Môže sa piť Bystrinka na záhu v tehotenstve?

hanyy
27. máj 2012

mamicky prosim vas skusala ste v tehotenstve niektora na zahu ten sumivy napoj bystrinka a mineral v tom sacku? pomoze sa pit?

carodejnica
27. máj 2012

Bystrinka sa podľa mňa môže piť (ja som ju nie raz pila ako prvú pomoc), ale na záhu v tehotenstve sú najlepšie pastilky z lekárne TUMS - http://www.docsimon.sk/tovar/tums-dobre-zazivan... (tie mi nesmú chýbať v taške, určite sa môžu, spýtaj s v lekárni).

Babské recepty na záhu sú na nič, dávnejšie som čítala vyjadrenie gastroenterológa, že akákoľvek potravina v žalúdku (napr. odporúčajú sa mandle, alebo tekutina, napr. mlieko), spôsobí zvýšenie tvorby žalúdočných štiav - teda kyseliny, riešením je odhalenie príčiny (choroby pažeráka a podobne), v tehotenstve, keď bábo tlačí na žalúdok, zase menšie porcie jedla a antacidá z lekárne. A vydržať do pôrodu. 😎

lutia
27. máj 2012

ja som na zahu pouzivala alebo resp doktor mi odporucil len jedno - gastrogenal - to je nejak len na bilinej faze ale mi to nepomahalo (mozno len z dovodu ze ono sa to malo uzit pred jedlom co mne sa nedarilo 🙂 a potom to nemalo nijaky ucinok) ale co som pijavala bolo mlieko - po malych hltoch aj ked to bolo len chvillkove ale aspon to troska ucinkovalo a mama mi raz povedala ze pomaha kysla smotana ked sa je kazdi den (po lyzickach nie cele balenie 🙂 ) aj ked mozno to nie je moc dobra rada ale skus si zavolat gynek a spytaj sa - ved oni vedia najviac 🙂 ked budes v poradni

kakakina
27. máj 2012

mne pomahala Fatra,Rennie,a lupane mandle,a v den porodu palenie zahy fuc 😉

baramborka
27. máj 2012

na záhu popcorn !! ani raz ma nezradil ! 🙂 nesiahala by som hned po liekoch , ja som mala naozaj silnú záhu, nieraz som sa z nej dokonca tak mini pozvracala . pálilo to ako fras , no nezobrala som za celé tehu ani jednu tbl na tu.. je to nepríjemné ale ono to pominie, čo ty vieš, možno budeme mat podla povery riadne vlasaté miminká 🙂 a tiež som si tak povedala, že príde horšia bolest alebo nepríjemnost na ktorú budu nutné lieky, tak aspon taketo " maličkosti " ako je záha liečim popcornom..a fakt neviem ako to je možne ale zabere mi to furt ! 🙂

kvetinka211
27. máj 2012

@hanyy
Mne v lekarni povedali, ze mozem len gastrotuss (gel), ziadne tabletky. Ten mi ale takmer vobec nepomahal 😉
A Bystrinka sa predava v potravinach, nema pribalovy letak, takze ked bolo najhorsie, dala som si bystrinku 🙂
Trosku pomahala aj Fatra.
S Bystrinkou aj Fatrou by som davala pozor pokial mas vysoky tlak, pretoze ho este zvysi. Ja som mala skor nizky, takze z tohto pohladu to bolo ok. Iny dovod preco by sa nemohla nepoznam.
No a samozrejme, najlepsi liek na palenie zahy je porod .. potom budes mat zrazu taak vela miesta v bruchu 😎

nicearty
28. máj 2012

ahoj, necitala som si prispevky predtym, ale ja som mala vela zaludocnej kyseliny uz pred tehotenstvom, brala som na nu tabletky, ktore mi predpisala imunoalergologicka a pomohli, ale v tehotenstve sa brat nemozu. A ked som otehotnela, dovi a dopo...nepomahali mi ziadne babske rady, ale doteraz pijem Fatru, clovece, to je moja zachrana, neviem ako ostatnym, ale mne to teda velmi pomaha. Takze umna jednoznacne Fatra! 🙂

modrofuzik11
18. apr 2014

mam dobre skusenosti s min. Fatra. Bystrinku nepoznam. a teraz najnovsie s pastilkami rennie. su super. zaha hned prejde.

milota164
30. jún 2014

Ja som v tehotenstve pouzivala zuvacie pastilky Rennie, dobre chutia a rychlo zaberaju

adeala
30. jún 2014

Presne si pamätám, čo zabralo mne v tehotenstve na záhu - nič 😅 z lekárne som vykúpila všetko, čo mali, vyskúšala všetky babské recepty a proste pre mňa smola

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre