Pálenie pošvy

katka2505
24. máj 2016

Ahojte baby. Od minulej stredy ma začala páliť pošva. Mala som presne 14. deň cyklu, čiže mi začala ovulácia. Nemám podozrivý výtok, ani farbou, ani pachom, s močením problém nemám, chodím pravidelne, nepáli ma a ani nemám zmenu farby ani pachu moču. Len vonkajšie pálenie. Na noc som si začala dávať Gynoflor a z vonka potierať mastičkou Fungicidin. Cez víkend mi to ako keby prešlo a zdalo sa mi, že je všetko fajn. Ale od včera sa mi pálenie vrátilo, nie je už také silné. Cítim však miernu bolesť v podbrušku a v krížoch. Nie je stála, len raz za čas. Okrem toho ma strašne bolia prsia. Takéto príznaky mávam cca 1 - 2 dni pred menštruáciou. Tú mám však dostať až budúci týždeň vo štvrtok.
Chystám sa zbehnúť vo štvrtok ráno ku gynekológovi. Chcela som len radu, či ste sa už s niečim podobným stretli a čo vám doktor povedal. Pálenie som mala už viackrát, no nikdy žiadne iné príznaky.

pumi21
8. aug 2016

@ichtys No budem musieť aj ja niečo vymyslieť, pretože tieto problémy nie sú ani zďaleka sranda a človeka to normálne vyčerpáva, obmedzuje 😖

ninuuus
8. aug 2016

Ja akonáhle začínam cítiť pálenie, tak si urobím sedací kúpeľ z repíka a taktiež repíkový čaj. Pôsobí proti zápalom.

klaudscha11
9. aug 2016

@pumi21 najlepsie je sa takymto miestam vyhybat aj ked povedzme si na rovinu, to nas primarny problem vobec neriesi. Len sa mu vzdialujeme, vyhybame. Mne zacalo pomahat sa poriadne hned po bazene umyt 😉
@vikus17489 co ine? nieco co je priamo na intimnu hygienu, nejaky gel, ved moznosti je dnes uz naozaj velmi vela..

vikus17489
11. aug 2016

@klaudscha11 moznosti je vela, ja som pozerala uz aj nejake mydla, co su urcene na intimnu hygienu, len sa obavam, ake maju zlozenie a aky vplyv budu mat na prostredie v posve.

simca06022011
11. aug 2016

@vikus17489 ale gely na intimnu hygienu tiez nie su na umyvane "zvnutra", na vyplachy su specialne pripravky, neviem ci si to vobec niekto uvedomuje a teda nemaju mat aky vplyv na prostredie V posve. Podla mna to velmi prehaname s hygienou niekedy a to tiez skodi ;)

simca06022011
11. aug 2016

@vikus17489 skus probiotka dlhodobo

klaudscha11
15. aug 2016

@vikus17489 hocijake mydla nepozeraj, musia mat napisane, ze su na intimnu hygienu urcene. Zlozenie si vies pozriet predsa. Ja teraz co pouzivam lactacyd pharma upokojujuci, tak ten obsahuje vytazok z harmanceka, ktory ma take upokojujuce ucinky a je prave dobre ho pouzivat pri takychto problemoch. Zatial to vyzera fajn. Snad mi to aj vydrzi, ze nebudem mat problemy. Ale kazde telo je ine....treba to tak aj brat

pumi21
17. aug 2016

@klaudscha11 po bazéne sa umyť? veď to sa vždy umývam, idem dať sprchu, ale poriadne sa umyjem, osprchujem vždy až doma. 😖
@ninuuus aj ti pomáha, keď už zápal prepukne??

ninuuus
17. aug 2016

@pumi21 skúsiť to môžeš aj ked prepukne, ja si ho davam hneď ako začínam cítiť pálenie. Určite nič nepokazíš, repík pôsobí protizápalovo.

klaudscha11
18. aug 2016

@pumi21 ale ja nehovorim ze umyt len vodou. Po bazene je potrebne sa umyt pomerne hned a najlepsie gelom na intimnu hygienu aby pripadne bakterie a infekcie nemali sancu. Lebo ak budes dlhsie v plavkach alebo sa neumyjes tak to je najlepsie prostredie pre rozsirovanie bakterii.. 😖

hvolkovamirka
20. aug 2016

@marietuska co si to by som nedala umyvat sa len takym mydlom. Ved to by som pistalaaaaaa... ja som asi dost citliva tam dolu. Takze u mna takato hygiena nehrozi. Este rozmyslam, ze by som mozno aj ja vyskusala ten lactacyd, ty si pisala, ze si ho pouzivala. Ako dlho? Uz som si aj sedacie kupele robila a niiiic 😠 normalne zavidim chlapom ze ti nemaju taketo problemy 😠 😠 ☹ ☹

vikus17489
21. aug 2016

@simca06022011 tak ja som nazoru ze vsetko s mierou a bude vsetko dobre 🙂 lenze vyplachy sa nerobia kazdy den nie? ..ja rozumiem ze intimne gely nie su na vnutorne vyplachovanie a tak ale su na umyvanie a to je pre mna teraz dolezite aby aj tie kvazi vonkajsie casti posvy boli zbavene bakterii...probiotika som uzivala dlhsiu dobu ale nerobili mi dobre 😖
@klaudscha11 upokojujuci? on aj zbavi zenu zacervenanie a ten ked upokojuje?

marietuska
22. aug 2016

@hvolkovamirka lactacyd som používala, veľmi dlho, asi rok, mala som po nom otrasné pálenie, ale myslela som si, že to mám z iného ,napríklad z nejakých baktérii, bola som zúfalá, a nakoniec mi gyndoš poveda, čo robím zle, že ho vôbec používam, tiež aj vlhčené lactacydove utierky, to je kravina, nič nepoužívam, iba čistu vodu už teraz, nemôžem iné, po všetkom ma štípe a páli, čiže nemám s ním dobre skúsenosti. vobec.neodporučam

klaudscha11
22. aug 2016

@vikus17489 ano aj zacervenania, v podstate upokojuje vsetky priznaky kvasinkovej infekcie a podobne 😉 pretoze kvasinky drazdia a vyvolavaju ze zeny ma v dolnej oblasti take neprijemne pocity.....
@marietuska myslim ze zalezi aj od toho aky lactacyd a treba to brat tak ze kazde telo je ine. To co jednej sedi inej nemusi. Kazda si musime vyskusat sama co nam bude sediet co nie 🙂 mne napriklad ten lactacyd pharma co pouzivam nesposobil ziadne problemy a to som teda citlivka na taketo veci.

simca06022011
23. aug 2016

@marietuska skus saforelle, niekedy aj vzorku zvyknu mat...

smile31
26. apr 2017

baby ahojte, od polky februára cítim take rezanie zo spodku, obcas palenie obcas rezanie, bola som u urologa moc uplne cisty, bola som u gynekologa ziaden zapal ani nic podobneho, robil mi kultivaciu a vysledok bol uplne cistý, no palenie a rezanie nepreslo, zaciatkom tohto mesiaca som si kupila IDELYN a polepsilo sa mi ovela, 3 dni dozadu som prestala IDELYN krem pouzivat lebo uz to bolo v poriadku, no dnes rano som pocitila taku silnu rezavo palcivu bolest, dala som si idelyn zas to preslo, no dala osm si aj idelyn tabletu, ja uz neviem čo s tým mám robiť, lekar povedal, že on netuší z čoho ma čo môže páliť keď mám výsledky úplne v poriadku... už i to leze na nervy nestalo saniektorej niečo podobné? ďakujem

smile31
26. apr 2017

ešte doplním, či to nemôže byť aj zo stresu, na koľko som ho mala v poslednom období dosť...

mimikri
9. mar 2021

@ichtys ahoj mohla by si mi napísať aký krém to bol ďakujem 😁

ichtys
9. mar 2021

@mimikri bol to tento: https://www.justnahrin.sk/produkty/tea-tree-kre...
Ak by si mala on zaujem, kľudne sa ozvi🙂

julka21
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ichtys
1. jan 2022

@julka21 Ano, vyskúšané mnohokrát , aj lekármi často odporúčané🙂

ichtys
1. jan 2022

@julka21 a treba na nejaký cas vylúčiť zo stravy sladkosti a mliecne produkty, pri týchto ťažkostiach. Umývať si intímne partie idealne len čistou vodou, nepoužívať agresívne mydlá a gély, ktoré likvidujú prirodzenú mikrofloru tohoto prostredia.

prirodka
7. sep 2022

Dievčatá, žienky, ktoré máte problémy,/ženské/prípadne nechcete používať chemiu na umývanie,doporučujem bielu rukavičku s nanostriebrom-potrebujete len čistú vodu, rukavičku preperiete antibakter.mydlom s nanostriebrom a používate znovu. Mám to takto zaužívané,používam už roky,problémy, ktoré som mala už vôbec nemám.....Viac info,prípadne prepošlem foto-na meil.píšte do správy.