Pálenie záhy. Ako sa ho zbaviť?

bellezza
31. aug 2006

Milé tehulky,
neviem či aj vy máte ten problém, že vás po každom jedle páli záha, alebo máte kyselinu, mne to komplikuje život hlavne podvečer a v noci, niekedy mám pociť, že idem zvnútra zhorieť. Ktoré jedlá alebo nápoje pomáhajú na tento neduh? nejaké špeciálne minerálky, niečo zásadité mi neviete poradiť? viem, že na to trošku pomáha mlieko, ale to je dosť slabé a pomôže to iba na chvíľu.
Vďaka za rady.

ibo
2. dec 2014

Skuste si dat KL plnotucnej horcice

marcelape
10. dec 2014

No keď už babo tlačí na žalúdok tak to pálenie bohužiaľ je súčasť tehotenstva. V to tehotenstve vôbec nie je na škodu večer dve hodiny po jedle neutralizovať sa sódou bikarbonou alebo bystrinkou (je to lacnejšie riešenie ako rennie) ale pre nie tehuľky odporúčam na google nájsť článok : nedostatok HCL - pokazený žalúdok-helikobakter.... nechcem tu propagovať nejakú inú stránku ale mne osobne tento článok VEĽMI pomohol. Časté pálenie záhy môže spôsobiť veľmi vážne a aj nepríjemné problémy . Úprimne dúfam že to niekomu pomôže.

babatkoo
3. feb 2015

FATRA FATRA FATRA !!! Najuzasnejsia voda 😊😊🙂 po dvoch tyzdnoch bez spanku som sa vdaka nej vyspala

starymatroz
5. apr 2015

Nečítal som cele vlakno, no mne pomohlo MMS na helikobaktera a betain hcl. tiež odporučam do pozornosti - grgaci test - treba vyguglit a http://www.zdravie.sk/clanok/38789/zaludocna-ky... 🙂

sissysteel
24. nov 2015
Používateľ sissysteel je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sissysteel.

Mne dost zabera Fatra... nie som zastancov liekov, takze radsej si dam prirodnu mineralku. Podla mna ak clovek nema nejaky chronicky problem, tak predchadzat paleniu zahy sa da aj prirodzenymi sposobmi.. napr zazvor, med, mlieko, banan, voda s horcicou, alebo aj Fatra alebo ina mineralka na zaludok.

mily7
24. nov 2015

Mne v tehu pri veľmi zlom paleni pomohli mandle. Jest a tým že v ústach sa rozomelu tak tá kaša vraj pomáha. Mne krásne zabrali.

jarmila64
25. nov 2015
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

tak to niekedy vyskusam s tymi mandlami

arabela55
13. júl 2021

@bellezza ahojte mala ste niektorá aj problém s prehĺtaním pri istých jedlách?

katpav
2. feb 2024

@starymatroz dobry den mam tiez helicobaktera ale nnei nahodou pri betain hcl konktraindikacia ze prave pri helicobakterovi sa to nesmie uzivat? Ja som kedysi davnejsie brala betain a robil mi fajn ale teraz mam silneho helicobaktera a betain nemozem aspon tak to pise vyrobca ako to mate prosim odskusane vy? Dakujem za odpoved