Ako naštartovať oslabený imunitný systém?

monika131
29. apr 2009

Ahojte mamičky. Ja som momentálne v 10 týždni a mám dosť veľký problém s oslabeným imunitným systémom.
Už druhý krát po sebe ma chytila poriadna nádcha, vyhodil sa mi škaredý herpes.
Pri prvej nádche som brala hom. lieky Corizalia, dostala som sa z nej, a teraz pri druhej beriem tiež hom. lieky ale Oscillococcinum a kvapky Sinupret. Tiež som brala Megacéčko, ale bolo mi povedané, že to môže vyvolať potrat, tak som ho vysadila.
Teraz by som potrebovala poradiť, ako znova naštartovať imunitu, aby sa mi tá nádcha nezopakovala.
V lekárni mi poradili, aby som brala Beta glucan - je to čisto na prírodnej báze, a obsahuje 100 mg vitamínu C, čo je vraj denná odporúčaná dávka, ktorá nepoškodí, a výťažok z hlivy ústricovej.
Ak máte nejaké skúsenosti s rovnakým problémom, tak prosím poraďte. Nerada by som sa napchávala tabletkami, ak to nie je potrebné. 😅

mneme
29. apr 2009

monika, mne v krizovych chripkovych obdobiach okrem ton ovocia velmi pomohol aj vitaminovy doplnok Prenatal od Jamieson - kombinacia vsetkeho mozneho pre tehotne zeny, ale na prirodnej baze. a zacala som pit stavu zo zeleneho jacmena (pozri v bio obchodoch na nete) - musim zaklopat, ze tuto sezonu som sa zaobisla bez nadchy aj chripky 🙂 tak dufam, ze nas teraz nechmatne ta prasacia 😅

monika131
autor
29. apr 2009

A ten vitamínový doplnok a tú šťavu zo zeleného jačmeňa si kúpila v lekárni, alebo to máš objedané z nejakého katalógu?
Tá prasacia chrípka je teda dobrý strašiak, ale určite ju nedostaneš.
Ďakujem Ti za radu - zatiaľ pa 😀

mneme
29. apr 2009

tie vitaminy som kupila v lekarni - je to uplne normalny tabletkovy vyzivovy doplnok pre tehotne ako vselijake centrum a pod., len ma v sebe vsetko, co potrebujes - vratane kyseliny listovej . stavu zo zeleneho jacmena dostanes kupit v bioobchodoch, urcite mate nejake aj v kosiciach - ja som si objednala cez www.biomajak.sk a www.biologika.sk (tie su z BA) - je toho kopec, ak si vygooglis, najdes si sama tu najvyhodnejsiu ponuku 😉

vivien1010
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre