Pálenie jazyka

lessiie
28. apr 2017

Ahojte baby,mate niekto skusenost s palenim jazyka a zltym povlakom? Trva mi to palenie uz asi 3 tyzden aj u lekarky som bola ale akosi nic nepomaha :(

ena007
6. jún 2019

ja sa trápim rok už 20 krat zubar, vzmena blomby, stery, krčný, brusenie zubov a stále páli

lessiie
autor
6. jún 2019

@23lenka ahoj. Mozno ti chyba vitamin B...skus si nasadit B komplex

23lenka
7. jún 2019

@lessiie no beriem b-Čko tak keď nezabudnem.... :-/ už mi ten jazyk prestal a zas sa to teraz objavilo..robili mi ster ale len z hrdla asi 3x a nikdy tam nic nevyslo...Jazyk mam normy ruzovy nic extra..chutove pohariky mam mierne zvacsene cely zivot..ale teraz sa mi zvacsuju aj po kraji jazyka citelne...ale vzdy to zmizne same do dna...Ty si také nemala ???

lessiie
autor
7. jún 2019

@23lenka nie veru 🤷 mne to uz preslo klop klop

luciaone
18. jún 2019

@23lenka ahoj...ako si dopadla na gastro? este ťa pali konček jazyka?

23lenka
18. jún 2019

@luciaone ahoj nakoniec som tam nesla preslo to... Ale sem tam sa mi to vráti... Neviem co dalej.. Akoze nikde som s tym nebola a ani neviem ci aj ist ked to pride a zmizne 🤷‍♀️

luciaone
20. jún 2019

@23lenka ja mam to iste....sem tam to zmizne a sem tam sa to vrati a v slabej miere to mam už skoro stale....ale minule som jedla 2 dni po sebe same sladkosti a nutelu ...a sa ma palil neskutočne potom ...

23lenka
21. jún 2019

@luciaone no ja som to mala zas asi 2tyzdne do zadu a teraz mam pokoj... Neviem tiež cim to je.. Ale idem n aimunologiu teraz 27.6. A uvidim co mi tam povedia...mne sa niekedy spravi aj take ze niektore chutove lohariky sa zvacsia a je to citlive nie bolestivé, samozrejme do toho sa prida to palenie jazyka a dovi.. Cely den nervozna z toho

luciaone
21. jún 2019

@23lenka tak potom daj vedieť ako si dopadla...čo ti povedali....

23lenka
22. jún 2019

@luciaone jj... Idem v stvrtok.. Uvidim, ci budu nejake testy robit alebo ee...

olistr
1. jan 2020

Burning Mouth Syndrome (BMS), ak sa chce niekto dozvediet o paleni jazyka viac, pridajte sa na fb do tej skupiny. Inak moc ludi na slovensku o tom nepise ale statistiky su take ze to ma alebo malo 10% ludi. Baby co tu pisali, ste s tych stastnejsich co to preslo. Su ludia co s tym ziju aj 20 rokov. Ja idem asi siedmy rok. Stale mavam zle dni ale tak 80% dni sa s tym da zit, alebo som sa naucil zit. Kludne mi napiste ak ste na tom podobne.

ena007
23. feb 2020

Ja idem 2 rok už som vyskúšala všetko všetkých možných lekárov. Vytamin, zubára už ani nerátam sono žliaz, imunológia zistili ze mam antihistaminova i toleranciu ale neviem na co, niekedy keď mám dovolenku tak nepadli, už si namyšlam že je to zo stresu,bola som aj na gastro.. ešte skúsim raz zubára stále sami zdá že tam niečo mam, ale už mi toľko krát brusil zuby tak neviem...

lessiie
autor
23. feb 2020

@ena007 tak áno je to celkom možné že je to stres.. Aj u mňa to bolo stresom

olistr
23. feb 2020

Ešte idem skúsiť pani doktorku. čo písala tento člnok.
http://www.alphamedical.sk/casopis-invitro/zmen...

legamaja
31. máj 2020

@olistr
Ahoj, už 6 týždeň sa trápim s pálením jazyka, podnebia a pier. Ráno je to znesiteľné, ale počas dňa sa to stupňuje a večer je to dosť nepríjemné. Všetky možné vyšetrenia som už absolvovala a nič. Poraď, ako to zvládaš? Díky.

olistr
31. máj 2020

@legamaja su lepsie a horsie dni, pomaha rozpravanie a odviest pozornost lebo niekedy je to na zblaznenie, ale uz nie tak ako na zaciatku, lachko sa to hovori ale snazit sa toho nabat a naucit sa si to nevsimat a necitat o tom, casom sa to da naucit ignorovat

legamaja
3. jún 2020

@olistr
Diky. Naozaj niekedy blaznim z toho. No neviem ako dlho mi potrvá zvyknúť si na to. Dá sa to vôbec? Co robíš, ked mas zle dni?

lessiie
autor
3. jún 2020

@legamaja zuvaj žuvačky... Vtedy Nepálu.. Časom si zvykneš.. 🤷‍♀️

olistr
3. jún 2020

@legamaja žuvačky sú oki, len keď ich budeš zuvat celý den tiež to vypáli slušne ústa. Keď mám zlý den tak to skoro vždy s niečím súvisí. Buď daka párty s alkoholom, poprípade slane jedla(chipsy a pod to ani neskusam už), alebo ma niečo rozhodí psychicky. Tak vzdy to človeka trápi viac ten jazyk. Preto je veľmi dôležité byt fit aj psychicky aj fyzicky a potom sa cez to prenesies ľahšie a ked ešte robíš čo ta napĺňa tak kopec dni na to úplne zabudneš.

legamaja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
legamaja
4. jún 2020

@olistr
Tak fajn. Momentalne mam zle dni. Zatiaľ sa mi vôbec nedarí nevšímať si to. Snad to časom pojde.

lessiie
autor
4. jún 2020

@legamaja ak je to začiatok tak áno budú zle dní... A bola si na nejaké vyšetrenia?

legamaja
4. jún 2020

@lessiie
Výter na kvasinky - negatívny, zubár - nič, gastroskopia - reflux, ale to mam uz veľmi dlho, neurologia - krvné testy ok, idem na MR hlavy a na imunologiu.

@lessiie

lessiie
autor
4. jún 2020

@legamaja držím palce.. Podľa mňa to bude len psychika.. 🤷‍♀️ Skus magnézium

legamaja
4. jún 2020

@lessiie
Bodaj by si mala pravdu. Mám teraz starosti s mamou. A je to uz dosť dlhý čas. Beriem B6, B12, rybí olej, E+D, no proste všetko. Je fajn, že sa mám komu vyspovedať. Aj to pomáha. Díky 🙂

lessiie
autor
4. jún 2020

@legamaja osobne si nemyslím ze to bude nejaké vážne.. Mne to prešlo samé

olistr
4. jún 2020

Ano ak je to začiatok tak určite pomôže sa pripraviť, že to bude ťažké. Popravde som toho prečítal už hodne, aj zahraničné fóra, ale nepamätám, že by to niekomu súviselo s tym o com sa píše najviac. Že nedostatok B12, zubár a pod. V každom prípade porobiť si tie testy neublíži. Ja som si dal urobiť aj úplne komplet krvný obraz ako samoplatca v laboratóriu. Nie iba ten štandardný ako pri preventívnej prehliadke. Potom Vitamíny, minerály, kvasnky, baktérie aerobne anaerobne, parazity, plesne, imonologia komplet okrem potravinových intolerancii, to nerobia to sa da iba sukromne ale neni to na 100%. A aj MR , no a to som určite na niečo zabudol😁

legamaja
5. jún 2020

@lessiie
Po akom čase Ti to prešlo? Budem veriť , ze aj ja sa toho snad Čadom zbavím. Aj ked.... neviem:(

lessiie
autor
5. jún 2020

@legamaja fu ja si nepamätám.. Prešli už nejaké roky.. 🤷‍♀️

polmima
12. jún 2020

@legamaja dobrý večer mam ten istý problém pálenie jazyka podnebie a niekedy aj pery skúšala som všetko možné nič nezaberá na par dni sa to ukludni a znova. Výter bol v poriadku akurát boli zistené pľúcne mykoplazmy vybrala som 6 krabičiek antibiotik kontrolný odber mam až 25.6.Ale pálenie začalo asi koncom marca. Pomohlo vám niečo?