Opuchnuté nohy po pôrode. Ako to riešiť?

kacarina
11. nov 2010

Moja znama porodila pred tyzdnom sekciou a teraz par dni po pôrode jej zacali opuchat nohy.
Stretli ste sa s tym niektora? Ako ste to riesili? Vdaka za rady a tipy.
PS: Este su v nemocnici kvoli nejakym problemom babätka, ale uz sa to postupne lepsi.
Mamina vsak ma dost narocne dni, psychicky aj fyzicky.

collette
11. nov 2010

@kacarina Nám v porodnici sestry říkaly, že to je v důsledku velké ztráty bílkovin v souvislosti s porodem. Doporučovaly jíst kvalitní šunku a sýry (v míře větší, než jsme byly zvyklé). A pomohlo to. Samozřejmě to trvalo pár dní, ale pomohlo. A ať nezapomíná pít, voda je k metabolizmu bílkovin důležitá. Hodně štěstí přeji!

vlcek
11. nov 2010

ahoj,já jsem porodila normálně,sice předčasně dvojčátka,ale nohy jsme pár dní po porodu měly oteklé všechny holky na pokoji,za pár dní to zmizí.nám říkali,že se tělo po porodu takhle odvodňuje,ale je to v pořádku.Držíme moc palce!!!Ty začátky jsou někdy opravdu hodně náročné,ale na to se pak časem zapomene 😉 .Hodně sil přejí 4vlci

lawli
11. nov 2010

@kacarina ahoj ,ja som mala tiež taký problém.Nemala som sekciu ,ale v mojom prípade to bolo tým ,že pri kojení som mala nohy spustené z postele.Potom ma sestrička upozornila a pomohlo mi to.V tehotenstve som nemala s opuchmi problém....veľa zdravia obom.

zuzi118
11. nov 2010

suhlasim s collette - u mna to bol nedostatok bielkovin. Vela tvarohu, syrov, masa, acidko a hned som odpuchla. Aj teraz v tehotnestve akonahle trosku opuchnem, hned ako sa nadopujem bielkovinami, zase pekne spuchnem nazad.

miriam11
11. nov 2010

kacarina, presne si viem predstavit, co Tvoja znama preziva. Rodila som neplanovanou sekciou, par dni po porode mi nohy neskutocne opuchli. Doslova som si ich nespoznavala. Domov som musela odist v slapkach, ktore som mala v porodnici, lebo som neobula svoje topanky, ani tenisky, ktore mi manzel neskor doniesol. Trvalo to asi 15 dni. Lekari mi na to odporucili, aby som jedla viac mliecnych vyrobkov, syry, jogurty. Dokonca ma kvoli tomu nechceli pustit domov, ale potom som im povedala, ze mi to ustupuje, tak ma pustili, ale klamala som ... ustupilo to az doma, ked som mala normalnu stravu. Myslela som, ze sa nezotavim nikdy, tak otrasne som sa citila. Nastastie postupom casu som sa dala nejako dokopy, chce to vela trpezlivosti a snahy. Len pri predstave, zeby som CR a tie stavy potom absolvovala este raz mam strach. Kvoli tomu celemu sa bojim mat dalsie dieta, ale to uz nepatri do tejto temy.

zuzi118
11. nov 2010

Este som zabudla - ja som rodila vaginalne a aj tak som opuchala.

dankadina
12. nov 2010

ja som tiež po porode mala nohy ako balony, ustupilo to až doma, uvidím ako to bude pri druhom bejby

elviie
12. nov 2010

@kacarina I já měla po sekci opuchlé a nateklé nohy, je to normální, ale trápilo mě to dlouho (skoro týden než jsme šli domů), ustoupilo to rychleji po trávení co nejvíce času vleže (ono kojit po sekci vleže pro bolest nejde) a s nohami výš než je srdce, to mi radili v porodnici a zabralo to 😉

jijitka
12. nov 2010

Taky mi opuchly několik dní po porodu. Rodila jsem sekcí v pátek, otékat mi začaly asi v pondělí a když jsem ve středu odcházela, byla jsem ráda, že je vůbec nacpu do rozepnutých kozaček 😀 Ale tak do týdne splaskly a byl klid. A v porodnici mi radili taky nohy nahoru, doplňovat bílkoviny.

bea344
9. jan 2011

rodila som normalne,mala bola dost velka,a az po tyzdny my napuchla jedna noha a to lava,poradite my co mam s tym robit?vopred dakujem

bea344
9. jan 2011

rodila som normalne,mala bola dost velka,a az po tyzdny my napuchla jedna noha a to lava,poradite my co mam s tym robit?vopred dakujem

bea344
9. jan 2011

rodila som normalne,mala bola dost velka,a az po tyzdny my napuchla jedna noha a to lava,poradite my co mam s tym robit?vopred dakujem

babulinkab
4. feb 2011

Rodila jsem normálně, před porodem jsem nohy vůbec oteklé neměla, vlastně jsem na to přišla v okamžiku, kdy jsem se chystala z porodnice domů a zjistila jsem, že neobuju boty, ve kterých jsem přijela rodit.

cervenec
4. feb 2011

taky jsem rodila normálně a tuším 3 den mi nohy otekly a jelikož jsem si kvůli šití nemohla sednout,tak jsem kojila jen ve stoje,to tomu nepřidalo 😒 ,ale za pár dní to ustoupilo 😉 ale to bylo nic proti stehům a hemeroidům 😀

nikaa81
2. jún 2013

@cervenec ja mam tiez napuchle nohy :( a som tiez zasita...nemozem sediet :( neviem co mam robit...a stale som unavena...

obcansr
2. jún 2013

@nikaa81 ahoj to sa nalievaš vodou , ja som tak mala tiež , a mala som aj vyšší tlak a ma nechali v nemocke , to je znak toho že možno pojdeš aj čoskoro rodit

dada97
2. jún 2013

kocky na opuchnute a tazke nohy je velmi dobry emergency sprey aloe vera, odporucam, nastiekat a vylozit, ukludni, prijemne schladi, mozte nastriekat lytka aj stehna, velmi dobre ulavi, v kombinacii so sprchou... keby ste chceli vediet viac informacii, rada poradim, pripadne zabezpecim 🙂

lenkapast
2. júl 2014

Ja tento problém riešim teraz, asi mesiac mávam opuchnuté nohy :( mne veľmi dobre pomáha priessnitz gél, ten mi zmierňuje opuch a je veľmi príjemný, tak osviežuje tú nohu alebo ako to mám napísať... Najlepšie vyložiť na pol hodinku nohy, natreť, jemne vmasírovať, nechať pôsobiť a hneď je to lepšie 🙂

marikalysik
27. feb 2015
Používateľ marikalysik je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marikalysik.

treba si hlavne striedať studenú sprchu s teplou na lepšie prekrvenie a vykladať si nohy, dobrá je aj častá chodza, ale zas netreba to preháňať, niekedy je aj pohyb príčinou 🙂 a hlavne niečím si to natierať, ja som tiež používala priessnitz mne vyhovoval najviac 🙂

nutrimas
27. feb 2015

Opuchy noh mozu okrem zilovej nedostatocnosti (krcove zily) sposobovat aj problemy s oblickami. Odporucame nohy co najcastejsie vykladat, spominane striedave sprchy by tiez mali pomoct - zacat a koncit by sa malo vzdy studenou vodou. Dolezity je tiez prijem tekutin.
Na posilnenie funkcie obliciek odporucame petrzlenovy olej, dlhodobo uzivat 1KL rano a vecer:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...