ahojte, už 3 roky riešim takýto jazyk, brala som veľa ATB na zapaly mocovych ciest. Za posledne 2 roky asi 10😞 Trapi ma takyto jazyk, obehala som uz ORL, zubara, gastro - robili mi hadicku, imunologa. Skusit este intolerancie/alergie ? Nikdy predtym som to nespozorovala. Nie je to bolestive len sa mi robia taketo flaky. Na nete je toho kadeco:( myslite ze ist na biopsiu ? Je to zvlastne. Mate to podobne niekto ? Vdaka

danielahamar
9. aug 2022

Áno z potravin

andrejka1974
9. aug 2022

je to reakcia na to co zjes moja dcera toto ma stale je autistka neriesim po je vsetko mozne

nika1971
10. aug 2022

skus alergologiu...

terezia323
10. aug 2022

Toto sa robí aj synovi. Jemu vadia určite potraviny

majla87
10. aug 2022

@zoja1804 hm, mne to zas trosku pripomina kandidozu (na tu sa ale nedavaju atb)

babatkoo
10. aug 2022

@zoja1804 ja to mam vzdy ked zje - kysle a slane potraviny. Chipsy, kysle uhorky, kapustnica, tycinky atd. Tiez som bola viac krat ma ORL, gastro (mam potvrdene intolerancie ale nesuvisia s jazykom). Mne pomaha vyhybat sa tym drazdivym jedlam a ak uz zhresim, tak si natriem na jazyk Aloclair gel ústny gél 1x8 ml. Ten mi velmi pomaha.

66roman
7. jún 2023

ahoj už si zistila prícínu? mavam dacčo podobne dakujem.

zuwa78
7. sep 2023

@66roman čo mas presne?
Ja mam akoby boľavy vredik,pupenec,vyrazku...neviem to presne popisat....aktualne beriem neake tbl na cmulanie proti candide ci co.....mam ich brat dva tyzdne a potom sa mam ukazat zubarke....kedze jazyk riesi zubar....
Inac si mam odsledovat potraviny, moze to byt aj alergia .....neviem uz dalej....

66roman
8. sep 2023

@zuwa78 ja to nemam bolestive. len sa to vyhodi a citim jemne palenie jazyka. bolo mi povedane vraj to je refluxu pravdepodobne. obcas sa mi spravia po bokoch jazyka podobne flaky a hore na fotke

zuwa78
8. sep 2023

@66roman skusal si antihistaminika?