Panická porucha

nikolka2
14. sep 2012

Ahojte maminky ...chcela by som sa opytat ci trpí niektora mamicka tym ochorením ,,,ja som tu nasla diskusiu o nej , ale nikto mi neodpovedal ,,,prosím nestopnite mi tuto diskusiu ,,,fakt by som sa uz potrebovala sa s niekym o tom porozpravat ,,,je mi uz dost zle a by som bola velmi vdacna kedy mi maminky mohli pomoct ako sa stým popasovat ..dakujem krásne 🙂

fashionmaniacka
12. nov 2012

@sikea Mala som podobny problem, trapila som sa 2 roky, potom psychiater, lieky, nekontrolovane priberanie z liekov a ine vedlajsie ucinky, tak som sa nastvala, vyskusala toto mbsy.co/BP8 a po mesiaci som bola uplne v poriadku, opat stastny a bezstarostny clovek ...uz to trva rok a som nesmierne spokojna.

sikea
13. nov 2012

@fashionmaniacka ahoj to vazne a co to je ten nazov co si napisala lebo mne to nic nehovori ak chces napis mi to prosim do ip posty lebo ja sa trapim uz dost dlho ..... uzivam AD uz skoro dva mesiace ale stale mam vykyvi a zda sa mi ze aj ja zacinam priberat a stale na mna nieco lezie takze mam oslabenu imunitu len likemi sa stale napchavam chudatko moja pecienka ....tak je dobre ze si fit a dobre sa citis aj ja sa chcem konecne dobre citit

sikea
13. nov 2012

@kiwi82 ahojik citala som tvoj prispevok a velmi ma zaujal tiez si si toho velmi vela presla a som rada ze ti je uz dobre a chcela by som sa spytat na tu modlitbu ten ruzenec ak chces mozme aj v ip poste blizsie popisat dakuujem vopred za odpoved 🙂

kiwi82
13. nov 2012

@sikea ahoj, dakujem za správu, ten ruženec Oslobodenia je vysvetlený tu http://www.modlitba.sk/htm/poboznosti/ruzenec/o... Kľudne môžeme potom aj cez IP ale malá mi tu šťuká do klávesnice, takže keď pôjde spinkať môžeme popísať 🙂
A ešte aj táto mini knižočka je fajn http://www.zaex.sk/knihy/kniha/40/Kocian--Vacla...
Ináč teraz som bez liekov asi 1,5 roka a už zasa cítim, že nie som ok. ja sa liekom nebránim. ešte to skúsim nejak chvíľu bez nich potiahnuť ale keď to už bude zlé tak šup k pánovi doktorovi po AD 😉

sikea
13. nov 2012

@kiwi82 ahojik a moc dakujem si zlata.....pozriem to len teraz musim ist varit a budem rada ked potom popiseme a o kolkej davas malu spinkat aby som ta zastihla a kolko ma rockov?no to si pekne vydrzkala ja uzivam AD prvy krat v mojom zivote a uzivam ich zo dva mesiace a uz som celkom ok az s malickymi vykyvmi.....a ake mavas vlastne teraz pocity ? ja som mavala velmi casto uzkostne stavi a potom uz som mala aj depky a dost velke takze som tiez musela navstivit pana psychologa

kiwi82
13. nov 2012

@sikea ak sa podarí uspať malú cez obed tak asi okol jednej ak sa jej nebude chcieť spinkať tak až kolo 21.00 alebo aj neskoršie. má 2 r a 3 mesiace 🙂 napíšem Ti papa pekný dník

sikea
13. nov 2012

@kiwi82 tak to poznam aj moja mala uz moc nechcela spinkavat ale ked nespala byvala velmi zla takze kolkokrat aj na silu som ju davala ale to bolo hrozne teraz uz chodi do skolky ma 3 roky a tri mesiace.....jasne budem cakat a dakujem ... tebe tiez pekny dnik 😉

55kvetinka55
30. dec 2012

Ahojte zienky,,tiez sa hlasim do tejto skupiny,,trpin panickymi atakmi,,zatial to zvladam sama,,bola som par krat u psachologa,,nechcem uzivat ziadne antidepresiva,,ale nasla som na nete vyzivovy doplnok
http://www.brainway.sk/?kateg=36 co si o nom myslite??mohol by pomoct??mate to niektora odskusane??ide mi aj to ze s mauzickom snazilkujeme o druhe mimi a neviem ci mozem sucasne uzivat tento doplnok s calibrum baby plan kt.momentalne uzivam,,za kazdu jednu vasu radu a skusenost vopred dakujem 😀 😀

aurolea
30. dec 2012

Zienky a neuvazovali ste vyskusat biorezonancnu diagnostiku? Co by vam na to povedali tam lekari ?

marianax
3. jan 2013

@nikolka2 ahoj moja chcem sa opytat ci si nasla to cvicenie proti tej chorobe alebo nieco budem vdacna za akukolvek odpoved

marianax
3. jan 2013

@sweetsuzi ahoj mozem ta poprosit aby si aj mne napisala do IP viac o PP? dakujem

nikolka2
autor
4. jan 2013

@marianax Ahoj ja som bola u jedneho liecitela a od vtedy mi nic nie je 😉

pipopo
7. jan 2013

@nikolka2 ,ahoj
ako sa ti to podarilo?? ja som dlho nemol na to prist čo mi je ale vdaka netu už viem ,môžem povedat že je to strašne ..

nikolka2
autor
7. jan 2013

@pipopo Napis mi do IP co presne ta trapi ci to je to co ja som mala ,,ja ti poviem moj pribeh 😉 mozno ti v niecom pomozem 🙂

nikolka2
autor
7. jan 2013

@marianax Napisem ti do IP vecer moja ked uz budem mat klud 😀

eliska623
16. feb 2013

@nikolka2 ahoj, ja som na tom podobne,mám 24 rokov , prišlo to na mňa raz v noci, strašne mi začalo byť srdce a bolo mi na odpadnutie. Najskôr som to pripisovala antikoncepcii, lebo som ju začala práve vtedy užívať, ale ani po jej vysadení čo je už 7 mesiacov sa môj stav nezlepšil. Chodím na neurológiu teraz mi predpisal magnézium do žily a diazepam do svalu, ževraj som nervovo vyčerpana. No ale po 10 injekciách sa necítim dobre. Neznesiem teplo, v robote mám stále otvorené okno a cestovanie autobusom je pre mňa tiež utrpenie hlavne keď je plný. Stále pociťujem takú vnútornú nervozitu a vnútorný tras.

kiwi82
21. feb 2013

@nikolka2 ahoj, prosím Ťa môžeš mi do IP napísať, že ako si sa z toho dostala? dakujem

katuska6
21. feb 2013

@eliska623 eliska, len nahodou som si precitala tvoj prispevok. ja som pred rokmi mala presne tieto priznaky co ty a jednou z pricin bola prave antikoncepcia.

eliska623
21. feb 2013

@katuska6 ahoj a prešlo ti to? Lebo mne to už trvá 8 mesiacov ☹

anina787
8. mar 2013

@nikolka2 Ahoj...ja trpím tou potvorou...už 5 rokov....tiež mám dve deti....viem ako sa cítiš...aj ja sa s tým snažím bojovať...ja mám väščinou záchvat v noci...ach ten blbý pocit , že si mám ísť ľahnúť do postele....asi tri roky som bola v pohode..ale asi pred mesiacom sa tie stavy začali opakovať znova....neviem čo to vyvolalo....tak sa zatiaľ maj..už je dosť hodín..no môžme kedykoľvek popísať...

lulinka40
24. mar 2013

Ahoj podla toho co tu pisete mam aj ja tieto problemy zatial som nebola u psychiatra nechcem uzivat lieky ale neviem co mam robit poradte

eliska623
7. apr 2013

@lulinka40 ahoj, mne poradila liečiteľka akupunktúru. Už som navštívila všetkých doktorov, teda okrem psychiatra, ale tam by som nerada skončila ☹ .

lulinka40
10. apr 2013

@eliska623 ahoj,dakujem za radu a tebe to pomohlo

mexico_16
10. máj 2013

@eliska623 a preco sa toho tak stranis ? Myslim,ze je hamba navstivit odbornika ? 😕

mexico_16
10. máj 2013

@lulinka40 treba navstivit psychiatra ked si nedokazes sama pomoct 😉

rainee
15. máj 2013

spustacom panickej poruchy je vacsinou vycerpanie a stres - casto podvedomy, moze to vyvolat aj hocijaka banalita ktoru si ani neuvedomujete. su to priserne stavy, clovek ma pocit ze skolabuje, odpadne, povracia sa, umrie atd....ale nic sa nakoniec nestane, je to vsetko v hlave. pri panickych zachvatoch velmi pomaha zhlboka dychat (dychanie "do sacku") a povedat si ze ako prislo tak odide, pretoze vacsinou trvaju len par minut... je to beh na dlhe trate, casto je stav stabilizovany roky ale potom sa to z nicoho nic vrati,lieky tiez nie vzdy zaberu. samozrejme vhodna je aj navsteva odbornika - psycholog, psychiater, to nie je ziadna hanba.

mexico_16
16. máj 2013

@rainee Ahoj..Pises z vlastnej skusenosti ? 🙂 Ano je to vsetko v hlave a su aj baby,ktore aj odpadli a aj vracaju ako ja napr. minule..Vela ludom nepomaha dychat do sacku ale hlavne do brucha a trenovat to..
Trpis PP ?

mexico_16
18. máj 2013

@vadimka ahoj..nasadila si nakoniec Arketis ?

ewka1980
20. máj 2013

@nikolka2 ahoj možeš naúpísať aj mne ?

ewka1980
20. máj 2013

@nikolka2 možeš napísať aj mne? ak mas čas