Čo mi odporučíte na extrémne vypadávanie vlasov počas dojčenia?

Zodpovedané
26. feb 2022

Dobrý deň.

chcela by som sa spýtať, či mi viete odporučiť niečo na extrémne vypadávanie vlasov počas dojčenia. Mali sme aj Covid-19, takže si myslím, že aj to k tomu dopomohlo. Ale padať mi začali ešte pred ochorením presne 3 mesiace po pôrode a to v naozaj veľkom množstve. Prišla som už o väčšinu vlasov a na hlave mám už doslova plešiny.

Beriem zinok a šampón Parusan, ale nevidím zatiaľ žiadnu zmenu.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak ako píšete, mnohé ženy sa stretli s vypadávaním vlasov po pôrode a zároveň môže byť u Vás aj prejavom post-covidového syndrómu.

Prípravky na podporu rastu vlasov musia obsahovať najmä zinok a biotín, s takýmto zložením odporúčam tablety Vlasové hnojivo.
Je potrebné ich užívať ale minimálne 3 mesiace na prejavenie účinku.

Naďalej používajte Parusan šampón a pridala by som ešte aj Biohaar aktivátor na najviac postihnuté plochy.

Zvážila by som v tomto prípade aj návštevu dermatológa.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut