Pálenie jazyka

lessiie
28. apr 2017

Ahojte baby,mate niekto skusenost s palenim jazyka a zltym povlakom? Trva mi to palenie uz asi 3 tyzden aj u lekarky som bola ale akosi nic nepomaha :(

lessiie
autor
5. máj 2017

@bazulienka22 dobry den,dnes mi prisli vysledky sterov z jazyka a candida tam nie je..vlastne nic na nom nie je...vam boli robene stery z jazyka tiez?

toskanka
10. máj 2017

@lessiie No ako si dopadla po výsledkoch? Aj mna palieval jazyk, ale zial sa z toho vyvinula vaznejsia diagnoza. Pravidelne uzivam B komplex a je to o cosie lepsie.

lessiie
autor
10. máj 2017

@toskanka ahoj,stery nic neukazali ani candidu... urobili mi KO a tiez vsetko ok...no uz je to lepsie uz pali menej,niekedy vobec...a aka diagnoza prosim?

toskanka
10. máj 2017

@lessiie Sjogrenov syndrom, je to jedno autoimunne ochorenie.

lessiie
autor
10. máj 2017

@toskanka a prejavovalo sa ti to aj inak? Ci len palenie? Aa ako ti na neho prisli?

toskanka
10. máj 2017

@lessiie Mna okrem jazyka palili aj oci a cely traviaci trakt. Robili mi test na suchost oci a tak to nakoniec zhodnotili, ze je toto. Odkedy mam liecbu, sa to velmi zlepsilo. ALe mna palili aj pery a mala som ich vysusene, az uplne tvrde, az sa mi odlupovali.

lessiie
autor
10. máj 2017

@toskanka aha...lebo mne nic nienm je nastastie...vazne nic... aj jazyk nemam suchy ale mam dost slin...proste len ten jazyk pali a sem tam je na nom povlak....ale...ked som cakala prvu dceru som si zacala umyvat zuby aj v noci ked som sla cikat a aj jazyk a ostalo mi to bohuzial dodnes a to je 2,5 roka...cize uz si zacinam aj mysliet ci som to veru neprehnala :/

toskanka
10. máj 2017

@lessiie Tak drzim palce, aby sa to uz len zlepsovalo a nemusela si uz nic riesit, lebo je to des, ked cloveku stale nieco je a lekari nevedia stanovit diagnozu.

lenadka
10. máj 2017

@lessiie ako prvú pomoc proti candice je obyčajná sóda bikarbóna alebo skús fialovú vodu gencianku na ten jazyk.

lessiie
autor
10. máj 2017

@toskanka presne tak :( bola som.uz aj u zubarky av ani ona nevie...strasne...este ma cakaju jedne odbery... a dakujem...aj tebe drzim palce nech si bez komplikacii

lessiie
autor
10. máj 2017

@lenadka nemam candidu ale dakujem 😊 soda nepomahala

toskanka
10. máj 2017

@lessiie dakujem aj ja 🙂

lenadka
10. máj 2017

@lessiie mne sa už stalo, že prvý ster čistý a v ďalších vyšiel nejaký bacil. Aj gencianku si skúsila? Niekedy pomôžu viac také obyčajné veci za pár centov ako neviem ako aké špeciálity 😉 o v každom prípade prajem zlepšenie o 100%

lessiie
autor
10. máj 2017

@lenadka nie ale ruzovy med ano...robili mi stery 2 ...alle pijem oreganovy tak aj keby tam bola on ju znici 😊

fajnova
15. máj 2017

@lessiie ahoj. no ako? ja som sa chvalila, ze mi to preslo, ale som to zakrikla. par dni bol pokoj a uz tri dni ma zas pali. tak som si znova nasadila b-komplex

lessiie
autor
15. máj 2017

@fajnova ahoj,ja ani nevirm...jeden den lepsie,druhy horsie...bkompex beriem a s nim aj ine vitaminy...a ty mas aj nejaky povlak na jazyku?

ppetricita
14. máj 2018

@lessiie ahoj, ako si na tom po roku ?

lessiie
autor
14. máj 2018

@ppetricita ahoj. Pohoda. Klop klop dlho nepali 🙂 u mna to bolo zo stresu

alobalka
14. máj 2018

@lessiie existujú tbl na cmulanie na obnovu mikroflory v ustnej dutine. Oralzym alebo biogaia prodentis. Možno by som skúsila: )

lessiie
autor
14. máj 2018

@alobalka mna uz jazyk nepali 🙂

ppetricita
14. máj 2018

@lessiie tesim sa, ano, je to senzoricka poruch, ak sa vyluci kandida a cukrovka, tak je to stres. Drzim palce 🙂

lessiie
autor
14. máj 2018

@ppetricita cukrovka aj candida vylucene 🙂 bola som na testy

bazulienka22
14. máj 2018

mala som tie isté problémy, roky mi nemohli zistiť z čoho to je, pretože candida sa veľmi ťažko diagnostikuje a nepotvrdila sa. Nakoniec sa potvrdila a naozaj môžem povedať, že ak sa prekvasinkujem, jazyk páli. Osobne to pripisujem candide.

ppetricita
15. máj 2018

@bazulienka22 a mala si o aj povleceny ?

lessiie
autor
15. máj 2018

@ppetricita mala...biely povlak

angelina1003
15. máj 2018

Palenie jazyka alebo casti ust moze byt aj nervove.

bazulienka22
15. máj 2018

... mala som biely povlak
@bazulienka22

bazulienka22
15. máj 2018

@lessiie boli robené stery, nič mi nevyšlo

ppetricita
29. máj 2018

@toskanka mna pali zase spicka raz 4 dni vkuse, 2 dni prestane potom zas od vcera to mam.. uzivam bcko od lekarky a tiez antihistamin. lebo sa k tomu pridalo svrbenie .. som z toho zufala lebo od strachu pred alergiou si dam antihistam., lenze mozno to mi robi zle .. ja som totalne zufala uz

23lenka
4. apr 2019

Ahojte pridám sa sem... Lebo už asi dva týždne ma trápi jazyk...ide ma slahnut... Stále dačo mam... Teraz momentálne mám jazyk veľmi citlivý na špičke akoby pocit po polaleni... A mam aj niekde zväčšené mierne tie chuťové poháriky... Vecera mi dali v lekárni salviu kloktat a nejaký gél ale ten ani neviem ze dávam.. Dnes som vytrela ústa genciankou... Neviem co to mam... Vody pijem veľa jazyk suchý nemám..... Mávam suchšie nie pery ale okolo nich len dole... Okrem jazyka ma netrápi nič ani žalúdok... Ale idem na hadicu pre istotu na gastro... Lenže o 2tyzdne...co do vtedy? U obvod aká som s tým nebola iba u zubarky dnes... Ta odporučila glimbax na vytieranie.... Kedy vám to prešlo? Co toto môže akože byť? Mala som aj afty po sebe za dva mes 3x...nikdy pred tým som Aft nemala