Oslabený imunitný systém, časté chrípky a vysoké hodnoty ASLA ,máte skúsenosť?

fifozbs
21. feb 2020

Zdravím... máte niekto skúsenosť?
Mám časté chrípky, anginy, zapáli HDC a nadchy. Oslabený imunitný systém kvôli operácii srdca.
V roku 2011 (V tom čase detská dr) mi robila vyšetrenia, zistili mi Streptokoka a Stafylokoka, vyšetrenie krvi v roku 2015 ukázalo vysoké hodnoty ASLA (zápal) moja hodnota bola 1040,11 (norma 0,00-200,00), hneď som začal užívať Penicilin po dobu 6 mesiacov, chodil som počas užívania ATB na krvné testy, asi každé 3 mesiace, hodnoty ASLA klesali, ale len na 400... Povedala mi, že sa to dá len potláčať....
V roku 2017 mi dr, na ORL, robila testy na citlivosť ATB. Som na niektoré citlivý a na niektoré rezistentny.
V tomto období, mi moja obvodna lekárka, v 11/2019 robila testy a ASLO je stále okolo 430. Myslíte, že sa to dá vyliečiť? Podarilo sa to nikomu ? Máte s tým skúsenosť? Ďakujem

strapec
22. feb 2020

Keď som bola pár rokov často chorá, poslali ma na imunologiu, spravili mi testy, vybrala som Isoprinosine a tým sa to vyriešilo... hlavne sa netreba opúšťať a toľko sledovať, psychika robí veľa

fifozbs
autor
22. feb 2020

@strapec ďakujem, čiže sa to podarilo zlomiť? Ja s častými chrípkami bojujem viac rokov...

eliska13
26. feb 2020

@fifozbs všetko ostatné kontrolovali zuby, slepé črevo?

montemotherone
26. feb 2020

@fifozbs Ako žiješ? Aké máš vzťahy, stresy, emocionálne boliestky, zranenia z detstva...? Skús sa vybrať aj touto cestou, "pohrabať sa" vo svojom vnútri, zájsť za psychoterapeutom.... Imunita sa odvíja od vnútornej sily, psychiky... 🤷‍♀️

fifozbs
autor
26. feb 2020

@eliska13 áno všetko ok.