Padanie vlasov a vitamíny pri dojčení

zuzikxx
7. máj 2022

Mam 3 tyzdn novorodenca a prevazne dojcim. Zacali mi velmi padat vlasy aj sa citim bez energie. Verim, ze dojcenie a tvorba mlieka stoji energiu ale ako ich doplnit. Beriem multivitaminy volnopredajne z lekarne ale.. co sa tyka jedla tak vsimla som si, ze jem menej ako pocas tehotenstva. Chcem sa spytat ako sa dobre nastavit aby som aj mala kvalitne mlieko aj moje telo netrpelo.

diamond007
7. máj 2022

@zuzikxx vitamíny nepomôžu na vlasy, to je spojené s hormónmi takze treba len prečkať... Mne padali pri oboch deťoch cca polroka.
A na energiu pomôže železo, takže rozhodne doplniť nakoľko si ho dosť stratila po pôrode. A teda stravovat sa normálne.
Ja som pri prvom dieťati sa cítila rovnako, nemala som chuť na jedlo a jedla som nasilu. Prešlo to same

jarnajar
7. máj 2022

@zuzikxx prvé mi napadlo, že daj si skontrolovať železo. Inak je užívam priebežne magnézium, kalcium, B komplex, vitamín C. Tie vlasy žiaľ po pôrode padajú skoro všetkým ženám, prestane to po pár mesiacoch a môže to byť veľmi nepríjemné, ale prestane.

brezza
7. máj 2022

Po par mesiacoch od porodu to prestane. Je to sposobene hormonalnymi zmenami a nepomoze na to nic. A nie je to sposobene en kojenim. Po prvom porode mi padali strasne a to som nekojila. Po druhom len chvilu a kojim stale.

zuzikxx
autor
7. máj 2022

@diamond007
@jarnajar zabudam uzivat sorbifer, zacnem poctivo.. vdaka